60 aukštų pastatas, kuris primena žaidimą „Jenga“

Šiemet atsinaujino jau dabar vieno įspūdingiausių Niujorko dangoraižių vadinamo „56 Leonard“ statybos. „56 Leonard“ savo aukščiu net nepretentuoja varžytis su kitais Manhatano aukštaūgiais. „Vos“ 250 metrų 60 aukštų pastatas net nepatenka į aukščiausių Niujorko pastatų penkioliktuką. Tačiau šis privačių apartamentų dangoraižis žemutinio Manheteno Tribeca kvartale jau yra lyginamas su legendiniais Niujorko „Chrysler Building“, „The Flatiron Building“ ar „Hearst Tower“ ir neabejotinai taps dar viena Manhatano ir viso Niujorko architektūrine įžymybe.

Vietinių vadinamas „Jenga

Pastatą suprojektavo garsūs šveicarų architektai Jacques Herzogas ir Pierre‘as de Meuronas („Herzog & de Meuron“). Architektūriniu „nobeliu“ vadinamos Pritzkerio premijos laureatus visame pasaulyje pirmiausia išgarsino įspūdingi visuomeniniai pastatai, tokie kaip Tate Modern muziejus Londone ar specialiai Olimpinėms vasaros žaidynėms pastatytas į paukščio lizdą panašus Nacionalinis stadionas Pekine. O „56 Leonard“ tapo pirmuoju šių architektų aukštuminiu pastatu Niujorke, tačiau ne tik dėl to dar nebaigtas pastatas sulaukė tokio milžiniško dėmesio.

Architektai šiam pastatui pasiūlė vis labiau pasaulyje populiarėjančios „fragmentinės“ architektūros koncepciją, kai yra atsisakoma daugumai pasaulio dangoraižių būdingo lygaus stiklinio fasado ir aiškaus vidinio išplanavimo.

Gamintojo nuotr.

Vizualiai kiekvienas „56 Leonard“ aukštas tarsi sudėliotas iš skirtingo ilgio ir pločio kaladėlių. Žiūrint iš šalies susidaro apgaulingas įspūdis, jog dangoraižis yra pastatytas chaotiškai, be aiškios struktūros ir tvarkos. Neatsitiktinai niujorkiečiai jau dabar pastatą vadina „Jenga“ - garsaus stalo žaidimo su medinėmis kaladėlėmis pavadinimu.

Gamintojo nuotr.

Interjerai – unikalūs, vonios kambariams – dar ir išskirtinė patentuota keramika

Kiekvienas iš 145 apartamentų turi ne tik unikalų išplanavimą, atskiras erdvias terasas ir pro langą atsiveriančius kvapą gniaužiančius Manhatano vaizdus. Architektai specialiai šiam projektui sukūrė ir santechninės įrangos, virtuvės baldų ir interjero aksesuarų dizainą. Ypač intrigavo, kaip atrodys apartamentų vonios kambariai.

Gamintojo nuotr.

Nors individualus, konkretiems poreikiams pritaikytas vonios kambarys – viena pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino tendencijų, santechninės keramikos pasirinkimą net ir XXI amžiuje riboja šimtmečius nesikeičiantys keramikos gamybos niuansai.

Gamintojo nuotr.

Ši problema ypač aktuali tokiuose išskirtiniuose architektūros projektuose kaip „56 Leonard“. Taigi projekto vystytojai kreipėsi į vieną garsiausių pasaulyje santechninės keramikos gamintojų „Laufen“ (Šveicarija), kuriam pavyko rasti sprendimą. Beje, ne iš keramikos.

Gamintojo nuotr.

Šiemet pasaulyje svarbiausiame dizaino renginyje – Milano dizaino savaitėje – „Laufen“ pagaliau atskleidė, kokia Jacqueso Herzogo ir Pierre‘o de Meurono suprojektuota įranga papuoš „56 Leonard“ gyventojų vonios kambarius.

Gamintojo nuotr.

Daugiau nei pusę tūkstančio elegantiško dizaino, subtilia prabanga alsuojančių vonių, praustuvų ir dviviečių praustuvų „Laufen“ pagamins iš naujos patentuotos kompozitinės medžiagos „Sentec“.

Gamintojo nuotr.

Ši vientisa, vienspalvė medžiaga pasižymi išskirtinėmis eksplotacinėmis savybėmis, o iš jos galima
gaminti bet kokių dydžių, formų ir paskirties praustuvus, vonias, unitazus ar padėklus.

Gamintojo nuotr.

Kildamas aukštyn „56 Leonard“ griauna aukštuminės architektūros tradicijas. Būtų sunku ginčytis, jog geresnės vietos nei Niujorkas tam, ko gero, nėra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis