Kokios sienų spalvos bus madingiausios interjere 2014 m.?

Žalia, susipynusi su ramybe dvelkiančia mėlyna. Gilesnė ir labiau sofistikuota nei turkio spalva, melsvai žalia spalva – tai 2014 metų dvasia.

Bent jau taip teigia vyriausioji didžiausio pasaulyje chemijos koncerno „Akzo Nobel“ spalvų dizainerė Willeke Jongejan.

2014 metų kryptis – potencialo atskleidimas. Šią kryptį atspindi kelių pakopų, sofistikuota melsvai žalia spalva. Tai mėlynos ir žalios spalvos kombinacija – įsikūrusi kažkur tarp šių dviejų spalvų, ji simbolizuoja balansą ir turėtų būti komponuojama su neutraliais medžio tonais – tam, kad aplinka nebūtų perkrauta.

Spalvų dizainerė patarė, kad ši spalva gerai tiks įvairiose aplinkose – derės tiek su delikačiais rožiniais atspalviais, tiek su geltonai ruda spalva, tačiau siekiant atitikti kitų metų tendencijas – vis tiek turėtų dominuoti melsvai žali atspalviai.

„Melsvai žalią spalvą dengiant indigo, džinsinio audinio ir jūrine spalva galima sukurti vandenynų jausmą – šiuolaikišką, dinamišką ir šiltą“, – sako W. Jongejan.

Galima išskirti kelias 2014 metų tendencijas:

• Subtilūs, nežymūs spalvų perėjimai, sukuriantys švelnias kombinacijas tarp tonuotų baltų ir neutralių vidutinio ryškumo spalvų. Ši spalvų paletė sukuria ramybės ir tylos įspūdį, kuris atspindi tekstūrinių ir natūralių medžiagų naudojimo tendenciją.

• Ryškūs atspalviai – draugiški, suteikiantys patikimumo, rodos, seniai pažįstami, bet kartu ir visai nematyti. Šios paletės spalvos yra įkvėptos jaukių kryžminių raštų, ryškių Rusijos „matrioškų“ ornamentų, šviesių ir vyšninių skandinaviškų bei prabangių Indijos, Pietų Amerikos ir Kinijos audinių atspalvių.

• Brandžios spalvos, papildytos aiškių neutralių atspalvių, pabrėžiant melsvai žalią, raudoną ir ochros spalvas, kurios puikiai dera su natūraliomis medžiagomis – tamsiu medžiu, marmuru, kamščiu ir betonu.

• Romantiškos, rūką primenančios spalvos. Ši paletė gausi šiltų, dūminių žalsvų ir alyvinių atspalvių.

• Dažnai pamirųtame vadovautis šūkiu: „Imkis ir padaryk tai“. Tai ryškių ir energingų spalvų kratinys, tačiau kiekvienas tikrai ras kažką artima sau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis