Naujausios terasos įrengimo tendencijos

Jau prasidėjo šiltojo sezono aktualija, svarbi visiems, norintiems įrengti elegantišką valgomąjį po atviru dangumi moderniame miesto sklype suformuotoje šiuolaikiškoje terasoje ar jaukų, komfortišką poilsio kampelį jaukioje užmiesčio sodyboje prie ežero. Apžvelgiame terasų ir lauko poilsio zonų funkcines bei stilistines tendencijas, baldų gamintojų pasiūlymus, lauko apšvietimo ir dekoro aksesuarų naujoves.

Terasa neišvengiamai tampa dar vienu namų kambariu po atviru dangumi (ar minimaliu stogeliu), įrengta gyvenamąja zona, aktyviai naudojama šiltuoju metu laiku, todėl jos stilius, dizainas, funkcinės savybės ne mažiau svarbios nei interjere. Renkantis vasaros svetainės vietą ir dydį svarbu nepamiršti kelių dalykų: pirmiausia turi būti išlaikytos tinkamos dydžių proporcijos, o jas diktuoja gyvenamojo namo bei sklypo plotas, taip pat – harmoningas stilistinis terasos, namo eksterjero ir sodo dizaino vientisumas, susiejantis atskirus kraštovaizdžio elementus į bendrą kompoziciją.

Gamintojų nuotr.

Baldai – patogūs ir estetiški

Terasa ne veltui vis dažniau pavadinama vasaros svetaine, todėl ją įrengti bei dekoruoti linkstama pagal interjero dizaino principus. Tai ypač akivaizdu peržvelgus lauko baldų dizaino tendencijas. Šioje srityje vyrauja išgryninta estetika ir komfortas – jau ne naujiena poilsio zonoje po atviru dangumi įkomponuoti elegantišką nedidelę svetainę su minkštųjų baldų komplektu. Lengvos, modernios baldų formos, originalus dizainas neretai net verčia suabejoti, ar baldas skirtas naudoti viduje, ar lauke. O kai kurie gamintojai siūlo vidaus baldų modelių versijų, skirtų komponuoti terasoje, ir taip palengvina užduotį išlaikyti visumos stilistinį vientisumą.

Gamintojų nuotr.

Lauko baldams gaminti vis dar naudojamos įprastos medžiagos – specialiai apdirbtas medis, plastikas, metalas, tačiau dėl šiuolaikiškų technologijų jų kokybė tampa neabejotinai aukštesnė, tarnavimo laikas – ilgesnis, o dizainas prilygsta interjere naudojamiems baldams.

Gamintojų nuotr.

Tarp namų ir lauko

Terasos baldų pasirinkimą iš esmės lemia šiai zonai priskirta funkcija: vieniems svarbu sukurti komfortu dvelkiančią poilsio zoną su patogiais gulimaisiais krėslais, kitiems labiau patinka smagūs vakarai su šeima ar draugais prie bendro vakarienės stalo. Tačiau abiem atvejais reikėtų atkreipti dėmesį į pačios terasos, kaip statinio, konstrukciją. Siekiant sukurti jaukų ir patogų kampelį, svarbu nepamiršti sienų, suteikiančių privatumo ir saugančių nuo stipresnio vėjo. Šią funkciją puikiai atlieka namo siena, palei kurią suprojektuota lauko poilsio zona. Taip pat gamintojai siūlo ir specialių mobilių sienelių, kurias galima komponuoti norimoje vietoje. Tačiau vienas populiariausių sprendimų – laipiojančiaisiais augalais apaugusios pergolės, apgaubiančios poilsio zoną ir nepastebimai atskiriančios ją nuo likusios sklypo dalies.

Gamintojų nuotr.

Būtų sunku paneigti svarbų augalų vaidmenį terasoje: jie padeda susieti aplinką ir namą į bendrą visumą, todėl kurdami jaukią lauko poilsio zoną čia būtinai raskite vietos ir dekoratyviems augalijos pasaulio elementams.

Gamintojų nuotr.

Lauko apšvietimo srityje taip pat pastebima aiški „interjerinio“ dizaino ir net „namų“ funkcinės paskirties tendencija. Gamintojai siūlo ne tik įprastų sieninių ar į grindis montuojamų lauko šviestuvų, padedančių apšviesti poilsio zoną, bet ir vidaus erdvėms būdingų toršerų, stalinių, nuo lubų virš valgomojo stalo nuleistų šviesos šaltinių, išsiskiriančių kokybišku, šiuolaikišku dizainu. Vis dažniau terasos šviestuvas ne tik atlieka savo tiesioginę funkciją, bet ir tampa ir dekoro elementu: prie jaukios poilsio zonos gali būti komponuojamos įspūdingos šviečiančios geometrinės figūros, aplinkai suteikiančios monumentalumo, arba pastatyti keli nedideli šviestuvėliai, terasos erdvę nudažantys įvairiomis spalvomis ir sukuriantys ypatingą, romantika dvelkiančią atmosferą.

Gamintojų nuotr.

Svarbu!
Nors išoriškai lauko šviestuvai vis labiau primena skirtus vidaus erdvėms, jų nereikėtų maišyti: skirti naudoti lauke yra specialiai izoliuoti ir atsparūs drėgmei, todėl juos saugu naudoti net per lietų.

Dekoras ir praktiškos detalės

Lauke įrengta poilsio zona tikrai neapsieina be dekoratyvių detalių ir praktiškų aksesuarų, kurie visada turėtų būti po ranka. Čia reikėtų paisyti saiko jausmo ir neapkrauti terasos nereikalingomis smulkmenomis. Tačiau minimalus dekoras stilingoje ir jaukioje poilsio zonoje tikrai bus ne pro šalį. Terasai papuošti rinkitės atsparius drėgmei, tinkamus naudoti lauke aksesuarus. 

Gamintojų nuotr.

Ypač tiks įvairios žvakidės – vakare jų skleidžiama šviesa padės sukurti romantišką atmosferą. Daugelis jaukumo neįsivaizduoja be dekoratyvinių pagalvėlių – jos čia taip pat derės. Praktiškiau rinktis pagalvėles (kėdžių bei sofų čiužinius – taip pat), pagamintas iš neperšlampamo, saulės spinduliams atsparaus audinio: jų įvairių spalvų ir raštų siūlo tekstilės gamintojai.

Gamintojų nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis