Kaip išsirinkti modernų vazoną ir sukurti norimą įvaizdį?

Įvairūs augalai – gėlės, medeliai, krūmeliai ir pan. – mūsų gyvenimo dalis. Juos siejame su grožiu, harmonija ir nuolat atsinaujinančia gyvybe.

Dėl to dauguma žmonių dalelę gamtos įkurdina namuose, biuruose, kad tarp betoninių sienų jaustų didesnį jaukumą. Prie šių poreikių prisitaiko ir gamintojai, kurdami stilingus ir laikmetį atitinkančius vazonus.


Emivelashop.com internetinės dekoro reikmenų parduotuvės savininkai pasakoja, kad jau kurį laiką tarp populiariausiųjų dominuoja veidrodiniai vazonai. Pasak jų, tviskantis paviršius, santūrios, griežtos formos geriausiai dera šiuolaikiniame, moderniame interjere ir eksterjere.


Savo srities žinovai dalinasi patarimais, kaip išsirinkti tinkamus vazonus ir juos profesionaliai įkomponuoti pasirinktoje aplinkoje.


Stilių dermė ir įvaizdžio formavimas


Niekam ne paslaptis, kad asmeninį stilių renkamės pagal savo charakterį, tikslus ir gyvenimo būdą. Ta pati tendencija galioja ir formuojant namų ar darbo aplinką. Ji turi atspindėti mūsų vidinį pasaulį arba įmonės vertybes. Pastarosios derinamos prie žmonių lūkesčių. Pavyzdžiui, klientas eidamas į banką tikisi saugumo, jaukumo ir patikimumo, kad čia juo bei jo finansais bus pasirūpinta geriausiai. Ką jis atėjęs prie banko pamato pirmiausia? Eksterjerą, interjerą ir darbuotojus. Vertinimas vyksta žaibiškai pasąmonės lygmenyje ir kiekviena smulkmena sukelia pasitenkinimą arba atmetimą.


Kai žmogų pasitinka skoninga augmenija, darnus, jo mados skonį atitinkantis stilius – tarsi įveikiamas pirmasis bendravimo barjeras. Dėl to skoninguose ir madinguose vazonuose įkurdinti augalai – dalis įvaizdžio bei santykio formavimo. Tad reikėtų į tai žiūrėti atsakingai.


„Kaip tik todėl į prekybą įtraukėme „Mirror“ kolekciją. Ji puikiai atspindi šiuolaikinį stilių ir didelę veidrodinių vazonų paklausą. Žinoma, vazonas vazonui nelygus. Prastos kokybės veidrodinis paviršius po kurio laiko tampa neišvaizdus. Todėl atidžiai rinkomės geriausias rekomendacijas turinčius gamintojus“, – pasakoja „Emi Vela“ savininkai.


Pasak jų, „Mirror“ vazonai gaminami iš aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno. Preciziškai nupoliruotas plienas atrodo kaip veidrodis, kuriame išvysite savo ar aplinkos atspindžius. Šie vazonai atsparūs šalčiams ir kitoms gamtos sąlygoms, dėl to juos galima ištisus metus laikyti lauke, ne tik namuose. Patogus vandens nutekėjimas – nuėmę sandarų kamštį, pro vazono apačioje esančią skylę lengvai išleisite vandens perteklių. Jie nėra sunkūs (gali sverti nuo 1,5 kg iki 8,5 kg), tačiau stabilūs ir labai patvarūs. Įvairūs dydžiai ir formos leidžia derinti prie pasirinkto stiliaus.


Kadangi pastarąjį dešimtmetį karaliauja skandinaviškas stilius, minimalizmas ir modernizmas su griežtomis linijomis bei vienspalviais paviršiais, tos pačios tendencijos galioja ir vazonų gamyboje. Žmonės nebenori išmargintų ir perdėtai dekoruotų paviršių. O jaukumą ir grožį sukuria pats augalas. Vazonas tampa priemone subtiliam grožiui išreikšti.


Tad jei atnaujinate ar įrenginėjate namus arba biurą, derinkite stilius, formas, linijas, atspalvius, faktūras ir t. t. Vazonas turi darniai įsilieti į visumą – nepaskęsti dėl mažo dydžio arba neišsišokti dėl per didelio.Kaip išsirinkti modernų vazoną ir sukurti norimą įvaizdį?
Kaip išsirinkti modernų vazoną ir sukurti norimą įvaizdį?
Organizatorių archyvasKaip išsirinkti vazono dydį ir formą?


Tinkamą dydį galima išsirinkti pagal šiuos pagrindinius kriterijus:


  • augalo (-ų) dydis;
  • erdvės ar patalpos dydis;
  • aplinkinių daiktų, baldų matmenys;
  • tikslas ir funkcija.


Visi šie elementai glaudžiai susiję. Pavyzdžiui, mažoje patalpoje į nedidelį vazoną įkurdinate dekoratyvinį medelį, kuris išstypsta, išsikeroja ir keistai atrodo nedideliame vazone.


Arba aukštame vazone išauga gana didelis medis ir visas šis milžinas traukia visų dėmesį, trukdo praeiti bei ima kelti susierzinimą, o ne pasigrožėjimą.


Dėl to reikėtų labai gerai apgalvoti ir suderinti vazono bei augalo proporcijas, ir jas skoningai įkomponuoti erdvėje. Galima sodinti žemaūgius augalus, gėles aukštuose vazonuose, jeigu jie stovės, pavyzdžiui, greta kavinės staliukų ir augalai puikuosis sėdinčio žmogaus akių lygyje ar šiek tiek žemiau. Jei vazonai bus aukštesni, sėdėdami žmonės matys tik vazono sienelę, o ne gėles. Taip pat galima įkurdinti aukštaūgį medelį žemesniame vazone, jei jis stovės erdvioje patalpoje ar lauke.


Statydami baldus ir komponuodami daiktus, visada turime kažkokį konkretų tikslą, todėl jį aiškiai suformuluokite ir išsikelkite prieš rinkdamiesi augalus bei vazonus. Tam, kad jie keltų malonius jausmus, reikia atsižvelgti į minėtus kriterijus ir tinkamai suplanuoti.


Dvejojantiems dėl savo gebėjimo kūrybiškai ir logiškai viską suderinti, Emivelashop.com el. parduotuvės įkūrėjai palengvina šį procesą ir rekomenduoja rinktis dirbtinus, jau į vazonus įkomponuotus augalus bei, prireikus, pataria prie ko derinti. Pažangių technologijų dėka, ne visada lengva atskirti ar tai tikras augalas, ar ne. Todėl jaudintis dėl to neverta.


O kaip pasirinkti formą? Čia jau jūsų sprendimas – tiek kampuoti, tiek aptakūs „Mirror“ ar kitų kolekcijų vazonai darniai įsilieja į šiuolaikinį stilių. Šiuo atveju nėra griežtų rekomendacijų, nes laisvai suderinsite skirtingas formas ir linijas, atstovaujančias tam pačiam ar panašiam stiliui.Kaip išsirinkti modernų vazoną ir sukurti norimą įvaizdį?
Kaip išsirinkti modernų vazoną ir sukurti norimą įvaizdį?
Organizatorių archyvasAr tas pats vazonas tinka verslo sektoriui ir namams?


Tikrai taip. Žinoma, reikėtų apsvarstyti, kur didesnis vazonas labiau derės – viduje ar terasoje, o gal griežta kubo forma jums neatrodys jauki miegamajame. Rinkdamiesi vazonus namams labiau atsižvelkite į emocijas, o paskui racionaliai komponuokite.


„Verslo sektoriuje pirma reikėtų galvoti apie įvaizdį, proporcijas, atidžiai derinti prie kitų daiktų, o paskui apsvarstyti kokius jausmus vazonai kels lankytojams, darbuotojams ir t. t. Tai sistemingas darbas, kurį verslų savininkai dažniausiai patiki dizaineriams, apželdintojams ir kitiems specialistams“, – pasakoja įkūrėjai ir primena, kad jų el. parduotuvėje galima rasti ne tik modernius vazonus bet ir kitas dekoro detales.


Kaip matome, vazono pasirinkimas apima racionalius sprendimus ir psichologinius aspektus, todėl nenuvertinkite intuicijos. O jei kyla papildomų klausimų dėl komponavimo, augalų sodinimo į vazonus ir kokie variantai tiktų jūsų namams ar įstaigai, susisiekite su Emivelashop.com el. parduotuvės konsultantais. Čia ne tik įsigysite aukščiausios kokybės dekoro detales, bet ir prireikus gausite patarimus. 

Užsakymo nr.: PT_68252

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis