Vonios kambario baldai: į ką atkreipti dėmesį renkantis

Korpusiniai baldai vonios kambaryje skirti įvairių higienos reikmenų laikymui. Vonios kambario ir dizaino specialistai sako, jog baldus vonios kambariui reikia rinktis galvojant ne tik apie spintelių fasadų spalvą.

Pasak dizaino publicisto Vaidoto Norkaus, baldams reikšmingą įtaką daro iš esmės pasikeitęs požiūris į vonios kambarį. Šiuolaikinis žmogus vis daugiau laiko praleidžia vonios kambaryje trokšdamas jaukioje aplinkoje pailsėti nuo darbų bei rūpesčių. Jaukumas kuriamas trinant ribas su kitomis namų zonomis, suteikiant vis daugiau gyvenamosios erdvė bruožų. Vonios kambaryje keramika įgauna skulptūriškas formas, čia savo vietą atranda augalai ar stilingas krėslas. Šiuolaikiniai korpusiniai vonios baldai atspindi bendras dizaino tendencijas, todėl jų reikia nepamiršti kuriant bendrą namų interjero koncepciją.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis vonios kambario baldus? Garsiausias santechninės keramikos, įrangos, baldų aksesuarų kompanijas atstovaujančios kompanijos „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė duoda kelis praktiškus ir naudingus patarimus. Ji sako, jog spintelių dydis, forma, jų išdėstymas priklauso nuo vonios kambarių skaičiaus, patalpos dydžio, kiek žmonių naudosis vonios kambariu, kadangi kiekvieno įpročiai ir poreikiai yra skirtingi. Kokie baldai stovės vonios kambaryje reiktų planuoti renkantis santechninę keramiką, ypač praustuvus.

„Praustuvai gali būti pakabinami, pastatomi, įleidžiami ar pusiau įleidžiami į baldus, taip pat populiarūs ant horizontalios plokštumos pastatomi praustuvai dubenys. Nuo praustuvų pasirinkimo nemažai priklauso ir vonios kambario baldų dizaino sprendimai”, - pasakoja N. Ivanauskienė. Neatsitiktinai didžiausios santechninės keramikos kompanijos, tokios kaip „Duravit“, „Villeroy&Boch” „Laufen“ siūlo kompleksines vonios kambario kolekcijas, kuriose keraminė santechnika ne tik stilistiškai, bet ir funkciškai dera su baldais ir aksesuarais.

Pašnekovė taip pat rekomenduoja nepamiršti apšvietimo, ypač veidrodžiui. „Kokybiškas lokalus apšvietimas prie veidrodžio yra labai svarbus. Šiuolaikiniuose korpusiniuose vonios balduose montuojamos moderniausios LED sistemos, kurios ne tik taupo elektros energiją, bet turi skirtingus šviesos intensyvumo, nukrepiamumo režimus.“
Pasak N. Ivanauskienės, vonios kambarys tokia pat specifinė erdvė kaip ir virtuvė, todėl baldai turi atitikti išskirtinius saugumo, atsparumo, patogumo reikalavimus. Iš kompanijų, diktuojančių vonios kambario baldų dizaino ir technologijų madas, pašnekovė išskyrė ir du Vokietijos gamintojus - „Keuco“ ir „Burgbad“.

Šiai nuomonei pritaria ir V. Norkus. Jis tvirtina, jog šių kompanijų produkcija pasižymi išskirtine kokybe ir technologinėmis naujovėmis. Naujausios „Burgbad“ kolekcijos atspindi aktualias interjero dizaino tendencijas ir parodo, kokią įtaką baldai turi bendram vonios kambario išplanavimui, atskirų elementų išdėstymui. Ši dizaino kryptis itin pastebima erdviuose vonios kambariuose, kur architektai ir interjero dizaineriai baldams vis drąsiau patiki erdvės zonavimo funkciją. Kaip vieną charakteringiausių pavyzdžių pašnekovas paminėjo kolekciją „rc40”. Dizainerių duetas Ullisas Finkeldey‘us ir Kajus Uetrechtas iš dizaino studijos „nexus product design“ sukūrė revoliucinę vonios kambario baldų sistemą.

Jos išskirtinumas – baldai su integruota santechnine keramika nebūtinai montuojami prie kraštinės sienos. Ant specialaus rėmo kartu su praustuvu jie gali būti pastatyti patalpos viduryje ir atlikti pertvaros funkciją. Ypač įdomi šios kolekcijos „salos“ koncepcija. „Visi pagrindiniai funkciniai elementai – praustuvai, vonia, baldai sumontuoti į vieną bloką, kuris primena virtuvėse statomą „salą“, - sakė V. Norkus. – Prieš kelis dešimtmečius patalpos viduryje pastatyta vonia jau buvo kažkas neįtikėtino, o šiandien šiuolaikinės technologijos jau leidžia įgyvendinti tokias kompleksines erdvės planavimo koncepcijas“.

N. Ivanauskienė atkreipia dėmesį, jog dar viena nauja šios kompanijos kolekcija „conceptwall“ atspindi kitą aktualią, tačiau radikaliai priešingą vonios baldų tendenciją. „Didžioji dalis žmonių gyvena miestuose, kompaktiško dydžio būstuose, todėl negali sau leisti turėti erdvaus vonios kambario arba turi įsirengę kelis nedidelius. Todėl kalbant apie vonios baldų dizaino tendencijas šiandien svarbu ne tik spintelių fasadų spalva ar faneruotė, bet ir jų funkcionalumas, spintelių išdėstymas, nuo kurio priklauo, kaip pavyks racionaliai išnaudoti erdvę“, - sakė N. Ivanauskienė. Ji pasakojo, jog „conceptwall“ kolekcijos autorius dizaineris Marcas Sadleris šioje kolekcijoje ypač pabrėžė, kaip vonios baldai gali padėti efektyviai išnaudoti erdvę. Pašnekovė pasakojo, jog naujas kolekcijas nedideliems vonios kambariams pristatė ir kiti žinomi gamintojai. Pavyzdžiui, vokiečių „Keuco“ savo asortimentą papildė „Royal 60“, „Royal Universe“ kolekcijomis. Funkcionalių baldų seriją dabar turi ir garsios santechninės keramikos gamintojos „Laufen“ kultinė kolekcija „Palomba collection“.
Vonios kambarys išlieka viena svarbiausių namų zonų. Ir tik tarpusavyje suderinus funkcinius, estetinius ir technologinius sprendimus ši erdvė pavirs tikra poilsio oaze.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis