170 kv.m namas Šiaulių rajone: minimalistinė erdvė su modernumo prieskoniu

Interjero dizainerė Irmina Savickienė (dizaino studija „Interjero kioskas“) teigia, kad kuriant bet kokį interjerą pirmiausia yra svarbu klausyti ir suprasti užsakovo svajones, tuomet lieka tiesiog mėgautis kūrimo procesu ir džiaugtis rezultatais. Šį kartą ji įgyvendino jaunos šeimos namo interjero projektą.

Šis trijų kambarių, 170 kv.m namas yra įsikūręs gražioje, žalumos apsuptoje vietoje, užmiestyje, kur galima džiaugtis gamtos teikiamu ramybės jausmu. Būsto savininkai – jauna, šiuolaikiška šeima, kuri norėjo modernaus ir šviesaus interjero. Interjero dizainerė I. Savickienė šiam pageidavimui įgyvendinti parinko modernumo ir minimalumo derinį.


Kaip ir būdinga minimalistinei stilistikai, erdvėje vyrauja šviesos ir švaros įspūdis, kurį padeda sukurti dominuojanti balta apdailos spalva ir minimalus reikalingiausių baldų bei interjero akcentų kiekis. Nuosaikumas čia yra juntamas ne tik medžiagose, bet ir formose. Būste vyrauja aiškios, paprastos, geometrines formas primenančios linijos.


Tvarkos įspūdžiui sustiprinti visi mažiau naudojami daiktai buvo paslėpti sandėliavimui skirtose vietose. Name sandėliavimui buvo įrengti integruoti baldai, kurie pereina į sienų plokštumas, todėl yra visai nepastebimi. Jų buvo įrengta tiek, kiek reikalauja funkcionalumas.Kuriant minimalistinį interjerą, svarbų vaidmenį atlieka spalviniai ir tekstūriniai elementai. Viena įdomiausių šio interjero detalių – palikta atvira gelžbetoninė perdanga, kuri dera su kitomis natūraliomis medžiagomis: medžiu, metalu, tekstile (natūraliu linu). Vonios kambariuose atsikartoja betono motyvas – sienoms ir grindims parinktos akmens masės plytelės su betono raštu ir vienos sienos plytelės atkartoja eglutes raštu klotą parketą visame name.


Interjerui buvo parinkta achromatinė spalvinė gama – balta, pilka, juoda. Vizualiniam įdomumui sukurti buvo įvesta mėlyna akcentinė spalva, pavyzdžiui, čia ypač akį patraukia patogi mėlynos spalvos sofa svetainėje. Raminančiai veikiančią pilkai mėlyną spalvą čia galima rasti ir miegamajame, lovos galvūgalyje.


Svarbus sprendimas projektuojant virtuvės erdvę – dėl nedidelio sienų ploto buvo nuspręsta statyti virtuvės salą. Taip buvo padidintas darbastalio plotis ir suteikta galimybę dirbti gėrintis vaizdu už lango. Miegamajame specialiai pagaminta ąžuolo lentyna išsprendė lubų aukščio trūkumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis