Pampų žolė: nuostabi puošmena, kuri įspūdingai atrodo ir lauke, ir namuose

Pampų žolė yra ypatingai graži augalų rūšis, kuri savo išskirtine tekstūra žaviai gali paįvairinti tiek sodo, tiek namų interjero vaizdą. Žinoma, kadangi ši įspūdingo aukščio smilga yra kilusi iš šiltų kraštų, ne visuose mūsų šalies regionuose ją pavyks užsiauginti. Visgi keliomis jos šakelėmis savo namus papuošti gali tikrai kiekvienas.

Daugiau apie pampų žolės arba kortaderijos auginimą Lietuvoje ir augalų ekspertės patirtis skaitykite čia.


Pampų žolė lauke


Pampų žolė, dar kitaip vadinama Argentininė kortaderija (lot. Cortaderia selloana), yra žolinių augalų rūšis, kilusi iš Pietų Amerikos, Patagonijos ir Pampų regionų. Jų augavietėse vyrauja karštos bei lietingos vasaros bei švelnios, paprastai besniegės žiemos.


Pampų žolė
Pampų žolė
Shutterstock


Shutterstock


Lietuvos klimatas šiai ypatingos išvaizdos žolei yra kiek per šaltas, todėl peržiemoti jai čia nepavyks. Tačiau ją galima auginti kaip vienmetį augalą. Kiek labiau pasisekė pajūrio gyventojams, nes jų gyvenamoje zonoje pampų žolė gyvuoja kiek ilgiau (kelis metus). Tačiau sužydėti, dėl per šaltų vasarų, šiam augalai dažnai nepavyksta.


Argentininė kortaderija pasižymi keliomis puikiomis savybėmis – ji auga greitai ir tankiais sąžalynais, todėl atrodo tikrai įspūdingai. Taip pat didelį įspūdį palieka jos aukštis – ji užauga iki 3-4 m.


Shutterstock


Šio augalo lapai yra visžaliai, siauri, ilgi ir gan aštrūs. Žinoma, gražiausia jo dalis – baltos spalvos, 30-40 cm ilgio žiedynai, kurie primena šluoteles. Tokiomis šluotelėmis augalas pasipuošia vasaros pabaigoje.


Pampų žolė 2024 metų interjere


Džiovinta pampų žolė vazoje
Džiovinta pampų žolė vazoje
Unsplash


Paskutiniu metu pampų žolė tapo ypač madinga namų dekoro detale. Keli jos žiedynai pamerkti vazoje erdvę papildo savo išskirtine tekstūra ir suteikia jai jaukumo bei šilumos jausmo.


Puiki žinia yra ta, kad šis augalas dera su įvairiausios stilistikos interjerais. Pavyzdžiui, kelios šakelės gražiai gali atrodyti tiek baltoje it sniegas, tiek granito pilkumo erdvėje, tiek skandinaviškame, tiek glamūriškame interjere.


Pampų žolė puikiai dera su 2024 metais ypač tendencinga natūralizmo, japandi estetika. Taip pat ji puikiai įsilieja į metų spalva, švelnaus persikų atspalvio (Peach Fuzz, PANTONE 13-1023) alsuojančius interjerus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis