Namų jaukumo formulė pagal norvegus

Norintiems sukurti itin jaukią namų atmosferą, kurioje skambėtų ne televizijos skleidžiamas triukšmas, o jaukūs pokalbiai bei subtili muzika, verta pasimokyti iš norvegų koselig filosofijos. Kviečiame susipažinti su pagrindiniais šios laimės formulės principais.

Koselig – sunkiai išverčiamas norvegiškas žodis, į kurį telpa jaukumo, intymumo, šilumos bei laimės jausmo sąvokos. Šis žodis vienu metu yra ir malonus jausmas, ir gyvenimo būdas, ir netgi komplimentas. Tad kokių priemonių imtis, kad namuose būtų sukurta koselig atmosfera?


Pradėti galima nuo paprastų ir iš pirmo žvilgsnio niekuo neypatingų namų detalių – lempučių. Nei vienuose norvegiškuose namuose nerasite šalto atspalvio apšvietimo. Tai paaiškinama labai paprastai – baltos lemputės šviesa niekada nesukurs tokios šiltos ir jaukios šviesos kaip geltonos lemputės.


Shutterstock


Būtent šviesos šiltumas prisideda prie koselig kūrimo namuose. Tad apeikite visas gyvenamąsias namų patalpas ir pakeiskite šalto atspalvio lemputes šiltomis. Skirtumą pajusite akimirksniu!


Shutterstock


Oranžinė dirbtinio apšvietimo šviesa asocijuojasi su ugnies skleidžiama natūralia šviesa, kuri norvegiškuose interjeruose užima be galo svarbią vietą. Žvakės bei židinys – interjero akcentai be kurių sunku įsivaizduoti tikrąjį koselig. Ugnies šviesa sukuria ypač intymią, jaukius pasikalbėjimus skatinančią nuotaiką.


Shutterstock


Ilgi ir išjausti pasikalbėjimai su artimaisiais yra kita svarbi koselig dalis. Tad jeigu nusprendėte suorganizuoti vakarienę grupelei šeimos narių bei draugų, nudžiuginkite juos valgomojo stalo dekoracijomis. Uždenkite stalą linine staltiese, papuoškite jį gyvais augalais, tuomet prislopinkite dirbtinį apšvietimą ir uždekite žvakes, užkurkite židinį.


Shutterstock


Jokiu būdu tokio pasibuvimo metu nejunkite televizoriaus, nes jis išsklaidys ypatingą koselig atmosferą. Geriau klausykitės muzikos įrašų, kurie erdvę užpildys savo subtiliais virpesiais. Kad būtų nenuobodu pavakarieniavus, žaiskite stalo žaidimus.


Shutterstock


Dar viena be galo svarbi norvegiškosios laimės formulės sudedamoji dalis – rankų darbas. Tad jeigu nusprendėte svečius pavaišinti desertu, geriausia jeigu jį pagaminote patys. Šviežiai iškepti sausainiai bus ne tik ypatingai gardūs, bet ir nuostabiai pripildys namus savo aromatu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis