6 augalai, kurie geriausiai atbaido uodus

Šiltos vasaros teikiamus malonumus dažnai gadina uodai. Šie vabzdžiai apkartina ne tik išvykas prie vandens telkinio, bet ir sutrikdo kasdienybę leidžiant laiką namuose. Pateikiame jums sąrašą augalų, kurie atbaido įkyriuosius uodus.

Kvapnioji citrinžolė


Kvapnioji citrinžolė - vienas puikiausių augalų norintiems atbaidyti ne tik uodus, bet ir kitus vabzdžius: muses, širšes, mašalus ir kitus. Kvapnioji citrinžolė dažnai naudojama žvakių, kurios atbaido uodus, gamyboje. Šis augalas skleidžia pakankamai stiprų kvapą, kuris žmogui yra malonus, tačiau vabzdžius atstumia. Tiesa, prieš įsigydami šį augalą vasaros sezonui, įsitikinkite, jog įsigijote būtent kvapniąją citrinžolę, o ne kvapniosios citrinžolės pakaitalą, citronėlių uodų augalą (pelargonium citrosum), kuris nepasižymi tokiu stipriu kvapu. Jei įsigysite kvapniąją citrinžolę, žinokite, jog ji labai mėgsta saulę, molingą dirvą bei drėgmę, todėl laistyti šį augalą vertėtų kiekvieną dieną.


Bazilikas


Daugelio lietuvių mėgstamas prieskoninis augalas žmogui skleidžia malonų aromatą, o štai uodus atbaido. Tyrimai rodo, jog pakankamai stiprus bazilikų skleidžiamas kvapas uodus verčia šiuos augalus aplenkti, todėl jei pabodo uodų kaimynystė, verta užsiauginti baziliką. Jei tai nepadės, bent jau turėsite kuo pagardinti patiekalus!


Vaistinė melisa


Vaistinė melisa – tai daugiametis žolinis augalas, naudojamas nuo neatmenamų laikų. Liaudyje ji vadinama bičių žole, bitžole, gumbažole ir kitais pavadinimais. Vaistinė melisa medinga ir vaistinė, gali užaugti iki 30–80 cm aukščio (bet būna ir aukštesnių). Jai būdingas citrinos kvapas. Būtent šis kvapas, kaip ir kvapniosios citrinžolės, atbaido uodus. Vaistinę melisą užsiauginti labai paprasta, be to, ją galima panaudoti norint pagerinti sveikatą.


Pipirmetė


Aštrus mėtos kvapas uodus verčia aplenkti pipirmetę kelių metrų atstumu. Tyrimais įrodyta, jog pipirmečių aliejus atbaido vabzdžius, todėl jei pabodo namuose vaikyti uodus ar muses, užsiauginkite pipirmetę. Ją gana paprasta auginti, tik nepamirškite auginti saulėtoje vietoje ir pipirmetės neperlieti.


Levanda


Kai kurie tyrimai įrodė, jog nuostabus kvapas, skleidžiamas levandų, uodus iš tiesų atbaido. Kai kurie tyrėjai net siūlo pasigaminti natūralių, uodus atbaidančių priemonių: susidžiovinti levandą ir įdėti į kiaurus maišelius. Sutikite, levandos labai gardžiai kvepia, o jei šis augalas taip pat padeda kovoti su ramybę drumsiančiais uodais... ar gali būti kas geresnio?


Katžolė


Nei jei namuose neauginate katės, šis augalas gali būti naudingas. Katžolių stiebuose ir lapuose aptinkama medžiaga nepetalaktonas, veikiantis kaip viliotojas. Nors katžolės kvapas kates jaudina, suėstas augalas veikia raminančiai. Priėdusi katžolės katė gali seilėtis, tapti mieguista, murkti. Įrodyta, kad katžolių lapuose esantis elementas, priešingai nei kates, uodus atbaido. Be to, katžolės - pakankamai gražūs, ryškaus atspalvio augalai, plačiai auginami kaip dekoratyviniai augalai įvairiausių stilių gėlynuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis