60 kv.m atostogų namuose Palangoje – saulė, jūra ir vėjas

Prestižinėje Palangos vietoje – Birutės alėjoje – pastatytame naujame name įrengtas vilniečių šeimos atostogų būstas spinduliuoja smagia vasariška nuotaika. Ją padeda kurti ne tik natūralios apdailos medžiagos, ryškūs ir nuotaikingi spalvų bei faktūrų deriniai, bet ir iš egzotiškosios Balio salos atkeliavę jūrinio stiliaus akcentai, pabrėžiantys buto aplinkos ir paskirties išskirtinumą.

Objekto dosjė:
Tipas – per 2 aukštus išdėstytas butas naujos statybos name Palangoje.
Plotas – 60 m².
Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys, du miegamieji ir vonios kambarys.
Šeimininkai – penkių asmenų šeima.
Paskirtis – atostogų namai poilsiaujant prie jūros.
Interjero projekto autorės – architektė Gintarė Motuzaitė, dizainerė Julija Šeškuvienė (studija „Cad Monkeys“).

Pačiame Palangos centre pastatytame naujame daugiabutyje įrengtas dviejų aukštų butas skirtas pajūryje atostogaujančios vilniečių šeimos poreikiams, tad atsižvelgiant į tai buvo kuriama ir interjero koncepcija – vasariški ir funkcionalūs namai. Studijos „Cad Monkeys“ komanda – architektė Gintarė Motuzaitė ir dizainerė Julija Šeškuvienė – interjere stengėsi atskleisti smagią, atpalaiduojamą kurortinę nuotaiką, pabrėžti išskirtinę, pajūrio kraštui būdingą atmosferą. Toks įspūdis buvo kuriamas įvairaus formato natūraliomis medžiagomis: grindims ir sienų fragmentams dekoruoti parinktos balinto medžio lentos, langai papuošti lengvomis šviesiomis tarsi burės lino užuolaidoms, pritaikyta žvilgančių vario, metalo, pintos faktūros aksesuarų. Vyraujančiame baltos spalvos fone, dar labiau išryškinančiame šiuos dekoro sprendimus, gražiai žaidžia spalviniai deriniai – su ryškių spalvų detalėmis derinami blankesni, tarsi saulės ir vėjo nugairinti objektai.

L. Garbačausko nuotr.

Kurortiniame pajūrio mieste įrengtų atostogų namų interjeras kuriamas subtiliai naudojant jūrinio stiliaus vaizdinius: išraiškingos natūralaus medžio tekstūros elementus, pintos faktūros detales, tarsi vandens, laiko ir vėjo pasendintus baldus, vandenį, saulę ir smėlį simbolizuojančius atspalvius, žaismingus dekoratyvinius akcentus.

L. Garbačausko nuotr.

Svetainės poilsio zonoje įkomponuota didelė patogi sofa, pabrėžianti atostogų buto komforto poreikį.

L. Garbačausko nuotr.

Langus dengiančios lengvos permatomo lino užuolaidos papuoštos dekoratyvine juosta, priderinta prie skirtingos kiekvieno kambario spalvinės gamos.

Iš pažiūros gan erdvus, į du aukštus padalytas 60 m² ploto butas iš tiesų reikalavo racionalių planavimo ir zonavimo sprendimų. Pirmasis aukštas paskirtas pagrindinėms gyvenamosioms erdvėms – svetainei, virtuvei ir valgomajam įrengti. Antrajame, kaip įprasta, suprojektuoti šeimininkų miegamieji ir vonios kambarys. Kuriant interjerą ypač daug dėmesio skirta virtuvei: šeimininkų pageidavimu, ši zona, nors ir gana kompaktiška, turėjo atitikti visus pilnavertės virtuvės standartus, tačiau kartu išsaugoti lengvumo ir kurortinės laisvės pojūtį. Projekto autorės pastatomosioms virtuvės spintelėms parinko ryškų turkio mėlynumo atspalvį – tai padėjo išskirti maisto gaminimo zoną iš gyvenamosios erdvės, be to, sukūrė subtilią aliuziją į jūros bangų koloritą.
Siekiant sukurti lengvumo įspūdį ir neperkrauti erdvės, buvo atsisakyta pakabinamųjų spintelių, o vietoj jų įrengtos atviros lentynėlės – jose išrikiuotos permatomo stiklo taurės ir balti indai pabrėžia lengvumo ir skaidrumo koncepciją.

L. Garbačausko nuotr.

Ryškus spintelių turkio atspalvis, baltų nelygaus paviršiaus plytelių, kuriomis dekoruota siena virš darbastalio, faktūra padeda kurti lengvą nugairinto pajūrio vaizdinį, o kompoziciją užbaigia ir įspūdį sustiprina ryškiai geltona kėdžių spalva ir žvilgantys variniai šviestuvai virš valgomojo stalo.

L. Garbačausko nuotr.

Apskritam valgomojo stalui apšviesti parinkta iš Indonezijos atkeliavusių varinių šviestuvų kompozicija suteikia šiai zonai egzotikos ir išskirtinumo.

L. Garbačausko nuotr.

Antrajame buto aukšte įrengti du miegamieji – itin lakoniški ir minimalistiniai. Visos sienos išdažytos baltai, atsisakyta TV zonos ir kitokių papildomų detalių, užtai akcentuojami tokios paskirties kambario baldai – gilaus mėlyno atspalvio stilinga dvigulė šeimininkų lova su patogiu, minkštu galvūgaliu ir geltonos modulinės transformuojamosios vaikų kambario sofos. Subtilūs akcentai – romantiškos pajūrio nuotraukos, pintais elementais papuošti egzotiški šviestuvai ir net baldų atspalviai – padeda išsaugoti visame interjere kuriamą smagią vasarišką nuotaiką.

Siekiant išsaugoti kuo daugiau laisvos erdvės pirmajame aukšte, kur suformuotos net trys funkcinės zonos, drabužinės buvo numatytos miegamuosiuose. Tiesa, ir čia šie masyvūs baldai sumaniai „užmaskuoti“ – didelės stumdomųjų durų plokštumos, kaip ir visas spintų korpusas, nudažytos matiniais baltais dažais, o vientisumui išsaugoti atsisakyta net durų rankenėlių. Kadangi abu miegamieji turi nedidelį lubų nuolydį, prie jo teko derinti ir spintų formą. Nors dėl stumdomųjų durų sistemos buvo galima rinktis tik standartinio modelio baldus, projekto autorės užmaskavo virš jų ir lubų atsiradusį tarpą papildoma plokšte. Dėl šios priežasties talpios, daug vietos užimančios spintos tarsi susilieja su baltomis sienomis ir lieka beveik nematomos.

Vyraujantį miegamųjų fono „sterilumą“ vizualiai išblaško išraiškinga grindų ir kitų natūralaus pluošto elementų faktūra bei pirmajame aukšte pabrėžiami ryškūs atspalviai. Tačiau jie tarsi padalyti skirtingiems kambariams: gilus, raminamas mėlynas atiteko tėvų miegamajam, o linksmas, nuotaikingas geltonas – vaikų.

L. Garbačausko nuotr.

Miegamuosiuose sumontuotos talpios spintos su stumdomosiomis durimis tarsi susilieja su sienomis ir lieka beveik nematomos, todėl neapsunkina erdvės.

L. Garbačausko nuotr.

Antrajame aukšte taip pat kartojami jūrinio stiliaus motyvai: tarsi vėjo ir saulės nugairintų lentų siena iš pirmojo aukšto pereina į antrąjį, o kambarių sienas puošia romantiškų pakrančių peizažai.

L. Garbačausko nuotr.

Lakoniško dizaino kambaryje akcentuojamas pagrindinis funkcinis elementas – stilinga mėlyno kolorito lova su aukštu, minkštu galvūgaliu.

L. Garbačausko nuotr.

Transformuojamosios modulinės vaikų kambario sofos-lovos specialiai parinktos tokios, kad tiktų ne tik vaikams, bet ir svečiams apsistoti.

L. Garbačausko nuotr.

Vaikų kambariams egzotiškos atostogų nuotaikos pojūtį suteikia iš Indonezijos atkeliavusi pakabinamųjų šviestuvų trijulė ir iš natūralių medžiagų pagamintas toršeras.

Projektuojant gana erdvų antrojo aukšto vonios kambarį su langu teko derintis prie tamsaus medžio baldų – juos šeimininkai buvo įsigiję anksčiau. Tačiau projekto autorės rado puikią išeitį prisitaikyti prie esamos situacijos ir kartu išsaugoti interjero vientisumą. Visoms vonios kambario plokštumoms dekoruoti parinktos margos, smėlio kopų tekstūrą primenančios rusvos keraminės plytelės, jų fone gražiai pritapo tamsūs, tačiau erdvės neapsunkinantys ryškios faktūros minimalistinių linijų praustuvas ir pakabinamoji spintelė, įkomponuoti ant galinės patalpos sienos, o greta jų, priešais langą, tilpo gana didelė vonia.

L. Garbačausko nuotr.

Monochromiško kolorito interjerą pagyvina žaisminga jūrinio stiliaus rankšluosčių kabykla.

L. Garbačausko nuotr.

L. Garbačausko nuotr.

Vonia sumontuota su specialia skaidraus plastiko sienele, todėl gali būti patogiai naudojama ir kaip dušo kabina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis