10 kambarinių augalų geresnei oro kokybei

(1)

Augalai puikiai gerina patalpų oro kokybę, tačiau kai kurie tai daro veiksmingiau už kitus. Sudarėme sąrašą 10 augalų, kurie geriausiai valo orą. Vis dėlto turėkite omenyje, kad kai kurie augalai, tokie kaip vėzdūnė, gebenė, stambialapis fikusas ar azalija yra nuodingi ir gali pakenkti vaikams ar augintiniams, jei jie jų prarytų. Jei kyla abejonių dėl augalų nuodingumo ir to, ką geriau auginti, kai namuose yra vaikų ar augintinių, pasikonsultuokite su gėlių salono darbuotojais – jie tikrai pasiūlys saugių alternatyvų.

Taigi, 10 augalų norintiems pagerinti oro kokybę namuose:


Gebenė lipikė (lot. Hedera helix).


Šis augalas dažniausiai dažniausiai minimas pirmas sąrašuose augalų, kurie geriausiai valo patalpų orą. Gebenės iš visų geriausiai sugeria formaldehidą, kurio yra daugumoje buitinės chemijos produktų, tualetiniame popieriuje ir servetėlėse bei asmens higienos produktuose. Taip pat yra įrodyta, kad gebenės sugeria ore sklandančias mikroskopines išmatų daleles. Gebenės labai universalios – galima jas auginti pastatomame vazone, galima ir pakabinti.


Kuokštinis chlorofitas (lot. Chlorophytum comosum).


Kuokštinis chlorofitas puikiai sugeria benzeną, formaldehidą, anglies monoksidą ir ksileną. Be to, jį labai lengva prižiūrėti, todėl jis tiks net ir tiems žmonėms, kurie nelinkę skirti daug dėmesio augalams. Be to, jis saugus augintiniams.


Alijošius (lot. Aloe Vera).


Alijošių labai lengva auginti, jis nereikalauja daug priežiūros, o svarbiausia, kad jis išvalo orą – puikiai sugeria formaldehidą ir benzeną. Benzenas yra toksinas, kurio yra dažuose, plastiko produktuose, klijuose ir skalbimo priemonėse. Alijošius naudingas ir tuo, kad gydo žaizdeles ir nudegimus, todėl jį ypač rekomenduojama auginti namuose, kuriuose yra mažų vaikų.


Shutterstock


Kraštuotoji dracaena (lot. Dracaena marginata).


Dar vienas kambarinis augalas, kuris sugeria ore sklandančias taršias medžiagas. Be to, raudoni šios rūšies dracenos lapų kraštai suteikia interjerui daugiau spalvų.


Svyruoklinis fikusas (lot. Ficus benjamina).


Auginamas gyvenamojoje erdvėje, šis fikusas padės atsikratyti toksinų, kurių dažnai būna kiliminėje dangoje ir balduose: tai benzenas, trichloroetilenas ir formaldehidas – trys pavojingiausi lakieji organiniai junginiai.

Šie augalai reikalauja šiokios tokios priežiūros, tačiau jei teisingai juos laistysite ir laikysite tinkamo apšvietimo sąlygomis, jie jus džiugins ilgai.


Azalija arba Simso rododendras (lot. Rhododendron simsii).


Azalija sugeria formaldehidus, kurių būna šiltinimui naudojamose poliuretano putose ir faneroje. Be to, šiems augalams patinka vėsesnis oras, todėl juos galima auginti net rūsyje, jei jame yra vieta, į kurią patenka natūrali šviesa.


Vėzdūnė (lot. Spathiphyllum).


Vėzdūnė gerai auga netiesioginiuose saulės spinduliuose, ją tereikia kartą per savaitę palaistyti. Jei užtikrinsite šias sąlygas, ji jus vis palepins gražiais žiedais. Be to, vėzdūnė priskiriama augalams, kurie geriausia sugeria lakiuosius organinius junginius.


Stambialapis fikusas (lot. Ficus elastica).


Šie fikusai puikiai valo orą ir nereikalauja daug priežiūros. Be to, jiems tinka patalpos, kuriose mažai natūralios šviesos ir nėra labai šilta. Stambialapis fikusas gerai augs net ir tada, jei jį tik retkarčiais palaistysite ir daugiau nedarysite nieko. Vis dėlto, jei pastatysite fikusą arčiau lango, jis bus vešlesnis.


Shutterstock


Sansevjera (lot. Sansevieria trifasciata).


Sansevjeros geros tuo, kad nereikalauja daug vandens ar šviesos, tad jos gerai auga praktiškai bet kuriame kambaryje. Sansevjeros sugeria anglies dvideginį, o naktį išskiria deguonį (o dauguma augalų deguonį išskiria dieną). Todėl šį augalą rekomenduojama laikyti miegamajame – grynas oras naktį garantuotas.


Bambliuotoji palmikė (lot. Chamaedorea sefritzii).


Šios rūšies palmė geriausiai auga tamsesnėje, šešėlingoje patalpoje. Šis augalas visada įtraukiamas į sąrašus augalų, kurie veiksmingiausiai filtruoja benzeną ir trichloretileną. Jas reikia gausiai laistyti ir laikyti tokioje vietoje, kurios nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis