
Šie D. Urbonavičiūtės dekoruoti namai, išdėstyti per keturis aukštus, primena puošnų, ištaigingą sluoksniuotą tortą su saldžiu glajumi, prisirpusiomis uogomis, gomurį savo purumu kutenančiu biskvitu, pagardintu prinokusiais riešutais ir vaisiais. Šis kūrinys – tik skaniausių ir brangiausių sudedamųjų dalių iš viso pasaulio derinys. Greičiausiai būtent toks, kokiais mėgo lepintis Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė, garsėjusi aistra prabangai ir gurmaniškoms puotoms.
Mano asociacijos pataiko į dešimtuką, nes Daivos įkvėpimas kuriant interjerus – tai baroko ir rokoko epochos Prancūzijoje. Štai iš kur visa tai: sudėtingumas, įmantrumas, jausmingumas, impulsyvumas, tapybiškumas, dramatiškumas, patetiškumas, polinkis į didybę...
Daiva yra drabužių kūrėja ir interjerų autorė – tai vientisa ir nedaloma. Stipri ir išskirtinė jos savybė – gebėjimas valdyti sudėtingus, kartais kontrastuojančių spalvų derinius, faktūras, raštus ir detales kuriant kostiumų dizainą – atsikartoja ir namų puošyboje. Stovi prie Daivos sukurtų suknelių ir nedrįsti pasimatuoti, bet kartu niekaip negali paleisti iš rankų. Toks pat jausmas apima ir keliaujant per šiuos bokšto principu suprojektuotus namus. Akivaizdu, kad tai ne visiems įkandami sprendimai, stebinantys, kartais gluminantys, gal net užgožiantys pačius namų šeimininkus, bet viliojantys kaip tas daugiasluoksnis, daugiaaukštis konditerijos šedevras, kurio taip maga paragauti, net jei nesi prisiekęs smaližius.








„Galiu sukurti suknelės eskizą, galiu ir lovos ar spintos. Savo kūrinius derinu su šiuolaikinių menininkų darbais, moderniais šviestuvais, įdomaus dizaino objektais. Į modernius interjerus įvedu XX a. 7-ojo dešimtmečio, art deco elementų, baroko, rokoko užuominų, jungiu su savo sukurtais gaminiais – tai sudaro tokį stilingą derinį, kuris tinka išskirtinių sprendimų ieškančioms asmenybėms. Ne visi išdrįsta su ryškiais, ekstravagantiškais drabužiais pasirodyti gatvėje. O aš tik tokius savo sukurtus drabužius ir dėviu – man su jais daug smagiau nei su masinės gamybos suknelėmis. Tą patį galiu pasakyti ir apie kuriamą namų interjerą. Kartais išgirstu replikų, kad mano fantazijos radikalios, bet, turbūt nustebsite, kurdama ypač dekoratyvią aplinką, visų pirma galvoju apie funkcionalumą, o tik paskui apie dekorą bei vaizdinį efektą. Ir nelaikau trūkumu to, kad mano kūryba neatitinka masinių kanonų“, – pasakoja kūrėja.



Daiva – šiuolaikinė menininkė, nebijanti interjere derinti priešingybių. Jos rankai pavaldūs konfliktą pranašaujantys priešingų polių elementai: įmantrių vingių balto gipso šviestuvas ir šaltos, brutalios betoninės lubos; raukiniais ir aksomu puošti baldai ir asketiški minimalistiniai laiptų verpetai, senoviniai veidrodžiai ir madinga vėliavų simbolika. Tai tampa smalsiu žaidimu – rasti kuo daugiau vienu metu besibarančių ir besimylinčių interjero dalyvių. Dramatiško romano kulminacija ir atomazga – nervus žnaibanti, nepaleidžianti ir užvaldanti kaprizingoji interjero dizaino princesė – eklektika. Šiam stiliui reikia lygiavertės partnerės, tokios kaip D. Urbonavičiūtė, ryškios ir nenuspėjamos. Ne dėl kitų akių, o dėl to, kad tai jos natūrali esybė. La Dolce Vita!



Daugiau interjerų ir gilesnių įžvalgų rasite Birutės Lavickienės ir Lavijos Šurnaitės knygoje „Interjero receptai“. Fotografijų autoriai – Leonas Garbačauskas ir Diana Garbačauskienė.
