Kambariniai augalai, kurie geriausiai valo orą

Šiandieniniame moderniame pasaulyje nuo toksinų pasislėpti yra tiesiog neįmanoma. Lakiųjų organinių junginių galima rasti visur: sienų dažuose, grindų dangoje, balduose, buitinės chemijos preparatuose ir t.t. Gera žinia ta, kad nemaža dalis toksinų jūsų namuose gali būti išvalyti augalų pagalba. Štai keli kambariniai augalai, kurie šį darbą atlieka itin gerai.

Finikinė palmė. Finikinė palmė yra ypatingas augalas, nes ji geba iš oro pašalinti daugiau ksilino ir toluolo, kurie yra kenksmingi žmogaus organizmui, nei kuris kitas augalas. Skirtingos šios palmės rūšys natūraliai auga Kanarų salose, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Indijoje, Filipinuose. Kambariuose yra auginamos trys jų rūšys: Kanarų finikinės palmės, datulinė finikinė palmė bei robelenio finikinė palmė.


Shutterstock nuotr.


Finikinės palmės yra gana nesudėtingai prižiūrimi kambariniai augalai. Jos geriausiai auga gerai apšviestoje vietoje, tačiau netiesioginėje saulės šviesoje. Joms patinka drėgmė, tad šias palmes rekomenduojama gausiai laistyti.


Ilgalapis inkstpapartis. Šis papartis yra ypatingas tuo, kad jis iš visų kitų augalų geriausiai valo formaldehidą, kurio namų erdvėje būna nemažai (jį skleidžia plastikiniai maišeliai, popieriniai rankšluosčiai, klijai, dujinės, cigaretės ir t.t.).

Šis augalas geriausiai auga šviesiose vietose, tačiau netiesioginės šviesoje. Jam patinka būti purškiamam. Žemę vazonėlyje reikia laikyti tik šiek tiek drėgną.


Shutterstock nuotr.


Stambialapis fikusas. Šis augalas geriausiai tinka formaldehido valymui iš namų oro. Stambialapis fikusas natūraliai auga Rytų Indijoje. Jo išskirtinės savybės yra stambūs, odiški, tamsiai žali lapai.


Shutterstock nuotr.


Kadangi šie augalai mėgsta vietas esančias pusiau šešėlyje ir gali augti net prastai apšviestose vietos, jiems namuose rasti vietą yra visai nesudėtinga. Fikusą svarbu apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Laistyti patariama tada, kai žemė vazonėlyje išdžiūva.


Filodendras. Filodendras yra be galo išvaizdus lapinis augalas, kuris puikiai valo orą. Gamtoje jo rūšių yra itin daug (Pietų Amerikos atogrąžose galima rasti net apie 200 jo rūšių). Kadangi tai yra tropinis augalas, filodendrui patinka pusiau ryški šviesa, šiluma bei drėgmė.


Shutterstock nuotr.


Vėzdūnė. Vėzdūnė tinka tiek kambario oro valymui, tiek drėkinimui. Šis augalas iš oro išvalo alkoholio bei acetono garus. Taip pat trichloretileną, benzolą ir formaldehidą.


Shutterstock nuotr.


Natūraliai vėzdūnės auga tropiniuose Amerikos miškuose bei pietryčių Azijoje. Šioms gėlėms patinka šviesa ir šiluma, tačiau reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Joms taip pat patinka drėgmė, tad vasarą jas reikia laistyti gausiai (žiemą laistymą rekomenduojama kiek sumažinti).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis