Skalbimo mašinos priežiūra: kaip ir kada ją valyti

Skalbimo mašina – švaros palaikymo prietaisas, skirtas drabužių plovimui. Tačiau būtų klaidinga galvoti, kad skalbimo skystis išplauna ne tik drabužius, bet ir pačią skalbyklę. Iš tiesų skalbimo mašinos valymas yra reikalingas būtent skalbiklių paliktų nuosėdų ir kalkių pašalinimui. Taip pat tai yra prevencinė priemonė, kovojanti su pelėsiu.

Ar dažnai reikia valyti skalbimo mašiną?


Dauguma iš mūsų dažniau susimastome ne kiek kartų reikia valyti šį įrenginį, o ar išvis tai reikia daryti. Žinoma, atsiranda ir tikrų švarinimosi entuziastų, kurie šiuo darbu užsiima kartą per savaitę. Visgi skalbimo mašinų gamintojai paprastai rekomenduoja jas valyti kartą per mėnesį.


Kasdieninės priežiūros ypatumai


Žinoma, tarp skalbimo mašinos valymų, nederėtų visiškai apleisti jos priežiūros. Po kiekvieno skalbimo rekomenduojama palikti praviras skalbykės duris, kad ši visiškai išdžiūtų. Jeigu norite šiek tiek pagreitinti džiovinimo procesą, su sausu rankšluostėliu pavalykite jos durelių vidinę pusę bei būgną. Svarbu: jeigu turite mažamečių vaikų arba augintinių, būkite atsargūs, nes jie gali įlipti į skalbimo mašinos vidų. Šiandien rinkoje galima rasti skalbyklių su specialiais skląsčiais, kurie palieka patogų tarpą vėdinimuisi.


Shutterstock


Kaip valyti skalbimo mašiną?


Prieš imantis skalbimo mašinos valymo, reikia nuspręsti, kokiomis medžiagomis norėsite tai atlikti. Natūralumo mėgėjams turėtų patikti valymas su actu arba citrinos sultimis. Beje, ši priemonė yra itin veiksminga, todėl net užkietėjusiems cheminių preparatų naudotojams rekomenduojama ją išmėginti. Taip pat skalbimo mašinas tinka valyti su balikliu arba specialiomis jų valymui skirtomis cheminėmis priemonėmis.


Skalbimo mašinos valymas. Skalbimo mašinos viduje kaupiasi magnio ir kalcio druskos, tai reiškia, kad jas reikia paveikti organinėmis arba neorganinėmis rūgštimis. Populiarus skalbimo mašinos valymo būdas – į būgną įpilkite kelis litrus karšto vandens, 0,5 l acto, pusę stiklinės maistinės sodos. Tuomet įjunkite pasirinktą skalbimo rėžimą ir po minutėlės jį sustabdykite. Leiskite skalbimo mašinai su tokiu mišiniu viduje pastovėti apie valandą. Po to vėl ją įjunkite ir užbaikite skalbimo ciklą.


Shutterstock


Skalbimo priemonių stalčiuko valymas. Ištraukite skalbimo priemonių stalčiuką ir gerai jį nuplaukite vandeniu. Tuomet nuvalykite jo paviršių paprasčiausiu muilu arba plovikliu, į pagalbą galite pasitelkti dantų šepetėlį. Po to nuskalaukite karštu vandeniu.


Skalbimo mašinos filtro valymas. Skalbimo mašinos filtrą dažniausiai galite rasti jos apatinėje korpuso dalyje, dešinėje pusėje, mažoje dėžutėje. Prieš atidarant dangtelį, būtinai patieskite ant grindų rankšluostį ir padėkite talpą vandeniui, nes iš ten išbėgs šiek tiek vandens. Atidarius dangtelį, iš filtro išrinkite susikaupusias šiukšles (plaukus, popieriukus, vilną ir panašias smulkmenas). Tuomet gerai išvalykite angą, uždarykite ją ir vėl uždėkite dangtelį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis