107 kv. m. būsto Vilniuje interjeras: išryškėjęs paveikslų grožis

Paprastai paveikslai ir meno kūriniai į namus atkeliauja paskiausiai, kaip baigiamieji interjero akcentai. Jaunos šeimos iš Vilniaus pavyzdys rodo, kad gali būti atvirkščiai – namai kuriami atsižvelgiant į sukauptą meno kūrinių kolekciją.

Projekto dosjė


Tipas – butas sostinės Paupio rajone.


Plotas – 107 m2.


Gyvenamoji erdvė – prieškambaris, su svetaine sujungta virtuvė, darbo kambarys, vaiko kambarys, miegamasis, drabužinė, du vonios kambariai.


Projekto autoriai – interjero dizaino studija „Įkurės“ (www.ikures.lt).


Interjero dizainerei Kotrynai Čerkauskaitei ir jos komandai teko užduotis įkomponuoti į gyvenamąsias erdves įspūdingą tapytojo Arūno Žilio drobę. „Galima sakyti, kad iš šio elemento gimė viso interjero idėja, – teigia interjero autorė. – Kai tik susipažinome su šeimininkais ir pradėjome kalbėtis apie tai, ką jie norėtų panaudoti savo naujuose namuose, jie labai maloniai nustebino sukaupta meno kūrinių kolekcija, tad nusprendėme pradėti kurti erdvę taip, kad išryškėtų šių paveikslų grožis, o ne ieškoti erdvei tinkančių kūrinių vėliau.“ Be svetainėje įkomponuoto A. Žilio paveikslo, baltą prieškambario erdvę puošia dailininkės Dovilės Norkutės darbai. Dizainerė prisimena, kad būta svarstymų ir diskusijų, kurią vietą kokiam meno kūriniui priskirti, ir jie vis keitė savo vietas, kol galiausiai įsikūrė ten, kur juos matome dabar.



107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.



„Per pirmus apsilankymus objekte dėmesį atkreipė interjere gerai matomas terasos medžiagiškumas – šviesios ir papilkėjusios terasos lentos, ryški medžio imitacijos plokščių siena, juodi langų rėmai. Kad ištirpdytume ribą tarp vidaus ir lauko erdvių, vidaus sprendimams parinkome terasai artimus spalvinius sprendimus: ryškesni ąžuolo tonai – baldams, prigesinti – grindims, juodi elementai – įvairioms baldų detalėms“, – tokia interjero koncepcija vadovavosi interjero dizainerė. Neutralūs ir šviesūs interjero sprendimai kontrasto principu išryškina spalvingus meno kūrinius ir tekstilės akcentus.


Virtuvės formą padiktavo erdvės duotybė – netaisyklingas kambario kampas reikalavo nestandartinio baldo sprendimo. Aukštų baldų dalis buvo atskirta nuo stalviršio dalies, gamybos zona padidinta numačius didesnio nei įprasta – 70 cm gylio – stalviršį bei salą. Jos kampe tilpo ir nedidelė vynų bei kulinarinių knygų kolekcija.



107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Už stiklinių durų – nedidelė dengta terasa, o iškart už jos – privatus ir labai žalias kalvotas kiemas, kur girdėti Vilnelės čiurlenimas, – apsuptam tokios ramybės net sunku patikėti, kad visai šalia miesto centras.


Virtuvės sprendinius lėmė šeimininkų poreikiai – virtuvė jiems labai svarbi zona, joje praleidžia daug laiko, čia privalėjo tilpti dvivėris šaldytuvas, itin patvarus stalviršis, kuo didesnė gamybos zona ir daug vietos daiktams.


Koridoriaus mažajai galerijai, kurioje kabo dailininkės Dovilės Norkutės darbai, numatyta priglaistomo tipo bėginė apšvietimo sistema – kad, ekspoziciją papildžius naujais meno kūriniais, būtų nesudėtinga pritaikyti ir apšvietimą.



107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Buto šeimininkai norėjo šviesaus, švaraus ir šiuolaikiško interjero, jiems imponuoja skandinaviškas bei modernus interjero stiliai, patinka ramus koloritas ir mėlynos spalvos akcentai. Kadangi butą įsigijo jau išplanuotą su pertvaromis, pasak dizainerės, erdvė šeimininkų norams buvo palanki, tad, prie visko pridėjus šeimininkų meno kūrinių kolekciją, palaipsniui susiformavo šio modernaus ir šviesaus interjero idėja. Po diskusijų su būsto šeimininkais nuspręsta statytojo numatytų funkcinių zonų stipriai nekeisti, koreguotos tik vos kelios pertvarų dalys ir durų angų vietos. „Tačiau stipriai permąstėme kiekvienos zonos baldų išdėstymą, teko pasukti galvą, kaip kiekvieną zoną išnaudoti, kad būtų išpildyti visi šeimininkų poreikiai“, – pasakoja projekto autorė. Baldai rinkti teikiant prioritetą modernumui ir apvalioms formoms.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Pagrindinis siekis – erdvėse sukurti šviesos įspūdį. Tam parinkta baltos ir švelniai kreminių tonų bazė. Baldų detalėms ir kontrastui išryškinti panaudoti juodos spalvos elementai, įvairios faktūros, tekstilė.


Nors butas yra cokoliniame aukšte, šviesos jame netrūksta. Jaukumo visiems kambariams suteikia šukuotas balintas ąžuolo parketas. „Šias grindis parinkome dėl natūralios medienos jaukumo – tiek pėdoms, tiek akims.“


Įrengiant drabužinę, buvo išnaudotas visas jos aukštis. Kad būtų kuo talpesnė, numatyti ir stalčiai, ir lentynos, o daugiausia vietos skirta galimybei drabužius pakabinti. Baldams parinktas ąžuolo tonas sušildo visą erdvę. Įspūdžio ir praktiškumo suteikia čia integruotas LED apšvietimas. „Nesinorėjo, kad šviestuvų gausa dominuotų interjere, tad pagrindinei šviesai parinkome vos pastebimus priglaistomo tipo lubinius šviestuvus, o interjero formoms pabrėžti – paslėptus šviesos šaltinius“, – pasakoja dizainerė. Bute įdiegta išmani apšvietimo valdymo sistema, leidžianti visus šviesos scenarijus valdyti tiek programėlėje telefone, tiek balso komandomis. „Išmanumą čia išlaikėme visiškai nepastebimą – parinkti jungikliai visiškai paprasti, veikiantys ir mechaniškai“, – teigia interjero specialistė.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Drabužinė sukonstruota taip, kad būtų išvengta vizualinės netvarkos. Atvejams, kai norisi drabužinę visai paslėpti, numatytos slankiosios matinio stiklo durys.


Atvirai prieinami drabužinės segmentai įkurti lengvai pasiekiamoje zonoje, aukštesnės lentynos, kuriose sandėliuojami drabužiai ir kiti daiktai, uždengtos durelėmis. Erdvės ašimi tapo aukštas metalinio rėmo veidrodis apvalintais kampais.


Netikėta užuolaidų spalva „pasiskolinta“ iš šalia kabančio paveikslo. Kambariui romantikos suteikia švelnaus paslėpto apšvietimo scenarijus. Beje, ir miegamajame, ir drabužinėje pritaikyti stilistiškai panašūs apvalūs šviestuvai.


Miegamojo centrine ašimi tradiciškai tapo lova – jai parinktas šeimininkų mėgstamo melsvo tono audinys. Debesuotą dangų primenantis fonas – dekoratyvinio molio tinko siena. Minimalistiniai naktiniai staliukai pagaminti iš ąžuolo masyvo.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Butas, nors ir su vitrininiais langais, yra cokolinis – ši aplinkybė kėlė daugiausia techninių iššūkių: „Šiame aukšte sueina daug įvairių tipų pravadų taškų, kurie atsidūrė ne pačiose dėkingiausiose vietose. Tačiau viską sėkmingai užmaskavome įvairiais nestandartiniais baldų sprendimais. Probleminėse vietose šiame cokoliniame bute atsidūrė ir betoninės kolonos, tačiau didesnę jų dalį taip pat pavyko sėkmingai įterpti į baldinius sprendimus“, – tekusius iššūkius prisimena interjero dizainerė. Dėl maksimaliai funkcionalių vonios kambarių teko koreguoti pirmines santechnikos prietaisų vietas.


„Buto šeimininkai vonios kambariuose norėjo spalvinės ramybės, tad juose numatėme neutralų koloritą, tinkantį prie buto sprendinių visumos“, – teigia dizainerė. Papildomo kontrasto baltų dažų ir kreminių atspalvių plytelių pagrindui šeimininkų vonioje suteikia juodi elementai, tamsiai pilkos plytelių grindys. Prie plokščių plytelių derintos tūrinės prizmės formos plytelės. Na, o romantiškam scenarijui numatytas paslėptas LED apšvietimas, išryškinantis akcentinės sienos reljefą.



107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Monochromiškam vonios kambario interjerui įdomumo suteikia tekstūrų gausa. Pagrindu čia tapo didelio formato plytelės, leidžiančios sukurti vientisą ir subtiliai margą foną.


Didelio formato plytelės subtiliomis gijomis sukuria vientisą foną. Toks sprendimas ir labai praktiškas – matome gerokai mažiau siūlių, kuriose renkasi nešvarumai.


107 kv. m. būsto interjeras
107 kv. m. būsto interjeras
Mona Avik nuotr.


Gana „koridoriškam“ erdvės įspūdžiui pakoreguoti panaudotas didelis apskritas veidrodis. Kad interjeras išliktų kuo švaresnis, kiekviename kambaryje numatytos uždaros spintos įvairiausiems daiktams laikyti.


Šeimininkų vonioje papildomo kontrasto suteikia juodi elementai, erdvę sušildo ąžuolo medienos tonai, o praplečia – veidrodžiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis