Estetiška ir praktiška: kamščio pritaikymo idėjos

Nedaug yra apdailos medžiagų, kurioms apibūdinti galėtume pritaikyti šias dvi sąvokas, o kamščio pritaikymo galimybių spektras vis plečiasi. Kamštis vis dažniau naudojamas ne vien tradiciškai – sienų ar grindų dangoms. Ši lanksti, plastiška, ekologiška, natūrali, lengvai apdirbama, taip pat stipri ir ilgaamžė medžiaga suteikia galimybę ne tik baldų ir interjero aksesuarų dizaineriams išgauti bet kokią formą – kurdama savo drabužių kolekciją su šia medžiaga eksperimentavo ir škotų mados kūrėja Holly Fulton. Tad kodėl nepritaikius kamščio savo namuose – bet kokiu pavidalu...

Tradiciškai – kamštinės grindys

Dažniausiai kamštinė apdaila naudojama grindims kloti. Toks jos populiarumas šioje sferoje – ne atsitiktinis. Visų pirma, kamštinė grindų danga padidina šilumos izoliaciją, nes kamščio akutėse esantis oras patikimai saugo šilumą. Kamštį puikiai tinka kloti net tose erdvėse, kur daug vaikštoma, nes ši medžiaga pasižymi dideliu atsparumu mechaniniam poveikiui, smūgiams. Nustatyta, kad dėl išskirtinės korinės kamščio struktūros kamštinės dangos, lengvai pasispausdamos ir vėl atsitiesdamos, atlaiko didžiulius žmonių srautus neprarasdamos tvirtumo. Galbūt nustebsite, bet kamštis yra viena iš atspariausių vandeniui medžiagų – korėta kamščio struktūra nepralaidi skysčiams ir dujoms, todėl kamštis nepūva ir puikiai tinka kloti virtuvėse ir panašios paskirties patalpose.

Atsargiai – karšta!

Kamštinė medžiaga dažnai pritaikoma ten, kur reikia apsaugoti paviršius nuo karščio, pavyzdžiui, puodų padėkliukams gaminti. Tokius daiktus galima drąsiai naudoti net ir šalia ugnies, nes dėl daugybės pertvarų tarp akučių kamštis labai sunkiai įsidega. Jei ir pavyksta jį uždegti, degdamas jis neskleidžia jokių nuodingų dujų.

Atspari ir lengvai valoma danga

Neprastas pasirinkimas – dekoruoti kamštine danga virtuvės sienas bei grindis. Jei baiminatės, kaip šią dangą valyti, nustebsite sužinoję, jog užtenka paprasčiausio šepečio, karšto vandens ir ploviklio – ir jūsų grindys ar sienos atrodys kaip naujos. Kitas svarbus aspektas – itin aukštas atsparumas ugniai: kamščiu izoliuotuose patalpose ugnis nesklinda, tad ši danga gali būti ir patikimas draudimo nuo gaisro saugiklis.

Nusižiūrėk idėją

Padėkliukai – ant sienos

Iš paprasčiausių kamštinių padėkliukų galite sukurti originalią ir praktišką priminimų lentelę – tereikia pritvirtinti juos prie sienos. Tam puikiai tiks ir lašelis paprasčiausių skystųjų klijų.

Kamštiniai baldai

Tvirtą, tačiau gana lanksčią, išraiškingos faktūros ekologišką medžiagą itin pamėgo baldų gamintojai. Ją ypač dažnai imt taikyti gaminant daugiafunkcinus nedidelius baldus bei aksesuarus. Vienas tokių – staliukas-kėdutė-pufas. Visais atvejais ypač praverčia išskirtinės kamščio ypatybės: jis lengvas, todėl baldą nesunku pernešti į kitą vietą, atsparus karščiui, todėl puikiai tarnauja kaip kavos staliukas, nereikia net saugančių nuo karščio padėkliukų, minkštas, tad ant tokio pufo malonu prisėsti.

Miegamajame

Ne paslaptis, kad miegamajame daugelis stengiamės suskurti kuo švaresnę, jaukesnę aplinką, todėl dažnai ieškome natūralios, ekologiškos apdailos. Tokiu atveju puikiai tiks kamštinė sienų danga – natūralus ir ekologiškai švarus produktas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis – kamščiamedžio žievė. Išraiškinga, natūrali jos faktūra miegamajame sukurs jaukumą, be to, padės izoliuoti garsą, o tai ypač aktualu gyvenantiems daugiabučiuose. Be to, kamštinė danga nesugeria dulkių ir nešvarumų, todėl ją rekomenduojama taikyti namuose, kur gyvena sergantys astma ar alergiški žmonės.

Dekoratyvus sprendimas

Spalvoto kamščio sienos

Įvairių formų, reljefų ir raštų dekoratyvios kamštinės sienų dangos interjerui suteikia ypatingos išraiškos, juolab kad jos ne tik dekoratyvios, bet pasižymi ir visomis kitomis kamščiui būdingomis ypatybėmis. Speciali pigmentavimo technologija gamintojams leido išgauti įvairių šių kamščio blokelių spalvų, tad jų pritaikymo galimybės tapo kone beribės.

Nusižiūrėk idėją

Vietoje veidrodžio – dekoratyvi kamštinė lenta

Jei įskilo ar sudužo senas veidrodis ir liko tik gražūs rėmai, panaudokite juos pagal kitą paskirtį. Vietoj veidrodžio įrėminkite kamštinę nebrangią, bet praktišką plokštę. Svarbu, kas plokštė nebūtų labai plona, rinkitės bent 1 cm storio, kitaip nuolat prisegant adatėlėmis priminimų lapelius, kamštis greit susidėvės.

Dekoruoti padėkliukai

Tačiau pritaikę naujausias technologijas ir pradėję dekoruoti kamštinius paviršius įvairiais raštais, gamintojai suteikė jam dar ir dekoratyvinę atsparios karščiui servetėlės paskirtį.

Priminimų obuolys

Kūrybiškų dizainerių rankose kamštis gali įgauti pačias įvairiausias formas. Bet kokį darbo stalą tikrai papuoš toks žaismingas kamštinis priminimų obuolys, neleisiantis pamiršti svarbių susitikimų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis