Prastas ryšys namuose: kaltas gali būti jūsų naujas ar renovuotas namas

Retas susimąsto, kad būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila daro įtaką ryšio kokybei namuose. Nors namai dabar statomi ekonomiški, vis dažniau pasitaiko ryšio sutrikimų, ypač daug sunkumų kyla dirbantiems namuose. Ekspertas ramina – pasitelkus išmaniąsias technologijas, trikdžius pašalinti nesunku.



Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais.


„Vis dažniau sulaukiame nusiskundimų iš žmonių, gyvenančių aukštos ekonominės klasės būstuose. Vis tik žmonės retai tesusimąsto, jog statyboms, renovacijai, taip pat apdailai naudojamos medžiagos gali lemti suprastėjusį interneto ir mobilųjį ryšį. Kelios efektyvios ir nebrangios priemonės gali padėti įveikti kilusius trikdžius“, – sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ technologijų direktorius. 


Pastatų išdėstymas ir apdaila – prastesnio ryšio priežastis 


Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintaras Balčytis pabrėžia, kad tiek renovuoti, tiek naujos statybos pastatai veikia kaip ekranai, silpninantys kokybiško ryšio sklaidą. Tam įtakos gali turėti ne tik metalinės apdailos, bet ir pats namų išdėstymas gyvenvietėse. 


„Pastatai veikia lyg vadinamieji ekranai, darantys tiesioginę įtaką gerai ryšio sklaidai. Radijo bangomis sklindantis ryšys gali susilpnėti ne tik dėl apdailai naudojamų medžiagų, bet ir dėl aplink pastatą esančių kitų namų aukščio ar dydžio. Tad svarbios ne tik statyboje naudojamos medžiagos, bet ir pastatų išsidėstymas gyvenvietėje“, – pasakoja G. Balčytis, vienas garsiausių Lietuvos architektų. 


Kalbėdamas apie aukštos energetinės klasės namus, „Bitės“ technologijų direktorius taip pat įžvelgia, kad viena dažniausių ryšio kliūčių tampa langų stiklo paketai, tačiau sutrikimus gali lemti ir stogo danga: „Langų stiklo paketai yra dažniausia priežastis, dėl ko kyla ryšio sutrikimų. „Premium“ langų paketai – atspindi šilumą ir turi metalinę gardelę, todėl ryšio signalui pro juos praeiti gali tapti sudėtinga. Pasitaiko, kad ryšio sutrikimams įtaką daro skardinis stogas, fasado apdaila ar apšiltinimo medžiagos.”


„Stebuklus“ padarys pakeista vieno įrenginio vieta 


Norint turėti stiprų ir stabilų ryšį, svarbu atrasti tinkamą vietą maršrutizatoriui. Ją nustatyti padės išmaniosios technologijos, kurios randa stipriausią interneto ryšį patalpose. 


„Įsigijus naują interneto maršrutizatorių, galite prisijungti prie specialios programėlės, parodančios stipriausią ryšio tašką patalpose. Taip būsite užtikrinti, kad konkreti jūsų namų vieta, kurioje stovi maršrutizatorius – gerai pasiekiama. Taip pat yra galimybė įsigyti išorinėje pastato dalyje tvirtinamą maršrutizatorių, kuris užtikrina ryšį be trikdžių“, – pataria M. Rauba.  


Ekspertas primena mitą, kad dideliuose namuose gyvenantys žmonės turės puikų ryšį naudodami vos vieną maršrutizatorių. Norint kelių aukštų ir didesniuose būstuose užtikrinti stabilų ryšį, rekomenduojama įsigyti vadinamuosius „Wi-Fi Mesh“ nešiojamus ryšio stiprintuvus. Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad juos pastačius sunkiai interneto pasiekiamose vietose bus užtikrintas ne tik tolygus, bet ir stabilus ryšys. 


Pasitelkite išmaniąsias technologijas 


Jeigu minėtos priemonės neveikia, M. Rauba pataria pasitelkti išorinį ryšio modemą. Jis nesunkiai, be jokio meistro pagalbos, tvirtinamas lango pusėje lauke ir reikšmingai namuose pagerina ryšio greitį. 


Taip pat susiduriantiems su prastu mobiliuoju, ne interneto ryšiu, ekspertas pataria išmaniuosiuose telefonuose naudoti „VoLTE“ bei „VoWiFi“ technologijas, skambutį perduodančioms ne radijo, o interneto ryšiu: „Jos efektyvios, kuomet patalpose yra prastesnis mobilusis ryšys, tačiau puikiai veikia namų ar biuro internetas. Įjungus šias paslaugas skambutis gali vykti mobiliuoju internetu arba „Wi-Fi“ ryšiu“, – pataria technologijų direktorius.  


M. Rauba priduria, kad kokybiškam ryšiui įtakos gali turėti naudojamas dažnis, kuris į A++ klasės namus įprastai patenka be jokių trikdžių. „Bitė“ interneto ryšiui naudoja 2.3 GHz dažnį, kuris į patalpą patenka lengviau nei dažniausiai 5G technologijai naudojamas 3.5 GHz dažnis.



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis