Bituminės čerpės: atsparios, elastingos ir estetiškos

Vis stiprėjanti tendencija pastatų architektūrą derinti prie juos supančios aplinkos – miesto ar gamtos peizažo, vis didėjantis dėmesys eksterjero estetikai skatina rinktis bitumines čerpes: jos nepamainomos dengiant sudėtingos geometrinės formos stogus.  

Namo eksterjero stilių, koloritą ir funkcionalumą lemia daugybė dalykų. Stogo danga – vienas jų, juk ji dažniausiai užima didžiąją pastato dalį. Sprendimą rinktis bitumines čerpes dažniausiai padiktuoja namo architektūrinė koncepcija, statybos technologijos ir ekonominiai skaičiavimai. Tai lengva, elastinga ir estetiška stogo danga, kuri puikiai tinka lenktiems paviršiams.


Gamintojo archyvas


Nedidukėmis bituminėmis čerpėmis nesunku uždengti sudėtingos ar netaisyklingos formos stogus su tūriniais langais, stoglangiais, šlaitų lūžiais, o lengvai pritaikoma jų forma lemia mažą medžiagų likutį. Tokią stogo dangą paprasta priderinti prie kraštovaizdžio, čerpėmis gražu dengti ir mūrinius, ir medinius namus, ir vasarnamius, ji gali būti naudojama tiek naujiems stogams įrengti, tiek ir seniems rekonstruoti.


Gamintojo archyvas


Bituminių čerpių danga tinkamiausia šlaitiniams stogams su nuolydžiu nuo 12 laipsnių.


Gamintojo archyvas


Ką žinome apie modifikuotą bitumą


Nors vadinamos bituminėmis, čerpes sudaro keli skirtingų medžiagų sluoksniai, kurių kiekis priklauso nuo jų tipo. Vienas jų – modifikuotas (pakeistų savybių) bitumas. Tai nėra baubas, kaip atrodytų nežinantiems, – juk visose stogo dangose yra cheminių medžiagų (nebent išskyrus šiaudus ir medines čerpes). Net ir keraminės čerpės nėra gaminamos iš gryno molio, technologinių procesų ir priedų jų gamyboje ne mažiau... Modifikuotas bitumas nėra pavojingas ar kenksmingas sveikatai, mūsų aplinkoje jis naudojamas labai daug kam, o čerpėms jis suteikia svarbiausių reikiamų savybių – atsparumo ir elastingumo.


Gamintojo archyvas


Spalvų įvairovė


Svarbus bituminių čerpių pranašumas – didelė spalvų įvairovė, leidžianti derinti pastato stogą prie kraštovaizdžio, kad namas susilietų su jį supančiu pušynu ar, atvirkščiai, stilingai kontrastuotų originalia spalva. Viršutinis čerpių sluoksnis padengtas natūralaus akmens – skalūno arba bazalto granulėmis. Pabarstai suteikia unikalią spalvą, saugo paviršių nuo aplinkos poveikio, neblunka saulėje. O juk stogo danga gauna daugiausiai tiesioginių saulės spindulių, todėl nuo jos priklauso ir tai, kiek saulės šilumos pateks į namus.


Gamintojo archyvas


Bituminių čerpių rūšys pagal savo technines savybes yra pritaikytos konkrečiam geografiniam regionui.


Kiti svarbūs privalumai


X Ilgaamžiškumas. Vartotojų apklausos teigia, kad stogo ilgaamžiškumą laikome svarbiausia savybe. Viena didžiausių statybinių medžiagų gamintojų Europoje kompanija „Technonicol“ užtikrina dangos patikimumą ir ilgaamžiškumą 10–50 metų, o pačios aukščiausios klasės daugiasluoksnėms bituminėms čerpėms suteikiama net iki 60 metų gamintojo garantija.


X Kaina. Ji yra didelis bituminių čerpių privalumas. Profesionalų nuomone, bituminės čerpės yra optimalus variantas tarp prabangių bei brangių ir pigių bei trumpaamžių stogo dangų. Platus asortimentas suteikia vartotojui galimybę rinktis tiek „Premium“ klasės daugiasluoksnes, tiek patobulintas vieno sluoksnio bitumines čerpes, kurioms suteikiama garantija net iki 50 metų.


Gamintojo archyvas


X Garsų slopinimas. Bituminėmis čerpėmis dengtas stogas neutralizuoja triukšmą. Kadangi danga elastinga, įkyraus lašų barbenimo mansardoje negirdėti, jis amortizuojamas. Žiemą grubus čerpių paviršius sulaiko susikaupusį ant stogo sniegą, kad jis staigiai nenučiuožtų, o tirptų palaipsniui.


X Sandarumas. Stogo danga yra labai sandari, pasižymi puikiomis hidroizoliacinėmis savybėmis: veikiamos saulės kelis sluoksnius sudarančios čerpės ant stogo susiklijuoja tarpusavyje ir tampa absoliučiai nepralaidžios vandeniui.


X Nesudėtinga naudoti. Bituminės čerpės yra ne tik lengvos, bet ir lengvai klojamos. Stogą paprasta dengti patiems ir nebūtina samdyti meistrų.  Daugiau informacijos: https://www.technonicol.lt/materials/bitumines-cerpes/

Užsakymo nr.: PT_57003

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis