100 kv.m. sodybos Utenoje interjeras, kuriame vyrauja harmonija

Kai vienam užsakovui norisi solidžios klasikos, o kitam – romantiškojo, bet tuo pačiu modernaus Provanso, dizaineriui tenka būti ypač išradingam ir laviruoti tarp dviejų skonių, siūlant tokius sprendimus, kad visos pusės liktų patenkintos. Šiame sodybos projekte to pasiekti padėjo harmoningas erdvės planas ir kruopščiai apgalvoti spalviniai sprendimai.

Interjero dizainerė Daina Jauneikaitė - Čereškienė (www.inhome.lt) gavo užduotį suprojektuoti jau pastatytos sodybos pirmo aukšto erdvę. Užsakovai čia buvo numatę įrengti svetainę su virtuve. Taigi, funkcinių zonų planuoti nebereikėjo: natūraliai atsiskyrė darbo ir poilsio zonos.


Kurdama interjerą dizainerė derino jį prie erdvės ypatybių: aukštų lubų, perėjimus skiriančių nišų, o pačią erdvę siekė dar labiau padidinti. Gal dėl to pirmas čia atsiradęs objektas – išskirtinio dizaino žaismingi šviestuvai, išryškinę lubų aukštį. Kaip kontrastas vyraujančiai rausvai rąstų sienojų spalvai parinktos achromatinės spalvos - nuo baltos iki įvairių pilkos atspalvių ir grafito juodumo.


Skirtingi užsakovų norai lėmė, kad erdvėje prigijo modernios klasikos stiliaus baldai, šiuolaikinis židinys ir šviestuvai, o po arkiniu skliautu prisiglaudė mažytė Provanso stiliaus virtuvė. Klasikinio stiliaus valgomojo ir svetainės stalai su raižiniais buvo nudažyti juodai, siekiant juos sumoderninti.Kadangi sodyboje gyvena šeima su vaikais, erdvė suplanuota funkcionaliai, kartu sudarant sąlygas grožėtis žaviu vaizdu už lango. Virtuvę dar iki samdant dizainerę buvo numatyta „paslėpti“, tad ji atsidūrė nišoje ir buvo papildomai atskirta virtuvine sala. Visas likęs plotas skirtas ramiam laisvalaikiui su artimaisiais.


Svetainės paskirtis nulėmė baldų išdėstymą: valgomasis stalas pastatytas priešais langą, žiūrintį į tvenkinį, o sofa atgręžta į židinį, prie kurio vakarais susirenka visa šeima. Pasak dizainerės, tai ne tik praktiška, bet ir padeda sukoncentruoti vaikų dėmesį, o tėveliams – pailsinti akis. Židinys, kaip dažnai pasitaiko, tapo namų centru.

Norėdama tai akcentuoti, dizainerė pasiūlė užsakovams masyvaus dizaino akmens masės plytelėmis dekoruotą židinį. Jis derintas prie kontrastingų – juodų ir baltų – šviestuvų ir baldų. Visa tai susiliejo į santūrų, bet jaunatvišką ir praktišką interjerą, kuriame puikiai jaučiasi visa šeima.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis