Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Pasirodo, visos gali stebinti: stilingai priderintoje vazoje, efektingą kontrastą išryškinančiame fone. Ir jei šakos suspindi netikėta ryškia spalva, lyg akibrokštas juodai baltai ritmiškai grafikai už lango, bent šiuo metų laiku yra netikėta ir smagu. Šiltame kambaryje sausų šakų žievė suskeldėja, tad ją pašalinti nebus sudėtinga. Beje, ir nužievintos medienos faktūros yra skirtingos.

Tokia kompozicija – ne kas kita, o interjero elementas, todėl svarbiausia – šakas nupjaustyti taip, kad jų siluetai atrodytų estetiškai ir patraukliai. O jei į namus parsinešite už lango augančių nugenėtų medžių šakų, tai taps išradingu būdu susieti kraštovaizdį su interjeru – ar apie tai pagalvojote?..

Floradania.dk nuotr.

Praktiškas sprendimas

Bet kokį augalą galima pasodinti floristiniame mėgintuvėlyje, o jei tai – epifitai, kaip, pavyzdžiui, mažutės tilandsijos, net ir tokių „vazonėlių“ nereikia, nes joms augti substratas nebūtinas. Tad ir nelepioms kalankėms toks auginimo būdas, nors iš pirmo žvilgsnio „ekstremalus“, išties nėra rimtas išbandymas – jų šaknys nedidelės, substrato kokybė ar laistymo ypatumai taip pat daug reikšmės neturi. (O ir auginsime gėlytes ne amžinai...) Kad skaidraus stiklo indeliai atrodytų dekoratyviai, įdėkite į juos kiminų – tų pačių, kurių reikia kokedamoms komponuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis