56 kv.m butas Vilniuje: moderni mėtinės spalvos palėpė Vilniuje

(1)

Šis modernios stilistikos butas yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje, naujame modernios architektūros name. Interjerą kūręs architektų trejetas (Vaida Atkočaitytė, Valdemar Stupak, Viktoras Čeika) sako, kad iš karto buvo žinoma, jog butas bus skirtas nuomai, todėl projektavimo užduotis buvo kitokia nei įprastai. 

Architektų trio teigia, kad svarbiausi gero interjero „ingredientai" pirmiausia yra išgrynintas bendras konceptas ir gerai išspręsta funkcija, o paskui apgalvotos detalės ir skirtingas funkcijas bei nuotaikas kuriantis apšvietimas.


Šį 56 kv. m būstą sudaro koridorius, miegamasis, vonios kambarys bei bendra svetainės zona su virtuve. Jo interjero išskirtinumas slypi pradiniame bendrame koncepte. Interjero tema – kontrastai (griežtos, aiškios formos kartu su lekaliomis, lenktų linijų formomis; šviesios spalvos kartu su tamsiomis; lygi paviršiaus tekstūra kartu su grubia).  


Leonas Garbačauskas


Buto įrengimui buvo naudojamos itin kokybiškos medžiagos. Visame bute dominuoja natūralaus medžio grindys ir medžio faneruotės baldai. Pagrindinis akcentas – mėtinės spalvos griežtų formų tūris pagamintas iš dažytos medžio faneruotės su atviromis poromis virtuvės-svetainės zonoje įsikertantis į antracito spalvos koridoriaus erdvę. 

Dar vienas itin svarbus šio buto interjero elementas yra baltos, lekalių formų lubos. Kurios apgaubia buto erdves, formuoja nišas paslėptam apšvietimui. Virtuvėje lubų tūris apgaubia ir paslepia gartraukį ir integruotą funkcinį apšvietimą. Vientisas buto spalvų ir medžiagų konceptas dominuoja visame bute – svetainėje, miegamajame bei vonioje.


Gyvenamojoje svetainės ir virtuvės zonoje yra daug paslėptų funkcinių elementų ir buitinės technikos. Virtuvės buitinė technika – šaldytuvas, orkaitė, indaplovė integruota vizualiai kabančiame mėtinės spalvos tūryje, kuris iš virtuvės nusitęsia į koridorių. Ten mėtinės spalvos tūryje integruota spinta ir paslėptos itališkos vonios kambario durys, kurios apjungia ir suteikia vientisumo interjerui. Koridoriaus erdvę užbaigia ažūrinė lentyna, kuri atskiria virtuvės zoną nuo svetainės zonos, padeda suformuoti jaukų minkštos zonos kampą. Medžio faneruotės baldai, kurių spalva buvo kuriama individualiai pagal pasirinktų medžio grindų spalvą, dominuoja visame bute. Tamsi faneruotės baldų linija prasideda nuo virtuvės ir tęsiasi į svetainės zoną, taip yra formuojamas ištisinis baldas per tris gyvenamosios zonos sienas. Šis vientisas butą juosiantis baldas turi skirtingas funkcijas – virtuvės darbastalio (su integruota plautuvė, kaitlentė), sėdimos vietos prie valgomojo stalo, papildomų sėdėjimo vietų, tv baldo, lentynėlių ir daiktų laikymo. Tos pačios išskirtinės faneruotės spalvos baldo linija iš virtuvės ir svetainės zonos tęsiasi ir į miegamąjį. Ten vientisas baldas atlieka komodos, naktinio stalelio ir galvūgalio funkcijas. 


Vonios kambaryje stilistiškai, kaip ir visame bute, vyrauja kontrastai. Patalpoje dominuoja šviesios, ramios akmens tekstūros plytelės, joms kontrastuoja tamsi praustuvo zona. Kontrastą dar labiau paryškina ne tik plytelių spalva, bet ir tekstūra. Išskirtinio dizaino aiškią ir grubią tekstūrą turinčios ispaniškos plytelės naudojamos ne tik ant sienos, bet ir ant lubų nišoje. Vientisumo praustuvo zonai suteikia netradicinės spalvos praustuvas bei medžio faneruotės baldas. 


Leonas Garbačauskas


Kadangi šis butas buvo projektuojamas būsimiems nuomininkams jų nepažįstant, bute yra sprendimų, kurie leidžia būsimiems gyventojams prisitaikyti pagal save. Būste numatytas skirtingų zonų ir tipų apšvietimas, kuris leidžia būsimiems gyventojams susikurti skirtingus apšvietimo scenarijus. Šiame interjere specialiai paliktos tuščios vietos ant sienų ir įrengtas kryptinis-akcentinis apšvietimas su galimybe būsimiems gyventojams įsikurti su savo mėgstamais paveikslais ar nuotraukomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis