Idėjos, kaip pagyvinti kambarių sienas

Atėjus vasaros sezonui, norisi permainų? Atsibodo tos pačios keturios namų sienos, ant kurių, rodos, visą amžinybę kabo vienas ir tas pats paveikslas? Šiame straipsnyje pateikiame devynias idėjas, kurios į jūsų namus įpūs naujų vėjų.

Įrėmintos fotografijos

Įrėmintos fotografijos gali tapti puikia interjero detale ar net pagrindiniu kambario akcentu. Tereikia žinoti, kokio dydžio nuotraukos žiūrisi gražiausiai, kokius rėmelius joms vertėtų parinkti ir kokiu būdu sukabinti ant sienos. Pateikiame kelis patarimus, kuriais vadovaudamiesi sukursite akį traukiančią įrėmintų fotografijų kompoziciją, o tuo pačiu pagyvinsite namų įvaizdį:

1) Vienodai įrėmintos fotografijos puikiai užpildo didelės sienos erdvę. Įrėmintas nuotraukas sukabinkite šalia viena kitos taip, kad visa kompozicija primintų vieną didelį stačiakampį. Itin gražiai atrodo siena, dekoruota vieno įsimintino įvykio, pavyzdžiui, vestuvių prisiminimais. Kabinkite nuotraukas trimis eilėmis, naudokite skirtingo dydžio fotografijas, joms pritaikykite tos pačios spalvos rėmus. Efektą suteikia parinkta, pavyzdžiui, tik juodai baltų nuotraukų kompozicija.

2) Kelių dalių nuotraukų rėmas – tinkamas sprendimas, jei norite dekoruoti nedidelį kambarį, nes jis suteikia galimybę panaudoti maksimalų fotografijų kiekį minimalioje erdvėje. Pagyvinti sienas galite ir koliažo pagalba. Šiuo metu Lietuvoje ypač išpopuliarėjo drobės, ant kurių galima atsispausdinti norimas nuotraukas. Nepagailėkite pinigų devynioms nedidelėms kvadrato formos drobėms ir jas sukabinkite 3*3 kompozicija. 

3) Nustebinkite į namus sugužėjusius svečius originalia sienos dekoracija – neįprastu laikrodžiu, kuriame vietoje skaičių kabo jūsų šeimos nuotraukos. Jums reikės tik pakabinti paprastą sieninį laikrodį ir aplink jį pritvirtinti fotografijas. Nuotraukas galite kabinti specialia eilės tvarka, pavyzdžiui, vaiko raidos etapais (tarkime, pirmosios valandos vietoje kabo vienerių metukų kūdikio nuotrauka, antroje – jau dviejų metukų mažylio ir taip iki dvyliktos valandos, t.y. 12 metų atžalos). 

Veidrodžiai

Veidrodžiai skirti ne vien praktiniams sumetimams, jie turi ir ypatingą savybę – atspindėti kambario grožį. Tad jei ieškote originalaus sprendimo, kaip pagyvinti nuobodžias namų sienas, galbūt veidrodžiai yra būtent tai, ko trūksta jūsų interjere? Štai kelios idėjos, ką galite nuveikti su šiais stiklo gaminiais:

1) Įsigykite daug mažų veidrodėlių ir sukabinkite juos ant sienos. Stenkitės įsigyti kuo įdomesnius ir skirtingesnius, patartina pirkti su puošniais, raitytais, baroko laikmetį primenančiais rėmais. Mažų veidrodėlių kompozicija gražiausiai atrodo miegamajame šalia lovos ar virš naktinio stalelio.

2) Gudrus pasirinkimas – skirtingo dydžio apskritimo formos veidrodžių kompozicija. Jos viduryje pakabinkite didžiausią veidrodį, o aplink jį keliais ratais pritvirtinkite mažesniuosius. Beje, nesistenkite veidrodėlius kabinti simetriškai, pritvirtinkite juos nevienodais atstumais.

3) Pamėginkite sukurti veidrodžių ir nuotraukų kompoziciją. Giminės ar draugai, apžiūrinėdami pakabintas fotografijas, gali susidaryti netikėtą įspūdį, kai tarp įrėmintų nuotraukų pamatys ne ką kitą, o save!

Popierius

Galbūt kiek netikėta, tačiau popierius taip pat puiki sienų dekoravimo priemonė. Sienų lipdukai ir net iš spalvoto popieriaus iškirptos gėlės ar drugeliai gali padaryti stebuklus! Siūlome susipažinti su keliomis originaliomis idėjomis:

1) Baltą ar šviesiai pilką sieną vis daugiau žmonių dabina rankų darbo drugeliais. Tereikia kelių lapų juodo spalvoto popieriaus ir žirklių. Atsispausdinkite šabloną ar patys nusipieškite norimą drugelio formą. Iškirptus drugelius sulenkite perpus, kad susidarytų iliuzija, jog jie plasnoja. Sukurkite norimą kompoziciją derindami mažesnius bei didesnius spalvoto popieriaus drugelius, juos prie sienos pritvirtinkite dvipuse lipnia juosta ar lipniais kvadratėliais. 

2) Vaikų kambarį galite papuošti debesėliais ir iš jų „krintančiais“ lietaus lašais. Pirmiausia įsigykite ar patys pasigaminkite baltos spalvos vadinamuosius Pom-pom burbulus, neseniai išpopuliarėjusius ir Lietuvoje. Pakabinkite juos atžalos kambario viršuje prie lubų. Tuomet iš raštuoto ar paprasto spalvoto popieriaus iškirpkite lašelius, juos norimais atstumais priklijuokite prie sienos. Štai ir viskas, galite didžiuotis, kad savo rankomis sukūrėte originalią namų dekoraciją, o vaikai krykštaus iš džiaugsmo, kad jų kambaryje visados „lyja“.

3) Dar vienas originalus sienų dekoravimo sprendimas – tai sienų lipdukai. Šiais laikais jų yra įvairiausių: pradedant nuo žaismingų kačiukų, baigiant stilingais pienių žiedais ar net medžiais. Itin pataukliai atrodo sienų lipdukas – medžio kamienas su šakomis, kurį galite panaudoti kaip šeimos medžio dekoraciją: prie šakų prikabinkite įrėmintas jums brangių žmonių nuotraukas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis