Paskelbti gražiausi 2015 metų Lietuvos gėlynai

Paskelbti konkurso „Gražiausias gėlynas balkone ir prie daugiabučio“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir visoje Lietuvoje nugalėtojai. Viso konkurso dalyviai sulaukė daugiau nei 4000 balsų.

Visos Lietuvos gražiausio gėlyno titulą laimėję panevėžiečių Šimkų šeima japonišką neformalaus stiliaus 230 kv. m. gėlyną puoselėja jau 23 metus. Jie tikina, kad tik jo priežiūra žiemą – vasarą padeda sukurti grožį, kuriam nelieka abejingų.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Pradžioje prie gėlyno kūrimo kvietėme jungtis kaimynus, tačiau entuziazmo nesulaukėme. Visgi, kaimynai prie gėlyno prisideda savo dovanotomos gėlėmis, kurioms mes randame konkrečią vietą. Šį sodą su žmona kuriame taip, kad smalsuoliui ties kiekvienu žingsniu būtų dėl ko nustebti“, – pasakojo Nendrės g. 10 gėlyno savininkas Gintautas Šimkus.

Pašnekovas pastebėjo, kad jo kūrinys jau pradėjo diktuoti madas kitiems rajono gėlynams: kaimynai Šimkų pavyzdžiu pina alyvas, burbulų forma karpo medelius. Pašnekovą džiugino, kad kaimynystėje aplinka prižiūrima, o lengva konkurencija tik dar labiau skatina tvarkytis ir tobulėti.

Asmeninio archyvo nuotr.

Klaipėdos gražiausio gėlyno balkone savininkė floristė Daiva Abromavičienė labai nori sodo, o kol jo neturi, augalais puošia balkoną: „Namuose gėlių beveik nėra, tačiau labai noriu sodo, o kol kas jis – mano balkone. Čia auginu pomidorus, agurkus, braškes, žirnius bei įvairias gėles. Man svarbu, kad aplinka, kurioje gyvename, būtų puošiama ir prižiūrima.“

Ilgametė konkurso dalyvė ir 2 metus Lietuvos nugalėtoja buvusi Aldona Burgailienė, gėlyną puošianti adresu Korsako g. 28, šiemet vėl neapsiėjo be titulo ir iškovojo gražiausio Šiaulių gėlyno vardą. „Pro mano gėlyną praeidami pirmą kartą, žmonės visada sustoja pasigrožėti. Kaimynų pagalbos neprašau, tačiau stebiuosi, kai išgirstu, kad kai kuriems iniciatyviems žmonėms kurti gėlyno prie daugiabučio neleidžia kaimynai. Juk jiems net prižiūrėti jo nereikėtų, galėtų tiesiog džiaugtis gražia aplinka“, – pastebėjo moteris.

Asmeninio archyvo nuotr.

Gražiausias sostinėje gėlynas įkurtas Lazdynuose, Architektų g. 27. Po gėlyną prižiūrėjusio vilniečio mirties juo savo bendromis pastangomis ėmė rūpintis Žėručio g. 31 namo bendrijos gyventojai. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, Kauno mieste gražiausio gėlyno titulas bus įteiktas Partizanų g. 74 namo kieme esančio gėlyno savininkei Angelei Beliūnienei, gražiausio Kauno gėlyno titulą pelniusiai ir 2012 metais.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis