Neišmeskite metalinių skardinių! Idėjos, kaip jas pritaikyti buityje

Žmogaus kūrybiškumas neribotas – pasirodo, panaudotas maisto produktų skardines galima naudoti ne tik savadarbio telefono gamybai. Pateikiame kelias idėjas, kur namuose galima pritaikyti metalines skardines – pasigaminti gėlių vazų, vazonų kambariniams augalams, žvakidžių arba įrankių stovų.

Paruošiamieji darbai

Kad ir kokį skardinių pritaikymo būdą pasirinksite, svarbu jas prieš tai tinkamai paruošti. Visų pirma reikia visiškai nuvalyti etiketę – galite skardinę įdėti į indaplovę arba išmirkyti karštame vandenyje. Be to, reikia panaikinti į skardinės sieneles įsigėrusį kvapą. Jei išplovus skardinę vis dar jaučiamas joje buvusio maisto kvapas, išplaukite ją vandeniu su geriamąja soda. Skardinė neturi būti sulankstyta, įtrūkusi ar subraižyta. Kai skardinės paruoštos, telieka išsirinkti vieną iš kūrybinio jų pritaikymo idėjų ir imtis darbo.

Gėlių vazos

Kartais atrodo, kad nėra namų, kurių šeimininkai nesiskųstų, kad turi per mažai vazų. Ypač tai aktualu pavasarį ir vasarą, per šventes ir gimtadienius, kai svečiai dovanoja daug gėlių, ir reikia sukti galvą, kur jas visas gražiai pamerkti. Siūlome šiltajam gėlių sezonui pasiruošti iš anksto, ir jau dabar pasigaminti stilingų vazų iš skardinių. Jas galima nudažyti, apipiešti, papuošti taikant dekupažo techniką, kuo nors apklijuoti ar kitaip pagražinti, tačiau skoningiausiai jos atrodo niekaip nepapuoštos, nes tada pagrindiniu akcentu tampa į skardinę pamerktos gėlės.

Į skardines galima ne tik merkti skintas gėles, bet ir sodinti kambarinius augalus. Gražiai tokiame skardiniame vazone atrodys ir paprasta pasėta pavasario žolytė, ir prieskoniniai augalai, ir svogūnai.

Romantiškos žvakidės

Jei namuose turite kokį instrumentą ar įnagį, kuriuo galima metale pramušti skylę, siūlome iš skardinės pasigaminti romantišką žvakidę. Sukurkite akytą raštą – vakare į tokią skardinę įdėjus ir uždegus žvakę, kambarį nušvies stebuklingi atspindžiai. Tokios žvakidės gali būti kabinamos ant sienos arba tiesiog dedamos ant stalo – ir taip, ir taip jos atrodys originaliai.

Virtuvės įrankių stovas

Visi norime, kad virtuvė ne tik atrodytų švariai ir tvarkingai, bet ir viskas joje būtų taip organizuota, kad reikalingi įrankiai ir indai turėtų savo vietą ir prireikus būtų lengvai pasiekiami. Išpurkškite arba nudažykite skardines norima spalva, pritvirtinkite jas iš abiejų tinkamo dydžio lentelės pusių – štai ir turite praktišką įrankių stovą, į kurį įrankius dėkite išrūšiuotus. Galima užrašyti, kokie įrankiai į kokią skardinę dedami. Tokį stovą lengva pernešti į kitą vietą, tad atėjus svečiams bus lengviau serviruoti stalą, o jei norite stalą padengti originaliai, pastatykite šį stovą jo centre.

Meninė netvarka

Dauguma dailininko reikmenų per gražūs, kad slėptume juos stalčiuje. Siūlome iš skardinių pasigaminti stovą, kur juos bus galima laikyti išrūšiuotus – kad užėjus įkvėpimui, visada būtų po ranka. Be to, taip sutvarkyti reikmenys papuoš ne tik dailininko dirbtuvių, bet ir buto interjerą.

Dabar, kai pamatėte, kiek yra skardinių panaudojimo buityje būdų, neabejojame, kad užėjus į parduotuvę, ranka nevalingai sieks produktų, supakuotų į skardines, o po to norėsite kuo greičiau suvalgyti jų turinį ir kurti gražius dalykus.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis