85 kv. m. lofte Vilniuje – nevaržomas erdvės pojūtis

Ties Kalvarijų ir Kareivių gatvių sankryža, buvusioje pramoninėje zonoje, sparčiai auga „miestu mieste“ vadinamas loftų rajonas „Loft Town“. Čia loftą įsigijusi jauna pora norėjo jaukaus ir modernaus skandinaviško interjero, tad patikėjo šią užduotį studijos „Interjero architektūra“ dizainerei Indrei Sunklodienei, kuri industrinio dizaino srityje – toli gražu ne naujokė.

Užsakovams įsigijus loftą jame tebuvo perdanga, skirianti apatinį aukštą nuo viršutinio, tad viskas – nuo erdvių išdėstymo iki apdailos – įrengta pasitelkus dizainerės pagalbą. Pirmajame aukšte suprojektuotos svetainės, valgomojo ir virtuvės zonos, kurios nuosekliai pereina viena į kitą, antrajame – miegamasis, nedideli darbo ir vonios kambariai. Santūrų baltai pilkšvą interjerą paryškina modernūs juodos spalvos akcentai – židinys, šviestuvai, didelis ventiliatorius, o medinės grindys suteikia jaukumo.

L. Garbačausko nuotr.

Būsto erdvė itin skaidri, nes apdailai pasirinkti tašai – apipjauti rąsteliai, naudojama daug stiklo, o negausūs ryškesni elementai ir kiliminės dangos plotai struktūruoja erdvę. Įėjimo zona nuo bendros gyvenamosios erdvės atskirta pertvara iš tašelių, kuriuos jungia stiklas. Dėl šio sprendimo pro didžiulius svetainės zonos langus į prieškambarį patenka pakankamai šviesos. Ties valgomojo zona tašeliais pailginta palangė, taip paslepiant radiatorių ir sukuriant dar vieną jaukų kampelį prisėsti.

L. Garbačausko nuotr.

Bendroje patalpoje esanti virtuvės zona įrengta nestandartiškai. Stilinga juodai dažyto stiklo siena kontrastuoja su akinamai baltais virtuvės paviršiais ir kuria begalinės erdvės įspūdį. Dėl sudėtingo sienos reljefo ir katilo individualiai projektuotos skirtingo dydžio spintelės, kuriančios dinamišką vaizdą. Įrengta praktiška virtuvės sala su lentynomis ir stalčiais, ant kurios patogu gaminti maistą. Tai ypač paranku jauniems žmonėms, nes susirinkus draugams čia visi gali susiburti, pasipjaustyti užkandžių ar atsikimšti greta gulintį vyno butelį.

L. Garbačausko nuotr.

Išskirtinis šio interjero sprendimas – siekiant išlaikyti erdvės pojūtį į bendrą erdvę sujungti miegamasis ir svetainė. Prireikus, už stiklo esantį miegamąjį galima uždengti užuolaidomis. Miegamojo erdvėje gimė ir kitas nestandartinis motyvas. Norėdama išsaugoti kambario aukštį dizainerė nusprendė palikti betonines lubas. Siekiant sušvelninti gruboką lubų tekstūrą parinkti skirtingo ilgio mediniai tašeliai, atkartojantys svetainės motyvą. Šviesa sklinda iš juose išfrezuotų gilių lovelių su įmontuotomis šviesos diodų juostomis.

Praktiškos idėjos!

Išnaudojant po laiptais atsiveriančią erdvę ten įrengtas sandėliukas įvairiems daiktams, kartu neapkraunant būsto nereikalingais baldais ir daiktais. Be to, interjere atsirado dar daugiau medžio, kurį jau tapo įprasta matyti ne vien ant grindų, bet ir sienų ar net lubų. O antrojo aukšto koridoriaus gale pastatytas veidrodis, dėl kurio nelieka „akligatvio“ įspūdžio.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis