Patiks ne tik vaikams: pats paprasčiausias guminukų receptas

Vaišėms galime pagaminti daug įmantriausių skanumynų, bet vaikai (ir ne tik jie...) pirmiausia sunaikina guminukus. Tad kodėl nesuteikus jiems šio malonumo?!

Pats paprasčiausias receptas


Kad guminukai būtų pakankamai tamprūs, bet ne per kieti, proporcijos turėtų būti tokios: 1 pakelis (apie 80 g) mėgstamos želė ir dar 4 šaukštai želatinos. Želė užpilkite ant pakelio nurodytu kiekiu karšto vandens, želatiną kitame dubenėlyje suberkite į 140 ml karšto vandens. Maišykite, kad ištirptų, tada supilkite viską į vieną puodą, įdėkite 1 šaukštą cukraus.


DELFI / Domantas Pipas


Mažame kiekyje vandens ištirpinkite mažą žiupsnelį citrinų rūgšties ir taip pat supilkite į puodą. Galima naudoti ir citrinų sultis, tačiau jos nėra idealiai skaidrios. Kaitinkite puodo turinį iki virimo, kad želatina visiškai ištirptų. Palikite šiek tiek pravėsti, ir jei susidarys putų, jas nugraibykite. Šaukštu supilstykite skystį į formeles.


DELFI / Domantas Pipas


Formeles iš anksto surikiuokite ant pjaustymo lentelės ar kitos lygios ir stabilios plokštumos, kad supylus skystį būtų patogu jas įdėti į šaldytuvą.


Žaismingos formelės


Silikoninės smagios formelės – svarbiausias dalykas, kad guminukai teiktų tikrą džiaugsmą. Juk teoriškai galima sustingdyti nestorą želė sluoksnį ir supjaustyti jį kubeliais, bet argi tai bus įdomu... Formelių (kartais nurodoma, kad jos skirtos šokoladui gaminti, bet iš tiesų tinka ir guminukams) yra visuose prekybos centruose, galima jų užsisakyti ir internetu. Naudokite tik silikonines formeles, nes saldainius iš jų labai lengva išimti.


DELFI / Domantas Pipas


Alternatyvos


Guminukus galima gaminti ne tik iš pirktinės želė, bet ir maišant sirupą ar natūralias sultis su želatina. Arba, jei esate prisiekę sveikos mitybos šalininkai, – su agaro milteliais. Tiesa, tada mūsų saldainiai greičiausiai nebus tokie skaidrūs – bet argi tai kam rūpi...


Idėjos autorė – Alina Kucinienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis