200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai

 (124)
Šis 200 kv.m namas, kuris yra įsikūręs Gulbinuose (Vilniuje), priklauso jaunai, išsilavinusiai porai, kuri vertina estetiką ir skoningumą. Interjero dizaineris Eugenijus Byčenkovas (architektūros ir interjero studija „Casablanca“) pasakoja, kad užsakovų suformuotas uždavinys buvo – sukurti modernų, funkcionalų ir erdvų interjerą.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Namą sudaro šios erdvės: trys miegamieji, du vonios kambariai, darbo – svečių kambarys, svetainė – valgomasis, skalbykla, techninė patalpa bei garažas. Visoje šio namo interjero apdailoje nuosekliai naudojama spalva – pieno balta, kuri yra priderinta prie natūralių medinių grindų – šis derinys keliauja per visas būsto erdves. Interjero akcentai ir pats būsto charakteris yra kuriami baldų spalvomis, jų faktūromis bei originaliai panaudotais plytelių fragmentais. E. Byčenkovas džiaugiasi, kad namo savininkams itin patiko sodrios spalvos ir faktūros, skulptūriškų formų šviestuvai bei santechnikos prietaisai.

200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai
© Leonas Garbačauskas

Įdomu tai, kad šiuose namuose daug sprendimų yra nepastebimi: vėdinimo sistema „slepiasi“ pakabinamose lubose tarp šviestuvų, kondicionierius įmontuotas židinio sienelėje, centrinė dulkių siurbimo sistema suvesta su rozečių ir jungiklių vietomis, dušo galva sanitariniame mazge sutapdinta su lubų plokštuma. Virtuvėje pasirinktas kaitlentės su įmontuoto gartraukio sprendimas, tokiu būdu išvengiant vizualinio barjero palubėje.

Kaip vieną iš įdomesnių funkcinių sprendimų šiuose namuose dizaineris įvardina virtuvės – svetainės zonoje esančią sienelę, kuri buvo šiek tiek padidinta, suteikiant jai daugiau apimties. Ji vizualiai atskyrė skirtingas funkcijas atliekančias zonas ir tapo namo akcentu, įmontavus joje biožidinį bei padailinus medinėmis grindų lentomis.

200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai
© Leonas Garbačauskas

Siekiant sukurti erdvės įspūdį, buvo priimti šie sprendimai: laiptinėje suprojektuota minimalistinė laiptų konstrukcija, turėklams panaudotas skaidrus stiklas, norint, kad laiptinė būtų kuo šviesesnė ir lengvesnė. Dušo zonai atskirti panaudota vientisa stiklo atitvara, kurios įėjus į patalpą beveik nesimato, taip sukuriant papildomą erdvumo jausmą.

Išskirtine ir akį patraukiančia interjero detalę E. Byčenkovas laiko šešiakampių plytelių motyvą. Būtent tokios plytelės pasirinktos erdvei pagyvinti. Šešiakampių plytelių motyvas žaismingais inkliuzais įsilieja į bendrą kontekstą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.