Namas Londone – genialumas slypi paprastume

Šis namo dalies renovacijos projektas išsiskiria savo unikaliais architektūriniais sprendimais bei tokios įprastos medžiagos, kaip mediena, neeiliniu pritaikymu modernioje stilistikoje. Išskirtinės namo transformacijos autorius yra Kevin Widger (studija „WIDGER Architecture“).

Didelė namo, įsikūrusio gyvenamųjų namų rajone Londone, dalis buvo praktiškai negyvenama, dėl nepatogiai išdėstytų sienų bei netinkamos lubų formos. Architekto Kevin Widger kūrybiškumo ir profesionalumo pagalba šios patalpos buvo pilnai transformuotos į subtilią, modernumu alsuojančią gyvenamąją erdvę. Čia buvo įrengti studijos tipo kambariai bei miegamasis.


Namą naujam gyvenimui prikėlė iš pirmo žvilgsnio įprasta statybinė ir apdailinė medžiaga – mediena, tačiau čia jai buvo suteiktas naujas, šiuolaikiškas veidas. Projekte buvo sėkmingai sujungti du kontrastingi medienos tipai – šviesi ir jauki fanera su tamsiu ir charakteringu degintu maumedžiu. Fanera yra dominuojanti medžiaga pastato interjere. Ja yra dengtos sienos, lubos, netgi laiptų turėklai. Ši jauki medžiaga kambariams suteikia lengvumo jausmo, sienos čia atrodo tarytum kabančios ore.Išoriniam fasadui buvo panaudotas degintas maumedis, kuris ypatingai atrodo dėl savo spalvos ir tekstūros. Medį degino pats patalpų savininkas, tad kartu su architektu K. Widger jiems pavyko išgauti tinkamiausią atspalvį. Skirtingų medienos tipų (faneros ir deginto maumedžio) kuriamas kontrastas gražiai papildo interjerą ties langų rėmais, kur matyti šių medžiagų sankirta.


Kalbant apie architektūrinius sprendimus interjere, šiame būste reikia išskirti sėdimą palangę, kuri maskuoja pagrindinę praktinę funkciją – sandėliavimui skirtą talpyklą, esančią už subtilių faneros durelių. Taip pat verta paminėti darbo kampą, kuris patogiai sau vietą rado vienoje iš nišų, prie lango.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis