Architekto patarimai: kokį gyvatuką verta rinktis?

Rankšluosčių džiovintuvai daugelį metų buvo naudojami kaip praktiški, vonios patalpą šildantys prietaisai. Šiandien pirkėjams svarbus ne tik gyvatuko funkcionalumas, bet ir dizainas. Vonios ir šildymo įranga prekiaujančios bendrovės „Tausana“ direktorius Rolandas Jurgelaitis pastebi, kad modernūs gyvatukai mėgstami architektų, tačau skinasi kelią ir tarp vartotojų, kurie būsto interjerą projektuoja patys. Kokį gyvatuką rinktis ir kaip derinti prie vonios interjero – idėjomis ir atradimais dalinasi architektas Adomas Kondratas.

Forma: atkreipkite dėmesį į patogumą

„Nors tradicinės „S“ formos ar kopėtėlių tipo rankšluosčių džiovintuvai yra populiarūs, klientai vis dažniau ieško išskirtinio dizaino sprendimų“, – prasitaria R. Jurgelaitis. Greičiausiai gyvatukas bus naudojamas ne tik patalpos šildymui, bet ir rankšluosčių ar nuo lietaus permirkusių drabužių džiovinimui. „Atkreipkite dėmesį į gyvatuko gabaritus – jis turi būti patogus pasiekti ir padžiauti visus reikalingus rankšluosčius. Taip pat svarbus gyvatuko horizontalių išdėstymas, t.y. kiek yra tinkamų tarpų rankšluosčių kabinimui“, – patarimais dalinasi A. Kondratas.

Gamintojo nuotr.

Dizainas: ieškokite originalių sprendimų

„Gyvatukas pastaruoju metu išgyvena renesansą ir yra atrandamas iš naujo ne tik kaip baltos kopetėlės vonios patalpoje“, – sako architektas A. Kondratas. Jei mėgstate klasiką ar nedrįstate eksperimentuoti, rekomenduojama rinktis tradicinių formų džiovintuvą, tačiau eksperimentuoti su spalvomis, derančiomis interjere.

Kita vertus, klasikos stilius neįpareigoja naudoti įprastų ir pasenusių sprendimų. „Išanalizuokite savo kambario planą – neretai būtent jis pasufleruoja netradicinius sprendimus. Originalus gyvatuko modelis gali praktiškai įsilieti į tam tikras patalpos zonas, pavyzdžiui, gyvatukas kaip atitvarinė sienelė, kampinis ar horizontalus gyvatukas“, – pataria architektas. Atkreipkite dėmesį, kad renkantis aptakių formų santechnikos įrangą, gyvatukas taip pat turėtų būti apvaliomis horizontalėmis, šiek tiek išlenktas ir atvirkščiai.

Gamintojo nuotr.

Spalvos: paverskite gyvatuką ryškiu interjero akcentu

„Atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, gamintojai siūlo įdomaus dizaino gyvatukus, kuriuos galima nudažyti pasirinktomis spalvomis. Todėl gyvatukas tampa išskirtiniu vonios kambario akcentu“, – atradimais dalinasi A.Kondratas. Žaismingą nuotaiką spalvoti gyvatukai kuria ne tik vonioje, bet ir vaikų kambariuose. Pasak architekto, interjeruose pastaruoju metu skiriamas nemažas dėmesys ir radiatorių spalviniams sprendimams. Pagal galimybes, tradicinius baltus radiatorius galima keisti į spalvotus ar perdažyti esamus, kad jie neišsiskirtų interjere ir derėtų prie kitų elementų.

Gamintojo nuotr.

Vieta: į namų erdvę pažvelkite kūrybiškai

Ne paslaptis, kad gyvatukas reikalingas kiekviename sanitariniame mazge, tačiau interjero tendencijos atveria neribotas galimybes maksimaliai pritaikyti gyvatukus žmonių patogumui tiek vonioje, tiek kitose gyvenamose patalpose. „Modernūs gyvatukai jaukiai įsilieja netikėčiausiose erdvėse ir išpildo, rodos, neįmanomas architektų fantazijas“ – pasakoja R. Jurgelaitis.

„Estetišką vaizdą padeda sukurti svarbi naujų gyvatukų detalė – „belaidžiai“ tenai. Taip išvengsite kabančio elektros laidų bei rozetės, nes elektros kabelis jungiamas per sieną. Žinoma, jei gyvatukas yra elektrinis ar kombinuotas“, – pataria A. Kondratas.

Gamintojo nuotr.

O kurį gyvatuką rinktumėtės jūs?

Spauskite ir balsuokite už originaliausią gyvatuką!


Užsakymo nr.: PT_63062328

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis