Esminiai vandens lelijų priežiūros ypatumai

Jei savo sodyboje turite kokį nors vandens telkinį – jums išties pasisekė. Nesvarbu, kokio dydžio, tvenkinys gaivina, vėsina orą ir puošia aplinką. Na, o vienas dekoratyviausių augalų, augančių tvenkiniuose, – vandens lelijos, kurių yra daugybė rūšių. Jų spalvingi įvairių formų žiedai ir įdomių atspalvių lapai išties keri ir prikausto žvilgsnį.

Žydėjimo paslaptys


Tam, kad vandens lelijos gausiai žydėtų, iš esmės tereikia dviejų sąlygų – pakankamai saulės ir maistinių medžiagų.

Lelijos turėtų būti auginamos ten, kur pakanka saulės – priklausomai nuo rūšies, nebūtinai ištisą dieną, bet bent kelias valandas jos turi pasimaudyti saulės spinduliuose.


Kai sodinate lelijas, labai svarbu parinkti tinkamą gylį tvenkinyje. Per giliai pasodintos ilgiau vegetuos, vėliau pražys ir išaugins smulkesnius žiedus. Kita vertus, pasodintos per arti vandens paviršiaus, irgi kentės. Gylis, į kurį sodinama, priklauso nuo konkrečios lelijų rūšies.


Shutterstock


Kaip sodinti?


Paprastai lelijas geriausia sodinti į kokį nors indą su drenažinėmis angomis (vazoną, kibirą, plastmasinę ar medinę dėžę, pintinę). Tai patogu dėl kelių aspektų: visų pirma, lengviau pasodinti, antra, patogu ir vėliau prižiūrėti (tręšti, persodinti...), o trečia – indą visada galima perstumti į kitą tvenkinio vietą keičiantis vandens lygiui ar tiesiog estetiniais sumetimais.


Žemė lelijoms turi būti pakankamai klampi, kad vanduo jos neišplautų, tokia kaip priemolis, ir drėgna, jokiu būdu ne sausa. Ji dar gali būti sumaišoma su pūdiniu, turinčiu daug maistingųjų medžiagų. Sodinant taip pat beriama trąšų – galima naudoti skirtas dekoratyviniams augalams, ir jų negailėti.


Persodinant lelijas reikėtų jas vėl patręšti mėšlu ir kompleksinėmis trąšomis.


Shutterstock


Kaip paruošti lelijas žiemai?


Šalčiui atsparios lelijų rūšys laisvai gali peržiemoti tvenkinyje. Lelijas, augančias didesniuose ir gilesniuose tvenkiniuose, kuriuose užšąla tik paviršinis sluoksnis, taip pat galima palikti žiemoti iki kito pavasario.


Jei tvenkinys nesiekia 40 cm gylio, kyla pavojus, kad vanduo žiemą įšals ir lelijos nušals. Tokiu atveju, arba jei vanduo iš mažo baseinėlio prieš žiemą išleidžiamas, lelijos pernešamos žiemoti į kokią nors vėsią ir tamsią patalpą, pavyzdžiui, rūsį, kur laikosi teigiama temperatūra.


Shutterstock


Iškeliant iš baseino, svarbu nepažeisti augalo šaknų. Indą su lelijomis reikėtų įstatyti į kitą didesnį indą su vandeniu, o jei buvo pasodintos į gruntą – su visomis šaknimis įdėti į kibirą. Kitąmet pavasarį tiesiog grąžinti jas į baseiną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis