Darau Pats: namas-šiltnamis, kuris sumažins šildymo sąskaitas

Nors Švedijoje kartais orai būna itin atšiaurūs, o žiemos šaltos, tačiau Marie Granmar ir Charlesas Sacilotto nereikia sukti galvos dėl namo šildymo. Išradingas inžinierius aplink vasarnamį pastatė didžiulį šiltnamį ir dabar porelei ne tik, kad nereikia prieš žiemą kapoti malkų, bet jie dar ir kiaurus metus gali mėgautis šviežiomis daržovėmis.

Savo namą porelė vadina „Naturhus“ (Natūralus namas). Šis pastatytas šalia Stokholmo ir ankstesniems savininkams tarnavo kaip vasarnamis. Porelė ilgą laiką ieškojo žemės sklypo, kuriame galėtų pasistatyti savo namą, tačiau vėliau nusprendė mesti sau iššūkį ir paversti seną vasarnamį visiškai „žaliu“ namu.


Kadangi Charlesas pagal profesiją yra inžinierius ir dirba ekologiškus namus projektuojančioje kompanijoje, jam šovė geniali mintis – aplink namą pastatyti didžiulį stiklinį šiltnamį, kuris net ir žiemos metu viduje palaikytų vasarišką temperatūrą. Negana to, kad namo nereikia papildomai šildyti, tai porelė nesuka galvos ir dėl to, kad namas neprijungtas prie miesto vandentiekio.


Gudriai tarp stiklo lakštų išvedžiotų vamzdžių dėka lietaus vandens pakanka ne tik savoms reikmėms, bet ir kiaurus metus auginamiems augalams. Visos organinės atliekos ir netgi išmatos čia irgi neišmetamos veltui, o kompostuojamos ir vėliau panaudojamos kaip trąšos.Pasak Charleso, stiklinis namą gaubiantis sarkofagas yra visiškai saugus. Jo statybai naudotos 4 milimetrų storio neperšaunamo stiklo plokštės. Net jei šis kažkokiu būdu ir būtų pažeistas, tai sudužęs tūkstančius mažyčių kristalų niekam nepadarydamas žalos. Toks projektas porelei atsiėjo apie 77 tūkst. eurų. Tik įdomu, ar sulaukus vasaros gyvenimas nebus kaip šiltnamyje?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis