Tvarka namuose (III dalis): daiktų atranka

Ankstesniuose straipsniuose apžvelgėme pirmuosius žingsnius, kuriuos reikia padaryti norint susitvarkyti savo namų aplinką: pasiruošimas, valymas be chemikalų. Šiame straipsnyje aptarsime, kokiu būdu reikia atlikti vieną sunkiausių ir svarbiausių žingsnių - daiktų atranką.

Shutterstock nuotr.

Geriausia šiai misijai pasitelkti draugus, ypač, jei jie domisi interjeru ar ši sritis yra artima.

Daiktų laikymas ar jų atranka yra neatsiejama nuo viso namo tvarkos organizavimo.

Pirmiausia, paskirkite laiką konkrečios vietos tvarkymui. Tai padės nesiblaškyti ir susikoncentruoti ties viena būsto dalimi.

Tuomet pamažu imkitės sunkiausios dalies - atsikratykite nereikalingų daiktų. Šiame etape svarbiausia neužsikrauti per daug. Jei išversite visas spintas ir manysite, kad galite viską sutvarkyti vienu ypu, galite ne tik padaryti dar didesnę betvarkę nei buvo iki šiol, bet ir prarasti entuziazmą šiam procesui apskritai.

Shutterstock nuotr.

Dažnai pasitaikanti klaida - dėžių daiktams laikyti pirkimas. Jos trukdo atsikratyti nereikalingų daiktų, be to, neretai jų yra įsigijama pernelyg daug ir taip atsiranda dar viena papildoma problema.

Betvarkydami daiktus nuolat kelkite klausimą, ar tas daiktas keliautų su jumis, jei kraustytumėtės į naujus namus. Jei atsakymas teigiamas, jį laikyti verta, jei ne - pats laikas atsikratyti.

Vykdant daiktų atranką, labai svarbus emocinis aspektas. Galite suorganizuoti vakarėlį draugams, kurio metu jie galės išsirinkti ką nors sau iš jums nebereikalingų daiktų, taip pat galėtumėte juos pardavinėti šiuo metų laikų vėl lauke vykstančiuose blusturgiuose arba tiesiog atiduoti labdarai. Tokie būdai atsisveikinti su daiktais yra naudingesni nei tiesiog išmetimas.

Ir svarbiausia - nedarykite spaudimo sau. Žingsnis po žinsgnio išrūšiuosite visus daiktus. Tik būtinai apsispręskite iki kada tai turėsite baigti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis