Vyriškas interjeras: logiška, lakoniška ir prasminga

„Vyriška, logiška, lakoniška, net šiek tiek asketiška, bet kartu jauku, ramu ir stilinga“, – taip nedidelio buto interjerą pristato jo projekto autorius dizaineris Rimantas Špokas ir priduria, kad svarbiausias čia – dviratis, lyg atsitiktinai pastatytas ant miesto grindinio ir atremtas į grafičiais išpieštą pastato sieną...

Projektuodamas nedidelį, vos 59 kv.m ploto butą, įrengtą Vilniaus senamiestyje pastatytame naujos statybos name, interjero dizaineris Rimantas Špokas pirmiausia išklausė buto šeimininko – čia įsikūrusio jauno vilniečio – pageidavimų: interjeras turėjo būti modernus, lakoniškas, neperkrautas daiktais ir kuo nors ypatingas, atspindintis šeimininko gyvenimo būdą. Projektuoti gyvenamąją erdvę dizaineris pradėjo nuo funkcinės dalies – nedidelėje erdvėje buvo svarbu numatyti patogų judėjimą, ergonomiškai išdėstyti baldus, buitinę techniką. Iki šiol buvusioje tuščioje svetainėje buvo pastatytos kelios pertvaros ir racionaliai suformuotos funkcinės zonos: svetainė, virtuvė ir prieškambaris vienoje erdvėje, o sandėliukas, drabužinė ir miegamasis – atskirti.

Ieškant praktiškų ir funkcionalių nedidelės gyvenamosios erdvės sprendimų, dizaineriui kilo originali mintis, kaip suderinti išskirtinį dekorą ir funkciją. Kadangi buto šeimininkas domisi dviračiais ir jų turi net keletą, reikėjo sugalvoti, kur juos sudėti.

Užrašas ant tapytos sienos LIVESTRONG simbolizuoja labdarystės, pagalbos kitiems žmonėms idėją, o garsių dviratininkų parašai atskleidžia šeimininko pomėgį.

Tiesa, tam buvo numatytas sandėliukas, tačiau Rimantui norėjosi neeilinio sprendimo, ir jis sumanė vieną dviratį eksponuoti ant sienos kaip interjero akcentą. „Reikėjo ko nors reikšmingesnio negu tiesiog dviratis interjere, –pasakojo dizaineris. – Buvo svarstoma daug variantų, bet galutinai pasirinkta miesto grindinio, gatvės tema. Taip atsirado siena su miesto motyvu.“ Nors buvo apsvarstytas ir fototapeto variantas, sienai dekoruoti pasirinkta tapyba. Kompiuteriu sukurtą vaizdą ant sienos perkėlė profesionalus sienų tapytojas Andrius Naraškevičius.

Tapyta siena su miesto motyvu puikiai išryškėja vyraujančiame šiltų atspalvių fone, užpildo ir apibendrina visą interjero spalvinę kompoziciją.

Nors nedidelis butas išsiskiria aiškia vyriška logika, funkcionalumu ir praktiškumu, interjerui dekoruoti dizaineris pasirinko ramių žemės spalvų gamą. „Spalvos buvo renkamos siekiant sukurti harmoningą šiltą foną, kuriame išryškėtų ir atsiskleistų pagrindiniai akcentai, – pasakojo Rimantas. – Interjero koloritas buvo dėliojamas kaip paveikslas – spalvos parinktos siekiant sukurti tam tikrą emocinę įtampą: siena su miesto motyvu turi melsvų, žalsvų ir pilkų atspalvių, sukuriančių gylio, nuotolio efektą.

Nedideliame bute viskas turi būti funkcionalu ir prasminga, todėl racionaliai paskirstyta buto erdvė maksimaliai „apgyvendina“ visą plotą. 


Svetainėje kontrastingi rudų atspalvių baldai kuria jaukų šiltą kampelį, skirtą maloniam bendravimui ir poilsiui. 


Poilsio zonoje įkomponuotas interjero autoriaus sukurtas ir pagal užsakymą pagamintas trikojis toršeras „Studio“ su odiniu, dekoratyviai susiūtu gaubtu.


Ji puikiai išryškėja vyraujančiame šiltų atspalvių fone, užpildo ir apibendrina visą interjero spalvinę kompoziciją“. Bendrojo kambario centre įkomponuotai poilsio zonai dizaineris pritaikė tamsesnių rusvų atspalvių – toks koloritas sukuria jaukią ir ramią aplinką, tinkamą ilsėtis ir bendrauti. Atsižvelgiant į tai parinkti ir svetainės baldai: ant apskrito minkšto kilimo įkomponuotas organiškų formų staliukas su pora minkštų sėdmaišių aplink kuria jaukią atmosferą. Modernaus dizaino sofa iš salono „Skandinaviški interjerai“ – ne tik estetiška, bet ir praktiška: prireikus ji virsta patogia dvigule lova, o suskleidus atrodo gražiai net iš nugaros, todėl puikiai tinka komponuoti erdvės centre. Baigiamasis svetainės kompozicijos elementas – originalus Rimanto sukurtas ir pagal užsakymą pagamintas trikojis medinis toršeras „Studio“ su odiniu, dekoratyviai susiūtu gaubtu. Vakare jo skleidžiama šviesa sukuria šiltą malonią atmosferą, būdingą rankų darbo meistrų konstruotiems daiktams.

Iš faneros pagamintas stilingas „Inside Design Studio“ sukurtas valgomojo stalas bei prie jo priderintos kėdės organiškai įsilieja į interjerą ir pabrėžia jo lengvumo, miesto stiliui būdingo lengvabūdiškumo idėją. 

Lašo formos šviestuvai iš salono „Topolina“ švelniai užpildo erdvę ir padeda suminkštinti griežtas interjero linijas.


Virtuvėje derinami medžio apdailos ir balto kolorito fasadai pagaminti iš nebrangių medžiagų – laminuotos medžių drožlių plokštės.

Greta svetainės suprojektuota virtuvės ir valgomojo zona nuo pagrindinės erdvės vizualiai atskirta apšvietimu, skirtinga grindų danga, kitokia virtuvės baldų tekstūra. Čia buvo siekiama sukurti lengvą ir šviesią aplinką, todėl pastatomosioms spintelėms dekoruoti parinkti fasadai su medžio tekstūra derinami prie baltų viršutinių spintelių fasadų. Norėdamas sukurti žaismingesnį įspūdį ir suteikti interjerui architektūrinio ritmo pojūtį, dizaineris suprojektavo skirtingo gylio viršutines virtuvės spinteles. Jų ritmą tarsi atkartoja palei langą ant sienos laiptukais išklijuotos plytelės, pabrėžiančios interjero lengvumo idėją.

Vienspalviais tamsiai pilkais tapetais dekoruota miegamojo siena – tarsi užuomina į tai, jog čia nakties ir miego zona.

Šeimininko miegamasis kambarys – itin lakoniškas ir minimalistinis. Pagrindinis jo akcentas – tamsiai pilkais tapetais išklijuota siena, emociškai atskirianti šį kambarį nuo viso interjero. Tamsų vienspalvį koloritą šiek tiek praskaidrina šviesaus medžio faktūra – nišoje greta lovos įkomponuotas medžio apdailos baldas su integruota spinta, lentynomis ir patogia kompiuterio vieta.

Virš lakoniško dizaino pagal užsakymą firmos „Subtila“ gamintos lovos įkomponuoti minimalistinio dizaino metalo apdailos šviestuvai, kurių šviesos kryptį galima reguliuoti. 


Medžio faktūros apdaila atkartojama ir vonios kambaryje. Jam dekoruoti pasirinktas dviejų natūralių medžiagų – akmens ir medienos derinys: aplink vonią ir praustuvą esantys riešutmedžio faktūros baldų elementai, pagaminti iš specialios drėgmei atsparios medžiagos, kontrasto principu derinami su grubiu akmens masės plytelių, kuriomis išklijuotos patalpos grindys ir sienos, paviršiumi. Siekiant vizualiai šiek tiek padidinti ir pagyvinti vonios kambario erdvę virš vonios esančios sienos apdailai parinkta blizgi mozaikos apdaila.


Nuotraukos – Agnės Klimavičiūtės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis