50 pačių naudingiausių interjero dizaino patarimų

Nesvarbu, pradedate statytis savo namus, planuojate jų renovaciją ar laimingai gyvenate jau kelerius metus, interjero dizainą visada galima patobulinti ar pataisyti. Tai tęstinis, niekada nesibaigiantis procesas, kurio metu visada galima kažką išmokti ar kilus naujai idėjai, ją vienaip ar kitaip įgyvendinti savo namų interjere.

Ką daryti, kai kambarys nėra jaukus


Kartais stengiesi kaip įmanydamas, tačiau kambarys nejaukus ir nors tu ką. Tokiu atveju labai greitai netenkama noro apskritai ką nors daryti. Vis dėlto, jeigu norite išspręsti šią problemą, tiesiog atsitraukite ir pasistenkite surasti problemos esmę. Tai gali būti bet kas, pradedant blogu baldų išdėstymu ar natūralios šviesos trūkumu, ir baigiant per žemomis lubomis.


Išsiaiškinus priežastį, metas rasti problemos sprendimą. Pavyzdžiui, jeigu nejauku dėl neveiksmingo baldų išdėstymo, geriausias sprendimas – pagalvoti apie naują variantą. Pirmiausia atsižvelkite į kambario funkciją ir atmosferą, kurią norite jame sukurti.


Kitas sprendimas, kuris gali išspręsti problemą – naujas dėmesio centras. Kambario išplanavimas gali atrodyti nepatogus ar nepatrauklus, jeigu niekas jame neatkreipia dėmesio, arba dėmesį kausto netinkamas objektas. Taigi, išanalizuokite situaciją ir išsiaiškinkite, koks geriausias interjero akcentas tiktų kambariui.


Jeigu kambariui trūksta aukščio, tai visai netrukus gali virsti problema. Viena priežasčių gali būti didelis žemai esančių elementų kiekis kambaryje. Sprendimas – kaitalioti baldų aukščius ir prie sienos primontuotų elementų vietas.


Kitas būdas šiai problemai spręsti – pakabinti užuolaidas nuo lubų iki grindų. Daugeliu atvejų jos atrodo išties puikiai, įskaitant ir situacijas, kai turite žemas lubas ir norite, kad jos atrodytų aukštesnės.


Shutterstock nuotr.


Taip pat lubos atrodo aukštesnės ir žvilgsnis krypsta aukštyn, kai aukštai ant sienų pakabinami meno kūriniai. Tai gali būti veiksmingas sprendimas, nebent lubos yra nepatogiai žemos.


Labai dažnai nejaukių kambarių priežastimi tampa faktas, kad dekoras yra nuasmenintas ir kambaryje nėra nieko prasmingo, kas galėtų sukurti namų atmosferą. Sprendimas tokiu atveju paprastas ir akivaizdus: papildykite interjerą daiktais su istorija, kurie jums kažką reiškia.Natūralios šviesos stygius taip pat gali būti problema. Šviesūs ir erdvūs kambariai visada yra jaukesni ir patrauklesni. Ir jeigu negalite kambaryje įrengti papildomo lango, teks pasitelkti visą išmonę. Pavyzdžiui, kartais vien langų išvalymas gali duoti nemenką rezultatą. Taip pat turėtumėte išbandyti šviesias spalvas ir veidrodžius.


Taip pat neretai jaukumo suteikia ne interjero pildymas naujais daiktais, o, priešingai, senų daiktų atsikratymas. Pasirodo, problema gali slypėti tame, kad kambaryje per daug daiktų. Žinokite, kad mažindami daiktų kiekį galite lengviau išsiaiškinti, ko trūksta.


Dėmesį sutelkite į tai, ką mėgstate erdvėje, o ne tai, kas jums joje nepatinka. Neabejotinai galima rasti kažką, kuo jūs mėgaujatės. Pamąstykite, kodėl jums patinka kažkoks konkretus interjero bruožas ir tuomet naudokite jį likusioje namų erdvėje.


Kažkas netikėto suteiks jūsų erdvei išskirtinumo. Pavyzdžiui, galite iš kito kambario atsinešti kokį baldą ar rasti kažką ypatingo parduotuvėje. Tai neprivalo būti labai brangus ar ekstravagantiškas daiktas.


Shutterstock nuotr.


Kartais padeda toks triukas, kaip erdvės fotografavimas ir nuotraukų analizavimas. Pabandykite atsiriboti nuo visų asmeninių jausmų, kuriuos jums kelia tas kambarys, kad galėtumėte būti kaip įmanoma objektyvesni. Nuotraukose taip pat galite žymėtis pastabas ar kažką pasibraižyti.


Kaip supaprastinti savo kambario dekorą ir sukurti minimalistinį stilių


Kartais kambarys atrodo perkrautas, tada reikia atsitraukti atgal ir rasti būdą kaip viską supaprastinti. Akivaizdu, kad pirmiausia jums reikia sutvarkyti erdvę. Greičiausiai bėgant metams prikaupėte įvairiausių daiktų, prie kurių net nesate labai prisirišę. Todėl bent dalies jų reiktų atsikratyti.


Jeigu jums sunku atsisveikint su daiktais, apsižvalgykite ir išsirinkite vieną daiktą, tada paklauskite savęs „ar man tikrai jo reikia?“ Jeigu atsakymas yra neigiamas, turite jo atsikratyti. Jeigu dar abejojate, galite duoti sau šiek tiek laiko ir vėliau vėl grįžti prie to paties klausimo.


Vienas iš būdų, kaip išvengti daiktų kaupimosi namuose – pakartotinai juos panaudoti. Nepulkite nuolat pirkti naujų daiktų, verčiau pabandykite pakartotinai panaudoti tuos, kuriuos jau turite. Daikto paskirties pakeitimas yra labai linksmas ir kūrybingas procesas.


Investuokite į aukštą kokybę, bet ne kiekybę. Tokiu būdu jus sups keli reikšmingesni daiktai, kuriuos galėsite branginti ilgą laiką.


Jeigu norite, kad jūsų namų interjeras būtų paprastas ir malonus, turite pasiekti pusiausvyrą, proporcijas ir harmoniją. Šie dalykai labai svarbūs bet kokiam dizaineriui ar dekoratoriui, profesionaliam ar mėgėjui.


Atkreipkite dėmesį į detales. Smulkūs dalykai padeda sukurti erdvės charakterį jos neapkraunant. Tai galiu būti susiję su daugybe dalykų, tokių kaip ant svetainės sofos krentanti lempos šviesa ar ant atviros lentynos padėta vaza.


Rinkitės neutralias spalvas ir žemės atspalvius. Paprasti ir minimalistiniai interjerai nereikalauja labai sodrių spalvų paletės ar daugybės skirtingų medžiagų. Jų grožis slypi natūraliame dizaino elementų grožyje.


Shutterstock nuotr.


Šviesa kuria kambario nuotaiką, todėl niekada neturėtumėte neigti šio aspekto. Turite užtikrinti, kad jūsų kambaryje pakanka natūralios šviesos dienos metu ir dirbtinės šviesos naktį.


Populiariausios dekoravimo klaidos


Visi daro klaidas ir gali būti, kad jūs jas darote net nesuvokdami. Dažniausiai klaidos susijusios su spalvomis. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų – renkantis spalvą, neatsižvelgiama į apšvietimą (ir natūralų, ir dirbtinį). Tokiu atveju gali kilti nemalonių siurprizų.


Kita klaida – per daug spalvų vienu metu. Tokiu atveju erdvė gali sukelti nemalonių pojūčių, joje nebus įmanoma pailsėti ir atsipalaiduoti. Nedekoruokite namų visomis mėgstamomis spalvomis, apsiribokite keliais tarpusavyje derančiais tonais.


Kita dažna klaida – netinkama spalvų pusiausvyra. Reikia stengtis atkreipti dėmesį į apimtis ir pabandyti sukurti pusiausvyrą tarp visų kambario dekoravimui naudojamų spalvų.


Taip pat reikėtų vengti visko derinimo tarpusavyje. Erdvei reikia įvairovės, tik taip ji bus patraukli ir patogi. Kalbant apie spalvas, paprastai tai reiškia du ar tris tonus, naudojamus skirtingais kiekiais ir skirtingais būdais. Taip pat galite žaisti su vienintele spalva-akcentu, naudodami skirtingus jos atspalvius.


Shutterstock nuotr.


Taip pat galite suklysti nesilaikydami darnos principo. Turite stengtis kažkokiu būdu susieti kambarius. Tai gali būti daroma renkantis panašią spalvų paletę visoms erdvėms ar įtraukiant elementus, kurie panašūs forma, medžiaga ar kitomis detalėmis. Jeigu šio principo nesilaikysite, namai gali dvelkti karštligišku chaosu.Tuščių erdvių neįtraukimas į savo dizainą yra dar viena interjero klaida. Turite palikti akims galimybę pailsėti, kitaip visa erdvė taps varginanti ir viskas atrodys ne taip malonu, kaip jums norisi.


Taip pat pasitaiko atvejų, kai elgiamasi pernelyg saugiai. Jeigu niekada nerizikuojate, niekada nesiimate inovacijų ir visada laikotės žurnaluose siūlomų dizaino variantų, galiausiai gyvensite labai nuobodžiuose ir niekuo neišsiskiriančiuose namuose, tad būkite kūrybingi, eksperimentuokite ir stenkitės praplėsti savo ribas.


Dekoruodami savo namų erdvę turite būti atsargūs rinkdamiesi apdailą ir medžiagas. Jeigu pasirinksite netinkamus dažus, tai gali sutrikdyti pusiausvyrą. Jeigu norite užtikrinti, kad tai nenutiks, galite, pavyzdžiui, sušvelninti kažkokius blizgius paviršius matine apdaila.


Kalbant apie dažus, viskas nėra taip paprasta, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Netinkamas padengimas dažais gali visiškai sugadinti erdvę. Turite pasitelkti kruopštumą sienų kampučiuose, pakraščiuose ir tose vietose, kur susijungia dvi sienos. Ypač jeigu naudojate skirtingas spalvas.


Taip pat yra daugybė kitų klaidų, kurių dažnai neišvengiame dekoruodami savo namus. Viena jų – meno kūrinių kabinimas pernelyg aukštai ant sienos. Jeigu norite niekada nedaryti šios klaidos, turite žinoti taisyklę, kad meno kūrinio centras turėtų būti tiksliai 143 centimetrų aukštyje nuo grindų. Žinoma, yra išimčių, tačiau žmonės paprastai linkę apibendrinti tokias situacijas.


Visą kambario pusiausvyrą gali sutrikdyti ir pernelyg maži meno kūriniai. Kai renkatės meno kūrinį, palyginkite jo matmenis su kitų toje pačioje patalpoje esančių daiktų matmenimis. Viskas turėtų harmoningai integruotis.


Shutterstock nuotr.


Tinkamo kilimo parinkimas kambaryje taip pat yra nemenkas iššūkis ir gerokai sudėtingesnis darbas, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jeigu pasirinksite pernelyg mažą kilimą, kambarys atrodys tarsi neišbaigtas. Turite atrasti tinkamas proporcijas ir pagrįsti savo sprendimus galutiniu mintyse regimos erdvės paveikslu.Kita dažnai pasitaikanti klaida yra netinkamų matmenų baldai. Negerai atrodys ir tuomet, kai mažame kambaryje pastatysite per didelius baldus, kaip ir nesižiūrės per maži baldai dideliame kambaryje. Visada prisiminkite, kad prieš perkant baldus reikia pamatuoti ne vieną kartą. Taip pat nepamirškite, kad didelėje parduotuvėje baldai gali žiūrėtis puikiai, tačiau jūsų mažoje erdvėje – ne.


Jeigu šviestuvus laikote „tik aksesuarais“, darote didelę klaidą. Kambaryje būtini įvairūs šviesos šaltiniai ir kiekvienas jų pasižymi skirtingu ir unikaliu poveikiu bendram interjero dizainui. Galima suderinti ant lubų kabantį šviestuvą su grindyse įmontuotu apšvietimu ir galbūt pagalvoti apie papildomos paskirties apšvietimą.


Jeigu rinkdamiesi spalvą neatsižvelgiate į tekstūrą, galite padaryti dar vieną nedovanotiną klaidą, kuri jūsų erdvę pavers nuobodžia ir negyva. Tekstūra ir spalva visada tarpusavyje sąveikauja ir žaidimas su jomis gali suteikti daug malonumo. Patikėkite, kiekvieniems namams galima rasti optimalų spalvos ir tekstūros variantą.


Shutterstock nuotr.


Venkite derinti viską tarpusavyje. Juk nenorite, kad jūsų namų interjeras atrodytų tarsi blogas eksperimentas. Nepersistenkite su spalva, formomis ar netgi stiliumi, net jeigu jums tai itin patinka. Tų pačių savybių taikymas viskam gali duoti nepageidautiną poveikį.Namų jaukumą taip pat gali sugriauti išsirinkti baldai, kurie atrodo gerai, tačiau yra nepraktiški. Neabejotinai jums teko lankytis kažkur ar pas kažką, kur žavėjotės interjeru, spalvomis ir stiliumi, tačiau vėliau suvokėte, kad nenorėtumėte taip atrodančių namų.


Kiekvienas kambarys turi savų potencialių klaidų, kurių derėtų vengti. Pavyzdžiui, per daug daiktų ant virtuvės stalviršių neabejotinai gali nužudyti gerą įspūdį. Virtuvė turi būti praktiška, čia privalo būti taupiai išnaudota erdvė, todėl būtina pasirūpinti tinkamu daiktų saugojimu.


Panašios taisyklės galioja visoms mažoms erdvėms. Užgriozdintas stalas ar knygų lentyna sudarys įspūdį, kad visas kambarys yra užgriozdintas. Sprendimas tokiu atveju paprastas – viskas, kas nereikalinga, turi būti sutvarkyta ir padėta į vietas. Nepaverskite savo kavos staliuko daiktų, kuriais kažkada naudojotės ir pamiršote padėti į vietą, sandėliu.


Dar viena potenciali interjero klaida – blogas baldų sustatymas. Vienas variantas – visi baldai pristumti prie sienų. Tai jūsų erdvei suteiks sterilumo pojūtį. Galite sukurti gerokai jaukesnį ir patogesnį kambarį, jeigu pasirinksite skirtingas baldų konfigūracijas.


Jau išsiaiškinome, kad įvairus ir subalansuotas apšvietimas – labai svarbus jūsų namų interjero elementas. Visada turite turėti galvoje, kad blogas šviestuvo vietos parinkimas gali sumenkinti ne tik jo efektyvumą, bet ir grožį. Todėl turite sukurti pusiausvyrą ir žinoti, kaip panaudoti tikslinį apšvietimą.


Shutterstock nuotr.



Kaip maksimaliai panaudoti mažą erdvę


Jeigu jūsų būste visi kambariai maži, tai dar ne pasaulio pabaiga. Iš tikrųjų, netrukus suprasite, kad jeigu kažkas jus varžo ir turite praplėsti tam tikras ribas, pradedate į viską žiūrėti kiek kitoje šviesoje ir randate naujų ir novatoriškų sprendimų, Pirma, mažame būste turėtumėte optimizuoti eismo srautą. Pagalvokite, kaip jūsų būsto gyventojai juda kiekviename kambaryje ir tarp jų.


Stenkitės perstatyti baldus ir visa kita kambaryje taip, kad judėti būtų lengviau. Patraukite nuo praėjimų visus didelius elementus. Nepamirškite, kad masyvūs daiktai kambaryje turi būti išdėlioti tolygiai.


Dar vienas triukas, kuris mažesnei erdvei suteiks didesnės įspūdį – tvarkingi stalviršiai ir neperkrautos grindys. Raskite kur padėti visus daiktus, kurių nenaudojate kasdien. Nustebsite, kokį skirtumą tai gali duoti.


Neleiskite langų dekoravimui užgožti viso kambario grožio. Jeigu norite, kad erdvė atrodytų šviesi ir erdvi, turite vengti masyvių dramatiškų užuolaidų ar žaliuzių. Jeigu užuolaidos nėra būtinos privatumui užtikrinti, tuomet apskritai jas galite nuimti ir leisti šviesai laisvai prasiskverbti pro jūsų langus.


Shutterstock nuotr.


Kiekvienuose namuose galima rasti kelias užmirštas vietas, kurios naudojamos retai arba niekada, ir niekas į tai nekreipia dėmesio. Būtent čia gali kauptis nereikalingi daiktai, to net nepastebint. Taigi, sutvarkykite užmirštas namų vietas ir pamatysite, kad jūsų kambarys akimirksniu virto erdvesniu ir jaukesniu.Rinkitės vertikalius sprendimus. Kai erdvė maža, nesinori riboto grindų paviršiaus naudoti tiems daiktams, kuriuos galima pritvirtinti prie sienos ar padėti kažkur kitur. Kitaip tariant, jeigu turite taupyti grindų plotą, efektyviau panaudokite sienas. Nepamirškite, kad daiktus laikyti galima net ant lubų.


Erdvę taupyti galima pasitelkiant specialias pertvaras. Pavyzdžiui, pertvaros sienelė tarp virtuvės ir svetainės gali tarnauti ir kaip sekcija, į kurią galima sudėti daugybę daiktų, kuriuos galima lengvai pasiekti, kai jų prireikia.

Išmokite slėpti daiktus. Slėpkite viską, ką nenorite, kad kiti pamatytų, ar manote, kad tam tikroje vietoje tai gali atrodyti neestetiškai. Pavyzdžiui, skalbimo ar džiovinimo mašinas galite paslėpti už užuolaidų. Daugybė smulkių daiktų gali būti paslėpti ar laikomi dėžėse ar įmontuotuose stalčiuose.


Multifunkciniai baldai visada labai efektyviai panaudoja erdvę, tad jie gali būti labai naudingi mažuose būstuose. Galite taupyti grindų plotą rinkdamiesi stalą, kuris taip pat gali tarnauti kaip rašomasis stalas ar kavos staliukas, virstantis valgomuoju stalu.


Panašiai viena ir ta pati erdvė gali atlikti dvi funkcijas. Puikus multifunkcinės erdvės pavyzdys gali būti darbo kambarys, kuris esant reikalui virsta svečių kambariu. Taip pat nepamirškite, kad pašalinus sieną ar pertvarą kambariui suteikiama daugiau grindų ploto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis