Kaip tvarkyti namus remiantis KonMari metodu

KonMari metodas – minimalizmo įkvėptas namų tvarkymo būdas, tvarkant ne kambarius, o daiktus pagal jų rūšis. Šio metodo tikslas – užpildyti namus tik tais daiktais, kurie teikia džiaugsmo.

Marie Kondo – labai populiarios knygos „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“ autorė, ji taip pat kuria „Netflix“ serialą „Tvarkomės su Marie Kondo“.


Marie Kondo
Marie Kondo
Vida Press


Daugelis sužinojo apie Marie Kondo 2014 m., kai pasirodė minėta jos knyga apie tvarkymąsi, ir daugeliui tapo priimtinas jos sugalvotas tvarkymosi stilius. Teigiama, kad jį išbandžiusieji nebenugrimzta į netvarkos liūną.


Dabar M. Kondo lankosi pas amerikiečius su beprotiškai populiaraus „Netflix“ serialo filmavimo komanda ir padeda susitvarkyti namus. Tai puikus būdas išjudinti žmones – visi nori tvarkytis namus pagal KonMari metodą.


KonMari metodo esmė


Minimalistinio KonMari metodo esmė – tvarkyti ne kambarius, o daiktus pagal rūšis.


Patartina pradėti nuo šešių pagrindinių taisyklių:

1. Įsipareigokite susitvarkyti.

2. Įsivaizduokite, kaip turi atrodyti idealus jūsų gyvenimo būdas.

3. Atsikratykite nereikalingų daiktų. Tiesa, pirmiausia kiekvienam daiktui padėkokite, kad atliko savo funkciją.

4. Tvarkykite ne pagal vietą, o pagal daiktų rūšį.

5. Laikykitės eiliškumo.

6. Paklauskite savęs, ar daiktas teikia džiaugsmo.


Tvarkykite pagal penkias kategorijas:

1. Drabužiai

2. Knygos

3. Dokumentai

4. Įvairūs daiktai

5. Daiktai, kuriems jaučiate sentimentų.


KonMari metodas daugeliui asocijuojasi su namų tvarkymu, bet tai veikiau vertę praradusių daiktų atsikratymas.

M. Kondo pataria pirmiausia išimti visus drabužius iš spintų, komodų (pirma kategorija), visas knygas iš lentynų, visus dokumentus, įvairius popierius iš stalčių ir pan. (antra kategorija).


Shutterstock


Paskui imkite po vieną daiktą ir atsakykite sau, ar tas daiktas vis dar teikia džiaugsmo. M. Kondo supranta, kad iš pradžių tai gali atrodyti keista, nenatūralu, bet užtikrina – vėliau seksis geriau ir jūs greičiau suprasite, ar daiktas džiugina. Išmetus daiktų iš kiekvienos kategorijos, liks kur kas mažiau daiktų, kuriuos galėsite sudėlioti į spintas, lentynas, komodas, dėžes.


Dėmesio – pirma reikia sutvarkyti vieną kategoriją, paskui eiti prie kitos!


KonMari metodo esmė – išmetus džiaugsmo nebeteikiančius daiktus ir palikus džiuginančius daiktus, namuose atsiras daugiau erdvės ir vietos džiaugsmui, gerovei jūsų gyvenime.


M. Kondo pataria tvarkantis įsivaizduoti, kaip turėtų atrodyti jūsų norimas gyvenimas – pvz., galbūt norėsite mažiau streso – ir ko reikia, kad to pasiektumėte. Pasak M. Kondo, kiekvienas tikslo pasiekti trukdantis daiktas turi dingti iš jūsų namų.


Ar „KonMari“ kažką reiškia?


Tai tiesiog darinys iš Marie Kondo vardo ir pavardės skiemenų.


Koks KonMari lankstymo metodas?


M. Kondo pataria, kaip tinkamai sulankstyti drabužius. Iš tiesų labai svarbu, kaip laikote drabužius. Jei drabužiai sudėti į krūvą, nepaisant to, kaip tvarkingai juos sulankstote, juos sunku išimti, prasčiau matosi. Drabužius geriau laikyti sulankstytus ir sudėliotus stačiomis – tada lengviau juos pasiekti ir naudoti.


Koks KonMari kontrolinis išmestinių daiktų sąrašas?


M. Kondo knygoje yra sąrašas, padėsiantis suvokti, ką pasilikti ir ką išmesti. Sąrašas apima visas kategorijas – virtuvės prietaisus, valymo priemones, netgi skaitmenines nuotraukas. Jei jaučiate, kad stinga ryžto, galite vadovauti M. Kondo sąrašu – susitvarkysite greičiau. Jame patariama kaip lankstyti visus drabužius, netgi kojines.


Shutterstock


O pabaigai įdomybė! Daug Marie Kondo gerbėjų iškyla klausimas ar įmanoma pasisamdyti M. Kondo, kad ji sutvarkytų namus?


M. Kondo labai užimta moteris, kurianti tvarkos imperiją, ji nebedirba su klientais. Tiesa, galima pasisamdyti vieną iš daugiau nei 200 jos konsultantų, kad sutvarkytų jums namus.


Visi konsultantai turi sertifikatus – nuo pradinio (10 tvarkymosi sesijų su dviem klientais) iki meistro sertifikato (500 tvarkymosi sesijų su 50 klientų).


Kainos priklauso nuo konsultanto patirties. Pavyzdžiui, pradedančiojo konsultanto „Tiesiog skleisk džiaugsmą („Simply Spark Joy“) tvarkymosi seansas kainuoja apie 600 eurų. Patyręs platininis konsultantas „Mažink su tikslu“ („Minimize with Purpose“) atsieis nuo 3 000 eurų, už kuriuos klientas gauna programos pristatymą ir šešias tvarkymosi sesijas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis