Stilingas šiltnamis Vilniaus rajone: 8 žingsniai, kaip ir jums tokį susikurti

Stilingas šiltnamis gali būti pašvęstas poilsiui, o ne pomidorų lysvėms. Būtent tokį aplankiau šią vasarą: atrodo kaip iš žurnalo viršelio, o iš tikrųjų tai paprastas šiltnamis Vilniaus rajone, kuriamas fantazijos ir skonio nestokojančių šeimininkų.

Pasižiūrėkite:Dažnas pasvajoja, kaip būtų smagu savo šiltnamyje pastatyti krėslą, pakabinti lemputes, gerti kavą – ir taip pratęsti šiltąjį sezoną. Tačiau yra niuansų, kaip visada. Juos mums pristatė šio gražaus šiltnamio šeimininkas Gytis Lietvaitis – kraštovaizdžio inžinierius (dizko.lt).


STILINGAS ŠILTNAMIS JŪSŲ SKLYPE – TAI KO GI REIKIA:


1. PAVĖSIS


Stilingam šiltnamiui reikalingas pavėsis – tuo jis skiriasi nuo įprasto šiltnamio, skirto daržovėms auginti. Jeigu šiltnamis bus saulėtoje vietoje, jame bus tiesiog per karšta vasarą leisti laiką. Tai esminis dalykas prieš nusprendžiant keisti šiltnamio paskirtį.


Gyčio šiltnamis įsikūręs pavėsyje – kai jis buvo statomas, tikriausiai šalia augantys medeliai buvo maži, tačiau jie dabar taip užaugę, kad daržovėms apšvietimo jau per mažai. Būtent todėl Gyčio šiltnamyje auga tik keli pomidorai ir pipiriukai, o didžioji dalis daržovių savo vietą rado ne šiame šiltnamyje, bet darže.


2. ŠILTNAMIO DYDIS


Kad stilingas šiltnamis būtų patogus naudoti, jis turėtų būti bent 2,5 – 3 m pločio, o ilgis jau nebe toks svarbus. Toks plotis reikalingas, kad jame tilptų stalas ir krėslai ar sofa. O jau visoms detalėms, sukuriančioms jaukumą, įkurdinti vietos daug nereikės. Gyčio šiltnamio plotas apie 15 kv.m.


3. ELEKTRA IR APŠVIETIMAS


Šis stilingas šiltnamis ypatingas dar ir tuo, kad jame išvedžiota elektra – tada galima pakabinti šviestuvą. Jis iškart suteikia jaukumo. Jeigu šiltnamyje neturite galimybės įsivesti elektros, parduotuvėse paieškokite šviestuvų su elementais. Galima rasti tikrai žavingų! Kadangi toks šiltnamis būna pavėsyje, tai saulės energija maitinami elementai netiks, nes jie šviečia patys, bet neapšviečia šalia esančių objektų. Kad būtų jaukiau ilgais rudens vakarais, šviestuvai su elementais pravers labiau.


Elektra ir šviestuvas padės pratęsti šiltąjį sezoną šiltnamyje.
Elektra ir šviestuvas padės pratęsti šiltąjį sezoną šiltnamyje.
Asmeninis albumas


4. GRINDYS


Nepamirškite grindų – jos yra jūsų nematomas sąjungininkas. Kad šiltnamis nestokotų jaukumo, kad būtų švariau, grindis įrengti būtina. Gytis, darydamas transformaciją iš šiltnamio daržovėms į šiltnamį žmonėms, praplėtė išgrįstą plotą, palikdamas žemes tik šonuose. Tam jis panaudojo keramines plyteles. Ant praplėsto grindinio atsirado vietos krėslui, suoleliui, veidrodžiui ir augalams vazonuose. Nebūtina pirkti naujos dangos, sako Gytis. Jei tik turite plytelių, atlikusių nuo statybų, panaudokite jas. Taip pat puikiai tiktų medinės grindys, terasinės lentos.


5. TEKSTILĖ


Specialistas siūlo praplėsti savo suvokimo ribas ir naudoti daiktus, kurie tarsi nepritaikyti laukui. Patieskite kilimėlį šiltnamyje. Baltą? Taip, galima ir baltą. Kai Gyčio žmona interjero dizainerė pasiūlė tokį kilimėlį į šiltnamį, jis ir pats nustebo. Tačiau jei galime tokį pakloti prie įėjimo į namą, tai kodėl negalime šiltnamyje? Ir juokiamės, kad kilimėlis tikrai gerai sutaria su skalbykle, nes karts nuo karto ten apsilanko ir vėl grįžta į šiltnamį.


Pinti baldai su pagalvėlėmis, o ant grindų puikuojasi kilimas.
Pinti baldai su pagalvėlėmis, o ant grindų puikuojasi kilimas.
Asmeninis albumas


6. BALDAI


Gytis savo šiltnamio jaukumui pasirinko pintus baldus. Mažos kėdutės tarnauja kaip staleliai – tai paprastas ir nebrangus sprendimas. Natūralu, kad šiltnamyje būna gana drėgna, todėl jame gali atsirasti pelėsio ar žalsvų apnašų – tai natūralus neišvengiamas dalykas. Įvertinkite tai iš anksto – nepirkite itin brangių baldų, kad nereikėtų nusivilti sugadinus. Naudokite tokius, kuriuos galėtumėt nuvalyti, arba tiesiog nekreipkite dėmesio, jei tai nekenkia sveikatai.


Juk visai nebūtina pirkti brangaus stalelio.
Juk visai nebūtina pirkti brangaus stalelio.
Asmeninis albumas


7. JAUKIOS DETALĖS


Ypatingą funkciją atlieka veidrodis. Jis vizualiai praplečia erdvę – naudojamas tas pats principas, kaip ir kuriant interjerą mažuose kambariuose. Erdvė padidėja, o ir pats veidrodis atrodo labai įdomiai. Kadangi jis atsuktas į plačiai išsikerojusą monsterą, augalų toje vietoje atrodo dvigubai daugiau.


Veidrodis suteikia erdves pojūtį ir šiltnamį daro tik dar įdomesniu.
Veidrodis suteikia erdves pojūtį ir šiltnamį daro tik dar įdomesniu.
Asmeninis albumas


Jaukumo suteikia tokie dekoro elementai, kurie „galioja“ ir namuose:

• įvairių spalvų ir tekstūrų vazonai,

• stiklinis terariumas su augalu,

• pamerkta gėlių puokštė,

• žvakidės,

• pakabinami žibintai,

• pagalvėlės ir kiti tekstilės gaminiai,

• knygos,

• meno dirbiniai ir suvenyrai.


Pamerktos gėlės ir kiti augalai papildo erdvę.
Pamerktos gėlės ir kiti augalai papildo erdvę.
Asmeninis albumas


Knygos, suvenyrai, visi kiti mieli ir stilingi daiktai kuria jaukumą.
Knygos, suvenyrai, visi kiti mieli ir stilingi daiktai kuria jaukumą.
Asmeninis albumas


Gyčio šiltnamyje stovi ir obeliskas – tai jo rankų darbas, stilinga sodo dekoracija. Vėliau šis obeliskas bus panaudotas kaip lentynų sistema įvairiems daiktams pasidėti.


Gyčio šiltnamis puikuojasi ir Gyčio gamintu obelisku, kuris dar bus tobulinamas.
Gyčio šiltnamis puikuojasi ir Gyčio gamintu obelisku, kuris dar bus tobulinamas.
Asmeninis albumas


8AUGALAI ŠILTNAMYJE


Ar gali būti stilingas šiltnamis be augalų? Tikrai ne. Gytis jame augina įvairius augalus:


  • Valgomi augalai: pomidorai, paprikos, žemuogės, bazilikai. Dėl pavėsio pomidorai ir paprikos noksta lėtai, tad gero derliaus jie čia net nesitiki.
  • Kambarinių gėlių vasaros stovykla – jos tikrai puikiai čia jaučiasi, nes gauna šiek tiek natūralaus laisvo oro gūsių, o lengvas pušų pavėsis neleidžia lapams nudegti.
  • Lauko augalai: Gytis yra pasodinęs keletą sumedėjusių lauko augalų šio šiltnamio šone, kad galėtų juos stebėti augančius tokiose sąlygose. Kol kas šis eksperimentas nepasiteisino, tad lieka tolimesniems stebėjimams.


Paprastai šiltnamyje auginami augalai čia glaudžiasi kraštelyje.
Paprastai šiltnamyje auginami augalai čia glaudžiasi kraštelyje.
Asmeninis albumas


STIKLINIS AR POLIKARBONATINIS ŠILTNAMIS?


Gytis siūlo rinktis stiklinį šiltnamį, o ne polikarbonatinį, nes:

  • Stilingas šiltnamis – tai poilsio oazė, todėl labai svarbu, kad būdami jame galėtumėte stebėti savo aplinką.
  • Stiklas – skaidrus, vizualiai gražesnis.
  • Stiklinis šiltnamis paprastai yra tvirtesnės konstrukcijos negu polikarbonatinis.


Matinės stiklinės lubos sulaiko šilumą ir šviesą.
Matinės stiklinės lubos sulaiko šilumą ir šviesą.
Asmeninis albumas


Gyčio šiltnamio lubos yra iš matinio stiklo, jis šiek tiek sumažina šilumos ir šviesos skverbimąsi į šiltnamį, kas šiltuoju sezonu yra labai svarbu. Tai nereiškia, kad negalite poilsio oazės susikurti polikarbonatiniame šiltnamyje – tereikia idėjos, fantazijos ir gerų rankų.


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis