Kambariniai augalai streso nualintiems žmonėms

Jei jaučiate, kad ir jus kankina stresas, ir norite pasisemti idėjų, kaip bent namuose pavyktų susikurti ramybės ir jaukumo oazę, patariame įsigyti daugiau kambarinių augalų – jų priežiūra padės susitelkti į „čia ir dabar“.

Taigi, kokie kambariniai augalai padeda atsigauti nuo streso?


1. Mėta


Mėta ne tik praverčia virtuvėje kaip prieskonis arba arbatos ingredientas. Teigiama, kad mėtų kvapas sumažina frustracijos jausmą ir didina sąmoningumą.


Daugiau vertingos informacijos apie mėtą rasite ČIA


Shutterstock


2. Jazminas


Leidinyje „Journal of Biological Chemistry“ paskelbto tyrimo duomenimis, jazminų kvapas ramina ne blogiau nei raminantys vaistai. Ar tai tiesa - belieka leisti šiems augalams augti namuose ir stebėti jų poveikį.


Kaip atskirti jazminus sužinosite ČIA


3. Alavijas


Alaviją pravartu namie auginti todėl, kad jis padeda nuo nudegimų, vabzdžių įkandimų, drėkina odą. Be to, jis išvalo orą nuo įvairių toksinų.


Išsamų alavijo auginimo, priežiūros ir naudingų savybių gidą atrasite ČIA


Shutterstock


4. Levanda


Levandos aromaterapijoje naudojamos ne vieną amžių, o naujausiame tyrime, kurio išvados buvo paskelbtos leidinyje „BioPsychoSocial Medicine“, teigiama, kad nuo PMS kenčiančios moterys, kurios dešimt minučių kvėpavo levandų aromatu, pajuto teigiamą šio kvapo poveikį savo nervų sistemai. Joms akivaizdžiai sumažėjo prislėgtumo ir pasimetimo pojūčiai. Kodėl nepabandžius?


ČIA skaitykite apie vienintelę levandų rūšį, kuri gali augti Lietuvoje


Asmeninis albumas


5. Bazilikas


Bazilikas nepakeičiamas gaminant pesto padažą. Tačiau jame yra ir linalolio, o šis junginys, kaip išsiaiškinta, sumažina aktyvumą tam tikrų genų, kurie itin įsiaudrina streso metu. Kitą kartą gamindami nepamirškite patiekalo paskaninti baziliko lapeliu.


Daugybė būdų, kaip panaudoti baziliką buityje, jūsų laukia ČIAShutterstock


6. Sansevjera


Teigiama, jog sansevjera yra vienas iš geriausiai orą valančių augalų. O dar vienas jos privalumas - tai viena iš nereikliausių kambarinių gėlių.


Šios gėlės auginimo atmintinę rasite ČIA

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis