Moduliniai namai ir tradicinė namų statyba, skirtumai ir panašumai

Sparčiai kylant būsto kainoms bei paklausai, imta ieškoti įvairių sprendimų, kurie galėtų padėti išspręsti laiko, kainos bei pasiūlos problemą. Vienas iš tokių sprendimo būdų tapo moduliniai namai. Taigi, kuo pastarųjų statyba skiriasi nuo tradicinių namų ir kokį statybos modelį pasirinkti?

Daugiau apie tai, kas yra moduliniai namai – skaitykite čia.


Modulinių namų statybos pranašumai


Modulinio namo asociatyvinė nuotrauka
Modulinio namo asociatyvinė nuotrauka
Unsplash



1. Kadangi modulinių namų statyba vyksta dalimis, daugelį statybos darbų galima atlikti vienu metu, o tai labai sutrumpina bendrą statybos užbaigimo laiką. Taip pat, statyba vyksta uždarose patalpose, blogos oro sąlygos, kaip lietus ar sniegas, nėra kliūtis. Modulinio būsto projektą galima užbaigti 40 % greičiau nei naudojant tradicinius statybos metodus.


2. Modulinių namų statymo išlaidos gali būti 10-25 % mažesnės nei tradicinio statybos būdo, priklausomai nuo projekto dydžio. Keletas priežasčių, kodėl modulinių namų statymas yra pigesnis, tai projektavimo standartizavimas, mažesnis medžiagų transportavimo į statybvietę kiekis ir mažesnis oro sąlygų poveikis.


3. Statybos yra ir ganėtinai pavojingas sektorius, kuriame pasitaiko net mirčių. JAV 2021 metais žuvo net 726 statybininkų. Modulinių namų statymas vyksta kontroliuojamoje gamyklinėje aplinkoje, todėl nelaimingų atsitikimų skaičius, palyginti su tradiciniais statybos metodais, sumažėja net 80 %


4. Modulinės statybos žalingas poveikis aplinkai yra žymiai mažesnis nei tradicinės statybos. Vien anglies dioksido emisija yra 38 % mažesnė, nes atvežus modulinį namą į statybvietę telieka jį surinkti, būtent dėl to sumažėja triukšmas ir mažiau teršiama aplinka.


5. Dar viena dažnai klaidinanti mintis apie modulinius namus yra ta, kad jie yra mažiau patvaresni nei tradiciniai namai, bet tai – netiesa. Moduliniai namai tokie pat patvarūs kaip ir tradiciniai. Gamyklinė aplinka leidžia užtikrinti geresnę kokybės kontrolę. Taip pat moduliniams namams statyti yra sunaudojama 15-20 % daugiau medienos, todėl jie yra tvirtesni. 1992 metais po uragano Endriu, JAV Federalinės nepaprastųjų situacijų valdymo agentūros užsakymu, buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo nustatyta, jog modulinių namų karkasai išlaikė daug geriau nei įprastiniai.


Modulinių namų ateitis


Modulinių namų statyba yra pigesnė, ekologiškesnė bei greitesnė nei tradicinių, būtent tai ir lemia sparčiai augančią jų rinką. Remiantis neseniai paskelbta ataskaita, tikimasi, kad iki 2027 m. pasaulinė modulinės statybos rinka pasieks 54 mlrd. dolerių, o jos augimas 2021-2027 m. sieks 2,9 %. Tai galėtų būti puikus būsto įsigijimo krizės visame pasaulyje, sprendimas. Yra skelbiama, kad iki 2050 metų pasaulio miesto gyventojų skaičius turėtų išaugti iki 68%, todėl pats laikas ieškoti nestandartinių būsto statybos būdų.


Kokį statybos būdą pasirinkti savo naujam namui?


Į šį klausimą vienareikšmio atsakymo nėra. Naujo būsto pirkimas yra asmeninis reikalas ir didelė investicija. Didėjanti paklausa reiškia, kad kasdien atsiranda vis daugiau naujovių bei galimybių. Tačiau svarbiausia, atkreipkite ypatingą dėmesį į jums svarbiausius privalumus ir trūkumus, rinkitės tai, kas geriausiai tinka jums ir atitinka jūsų biudžetą. 



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis