Kaip išsirinkti estetišką ir praktišką kilimą skirtingoms namų zonoms?

Žinoma, svarbiausia, kad kilimą derėtų prie interjero ir atrodytų skoningai, tačiau vien to nepakanka. Jis gali gadinti vaizdą ir tapti kliūtimi, jei, pavyzdžiui, jo dydis netinkamas, arba jei jis yra patiestas neteisingai. Pateikiame patarimus, kaip išsirinkti ir pritaikyti kilimą savo interjere.

Interjero dizaineriai visai nesunkiai iškart pritaiko bet kuriai patalpai tinkamo dydžio ir stiliaus kilimą, tačiau tiems, kas įsirenginėja namus patys, kilimo pasirinkimas gali tapti nelengva užduotimi. Vienas iš svarbiausių patarimų – nesirinkite nedidelių kilimų ar takelių, nes jie slankios, apsunkins grindų valymą ir geriausiu atveju atliks tik estetinę funkciją. Tačiau tai nereiškia, kilimas turi uždengti visą grindų paviršių. Reikia nuspręsti, kokioje patalpoje ir jos vietoje kilimas yra reikalingas, o kur jo apskritai galima palikti atviras grindis.


Shutterstock nuotr.


Svetainė


Kadangi svetainė visų pirma asocijuojasi su sofa ar kitais minkštais baldais bei kavos staliuku, svarbu, kad kilimas šioje patalpoje būtų prie kiekvieno baldo. Ir sėdint ant sofos, ir fotelyje ir ant kito baldo prie kavos staliuko,kojos visada turi būti ant kilimo. Jei sofa pristumta prie sienos, kilimas nebūtinai turi siekti sieną, jis gali būti pakištas iki pusės sofos arba net mažiau, tačiau svarbiausia nedaryti klaidos ir netiesti nedidelio kilimėlio, ant kurio stovės staliukas, o prie sofos ir fotelių bus du paviršiai – ir kietas, ir kiliminis.


Shutterstock nuotr.


Reikia rinktis vieną variantą – arba kilimas, arba kietos grindys, nes šioje zonoje negali būti ribos tarp dviejų paviršių. Visų pirma todėl, kad niekas neužkliūtų, be to, taip gražiau atrodys. Jei viduryje patalpos patiesite nedidelį kilimėlį, likusiose neuždengtose grindų vietose labiau matysis dulkės, nešvarumai, todėl svetainėje arba visai netieskite jokio kilimo, arba rinkitės didesnį.


Shutterstock nuotr.


Valgomasis


Taip pat ir valgomojo arba virtuvės zonai, kur stovi pietų stalas, nėra paprasta parinkti tinkamą kilimą. Jis turėtų būti tokio dydžio, kad būtų ne tik po stalu, bet ir po kojomis, kai sėdėsite prie stalo, tai yra, kėdės taip pat turi stovėti ant kilimo. Taip pat labai svarbu, kad kilimas nesibaigtų ten, kur kėdės kraštas, nes sėdėti reikia stabiliai.


Kad ir kokio dydžio ir formos būtų valgomojo stalas, kilimas turi būti gerokai už jį didesnis – tokio dydžio, kad sėdint prie stalo ir atstūmus kėdę, ji vis dar stovėtų ant kilimo, kitaip kėdė stovės nestabiliai ir sėdėti bus ne tik nepatogu, bet ir pavojinga. Po valgomojo stalu rekomenduojama tiesti kietą, standų kilimą.


Shutterstock nuotr.


Miegamasis


Miegamajame taip pat dažniausiai tiesiamas kilimas. Visų pirma reikėtų nuspręsti, kokią funkciją atliks kilimas jūsų miegamajame – jei tik dekoratyvinę, tada ko gero nelabai svarbu, kur jį patiesite. Bet jei norite, kad lipant iš lovos kojos jaukiai nusileistų ant kilimo, tada svarbu tinkamai parinkti vietą kilimui. Vis dėlto tai nereiškia, kad geriausia rinktis du mažus kilimėlius prie lovos. Verčiau patieskite vieną didelį kilimą, kad iš kiekvienos pusės nereikėtų tiesti po vieną atskirą. Taip bus gražiau ir stabiliau, nes maži kilimėliai slankiojasi. Idealiausia rinktis tokio dydžio kilimą, kad einant aplink lovą kojos visą laiką būtų ant kilimo, ir jis baigtųsi tik už dviejų žingsnių nuo lovos. Mažesnėje patalpoje galima rinktis kilimą, kuris baigiasi prie galvūgalio, tai yra, naktinis staliukas jau gali stovėti ne ant kilimo. Neteisinga koncepcija kilimą tiesti tik kojūgalyje, nes dažniausiai į lovą ir iš lovos lipame per šoną, todėl kojūgalyje patiestas kilimėlis nevykdys savo funkcijos.


Shutterstock nuotr.


Jei jūsų miegamajame lova pristumta prie vienos sienos, rinkitės stačiakampės formos kilimą palei visą lovos ilgį iš tos pusės, per kurią lipsite į lovą, nes tokiu atveju nebūtina užtiesti kilimu visų grindų arba užimti didesnę dalį grindų po lova.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis