Kavos staliukas: kaip nesuklysti renkantis

Kavos staliukas – iš pirmo žvilgsnio per daug į akis nekrentantis, funkcionalus baldas, todėl gali pasirodyti, kad išsirinkti jį savo namų erdvei yra visai paprasta. Tačiau neapsigaukite, renkantis staliuką svetainei, reikia įvertinti daugiau aspektų nei jo dydį, spalvą bei medžiagiškumą.

Kavos staliuko aukštis. Staliuko aukštis yra vienas svarbiausių aspektų į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis šį svetainės baldą. Tiek per aukštas, tiek per žemas staliukas erdvėje gali atrodyti tarytum ne savo vietoje. Taip pat netinkamo aukščio kavos staliuku tiesiog nepatogu naudotis. Rekomenduojama rinktis tą baldą, kurio aukštis sutaptų su sofos sėdimosios dalies aukščiu arba būtų pora centimetrų žemesnis.


Shutterstock nuotr.


Kavos staliuko proporcija. Kitas svarbus staliuko matmuo, kurį būtina įvertinti, – jo ilgis. Renkantis tinkamiausią staliuko ilgį, rekomenduojama atsižvelgti į sofos ilgį. Kavos staliukas svetainėje turėtų sudaryti maždaug ⅔ sofos ilgio.


Shutterstock nuotr.


Kavos staliuko forma. Žinant kavos staliuko matmenis, ateina metas pasirinkti jo formą. Galima rinktis apskritą,

ovalų, kvadratinį arba stačiakampio formos baldą. Kokią formą pasirinkti, paprastai padiktuoja pati erdvė ir jos dydis. Svarbu rinktis tokį variantą apie kurį būtų paprasta nekliudomai judėti.


Shutterstock nuotr.


Kavos staliuko ir kitų svetainės baldų balansas. Interjere be galo svarbų vaidmenį atlieka balansas, o erdvės harmonija yra siekiamybė. Taigi renkantis kavos staliuką savo svetainei, reikia įvertinti jį kitų baldų kontekste. Pavyzdžiui, jeigu jūsų sofa neturi matomų kojelių, patartina rinktis staliuką su lengvomis, ilgomis kojomis. Jei sofa turi lengvai atrodančia kojeles, tada galima būtų rinktis stalą be kojelių arba su trumpomis, sunkesnėmis kojelėmis.


Baldai
Baldai
Shutterstock nuotr.


Kavos staliuko medžiagiškumas. Renkantis kavos staliuko medžiagiškumą, reikia atsižvelgti tiek į savo gyvenimo būdą, tiek į bendrą interjero tematiką. Tikriausiai pati universaliausia ir su viskuo deranti medžiaga yra mediena. Mediena yra ypatinga tuo, kad ji yra natūrali, šilta ir jauki medžiaga. Taip pat yra galimybė rinktis iš skirtingų jos rūšių, atspalvių, tekstūrų ir t.t.


Shutterstock nuotr.


Stikliniai staliukai gražiai gali atrodyti moderniuose bei klasikiniuose interjeruose, tačiau turint mažų vaikų tokia opcija nėra tinkama. Metaliniai kavos staliukai gali atrasti vietą atrasti industrinio stiliaus interjeruose. Marmuriniai stalviršiai estetiškai atrodo tiek skandinaviškuose, tiek moderniuose, tiek glamūriniuose interjeruose.


Parengta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis