200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai

 (124)
Šis 200 kv.m namas, kuris yra įsikūręs Gulbinuose (Vilniuje), priklauso jaunai, išsilavinusiai porai, kuri vertina estetiką ir skoningumą. Interjero dizaineris Eugenijus Byčenkovas (architektūros ir interjero studija „Casablanca“) pasakoja, kad užsakovų suformuotas uždavinys buvo – sukurti modernų, funkcionalų ir erdvų interjerą.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Namą sudaro šios erdvės: trys miegamieji, du vonios kambariai, darbo – svečių kambarys, svetainė – valgomasis, skalbykla, techninė patalpa bei garažas. Visoje šio namo interjero apdailoje nuosekliai naudojama spalva – pieno balta, kuri yra priderinta prie natūralių medinių grindų – šis derinys keliauja per visas būsto erdves. Interjero akcentai ir pats būsto charakteris yra kuriami baldų spalvomis, jų faktūromis bei originaliai panaudotais plytelių fragmentais. E. Byčenkovas džiaugiasi, kad namo savininkams itin patiko sodrios spalvos ir faktūros, skulptūriškų formų šviestuvai bei santechnikos prietaisai.

200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai
© Leonas Garbačauskas

Įdomu tai, kad šiuose namuose daug sprendimų yra nepastebimi: vėdinimo sistema „slepiasi“ pakabinamose lubose tarp šviestuvų, kondicionierius įmontuotas židinio sienelėje, centrinė dulkių siurbimo sistema suvesta su rozečių ir jungiklių vietomis, dušo galva sanitariniame mazge sutapdinta su lubų plokštuma. Virtuvėje pasirinktas kaitlentės su įmontuoto gartraukio sprendimas, tokiu būdu išvengiant vizualinio barjero palubėje.

Kaip vieną iš įdomesnių funkcinių sprendimų šiuose namuose dizaineris įvardina virtuvės – svetainės zonoje esančią sienelę, kuri buvo šiek tiek padidinta, suteikiant jai daugiau apimties. Ji vizualiai atskyrė skirtingas funkcijas atliekančias zonas ir tapo namo akcentu, įmontavus joje biožidinį bei padailinus medinėmis grindų lentomis.

200 kv.m namas Vilniuje: būstas šiuolaikiškai, gerą skonį turinčiai porai
© Leonas Garbačauskas

Siekiant sukurti erdvės įspūdį, buvo priimti šie sprendimai: laiptinėje suprojektuota minimalistinė laiptų konstrukcija, turėklams panaudotas skaidrus stiklas, norint, kad laiptinė būtų kuo šviesesnė ir lengvesnė. Dušo zonai atskirti panaudota vientisa stiklo atitvara, kurios įėjus į patalpą beveik nesimato, taip sukuriant papildomą erdvumo jausmą.

Išskirtine ir akį patraukiančia interjero detalę E. Byčenkovas laiko šešiakampių plytelių motyvą. Būtent tokios plytelės pasirinktos erdvei pagyvinti. Šešiakampių plytelių motyvas žaismingais inkliuzais įsilieja į bendrą kontekstą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...

Vasarnamio interjeras: prancūziško stiliaus pamokos

Šiuose natūralios šviesos kupinuose namuose atsiskleidžia pamatinė prancūziško interjero stiliaus savybė – neįpareigojantis kasdieniškumas yra jungiamas su niekada iš mados neišeinančia elegancija. Toks derinys sukuria šiuolaikiškų namų su istorinės praeities „aidais“ įvaizdį.

Svajonių namai: interjeras, kuriame visuomet pavasaris

Popžvaigždei Harry Stylesui iš grupės „One Direction“ priklauso daugiau nei 380 kv. metrų ploto namas madingame Sunset Strip rajone su vaizdu į Los Andželo miestą iki pat vandenyno.

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (6)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.