TOP 10 daiktų ir produktų, kurių jokiu būdu negalima dėti į mikrobangų krosnelę

Į mikrobangų krosnelę įdėti netinkami daiktai arba maisto produktai gali žmogų apnuodyti kenksmingais chemikalais ir net sukelti gaisrą. Tad kviečiame pasitikrinti, ar žinote, ko dėti į šį įrenginį negalima.

1. Kiaušiniai su lukštu. Neleiskite triukams, kuriuos galima atrasti interneto platybėse, jus apgauti, kad kiaušinį galima išsivirti mikrobangoje. Į mikrobangę įdėto kiaušinio viduje greitai susikaupia daug garų, kurie neturi kur ištrūkti, todėl kiaušinis dažniausiai tiesiog susprogsta.


Shutterstock


2. Šaldyta mėsa. Norėdami greičiau atšildyti mėsa, kai kurie žmonės ją įmeta į mikrobangų krosnelę. Tačiau to daryti nerekomenduojama, nes mėsa mikrobangėje atšyla itin netolygiai – jos pakraščiai ima kepti, kol vidurys dar yra neatšilęs.


3. Plastikinės maisto laikymui skirtos dėžutės. Dauguma iš mūsų žino, kad plastikinių maisto dėžučių į mikrobangų krosnelę dėti negalima, tačiau tą ir toliau daro. Būtina žinoti, kad šildomos plastikinės dėžutės į maistą perduoda chemines medžiagas, kurios yra itin kenksmingos žmogaus sveikatai.


Shutterstock


4. Putų polistirolo indeliai. Į mikrobangę taip pat negalima dėti indelių iš putų polistirolo, į kuriuos dažnai yra sudedamas nebaigtas valgyti maistas restoranuose. Šie indeliai, lygiai taip pat kaip plastikinės maisto dėžutės, šildomi perduoda maistui kenksmingas chemines medžiagas.


5. Plieniniai kelioniniai puodeliai. Plieninius puodelius geriau palikti kelionėms ir jokiu būdu jų nedėti į mikrobangų krosnelę. Plienas trukdo mikrobangės karščiui sušildyti jame esančią kavą arba arbatą ir gali sugadinti patį įrenginį.


Shutterstock


6. Indai su metalo detalėmis. Visi puikiai žino, kad metalo dėti į mikrobangę dėti negalima. Ir netgi jei metalo yra visai nedaug, pavyzdžiui, tai yra tik dekoracija ant gražios porcelianinės lėkštės, jos vis tiek dėti į šį įrenginį negalima.


7. Vynuogės. Vynuogės mikrobangėje gali sprogti arba net užsidegti.


Shutterstock


8. Aitrieji pipirai. Aitrieji pipirai taip pat gali užsidegti mikrobangų krosnelėje. Taip pat, kaitinamas pipiras išskiria akių ir nosies gleivinę dirginančias medžiagas, kurios atidarius mikrobangę gali nudeginti akis bei sukelti kosulį.


9. Folija. Folija yra metalas, tad jos negalima dėti į mikrobangų krosnelę. Folija joje taip pat gali užsidegti.


Shutterstock


10. Nieko. Niekuomet nejunkite tuščios mikrobangės, nes kai joje nėra nieko, kas sugeria mikrobangas, mikrobangų krosnelė gali užsidegti arba tiesiog sugesti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis