Kokios „prisiminimų gėlės“ skleidžiasi jūsų namuose?

Kiekvienas iš mūsų atmintyje turime didžiulį vaizdinių bagažą. Tikriausiai didžioji jų dalis ten pateko vaikystėje, kada beveik visa aplinkos informacija buvo nauja, įdomi, žadinanti smalsumą. Dauguma atmintyje saugomų vaizdinių turbūt net neturi pavadinimų – juos į bagažą įsidėjome dar tada, kada nemokėjome regimo vaizdo susieti su konkrečia mintimi ar sąvoka. Tačiau net ir tokie ankstyvi iš atminties iškilę vaizdiniai gali priminti emocinius patyrimus, su šiais vazidiniais susijusios aplinkos atmosferą.

Aplinkos psichologijos ekspertai, besidomintys namų erdvės kūrimu, Collin Ellard ir Toby Israel, kiekvienas atskirai, galbūt net nežinodami vienas apie kitą, dalinosi patirtimi, kaip jiems buvo netikėta, kai po daugelio metų apsilankę savo vaikystės namuose suprato, kokie šie yra panašūs į jų dabartinius namus. Turbūt panašiai netikėtai pati atradau, kad vaikystės namų raštų deriniai, kurie, žiūrint į nuotraukas, ne visada atrodė derantys tarpusavyje, dabar kažkuo primena mano dabartiniuose namuose esančius raštus. Galbūt dabartinių namų raštai nejučia primena vaikystės namuose patirtą jaukumą, šilumą, saugumo jausmą.

Kaip jau esu rašiusi anksčiau, vienas kitą atkartojantys raštai, kaip spėja mokslininkai, mums primena gamtoje esantį formų, motyvų pasikartojimą, ir taip kuria aplinką, kurios apsuptyje mums iš prigimties norisi būti. Buvo įdomu atrasti, kad šių metų interjero dekoro tendencijos labai gražiai iliustruoja norą į namus įnešti daugiau natūralumo, spalvų, raštų, skirtingų tekstūrų, kontrastų – visa tai man siejasi su gamtos motyvais.

​O kokie vaizdiniai Jums siejasi su saugių, jaukių namų patyrimu? Šie vaizdiniai gali nebūtinai būti susiję su namais, kuriuose vaikystėje gyvenote. Galbūt juose gyveno Jūsų giminės, globėjai ar šeimos draugai? O gal tai buvo ne namai, o tiesiog Jums svarbi, ypatinga vieta, kurioje buvo gera būti? Jei pajausit, kad norisi, kviečiu paieškoti būdų, kaip šios, naujai atrastos, „prisiminimų gėlės“ galėtų skleistis dabartiniuose Jūsų namuose.

Šaltinis: www.namuterapija.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis