Sodyboje pastatytas 24 m² šiltnamis primena oranžeriją

Daugeliui įprasta, kad šiltnamis – tai statinys, kuriame auginamos įvairios daržovės, taigi paprasčiau – daržas po stogu. Tačiau gali būti ir kitaip. Sodyboje, netoli Molėtų, įsikūrusi Jurgitos šeima šiame sodo statinyje sutalpino keletą funkcijų – ir oranžerijos, ir poilsio kampelio, ir žinoma, šiltnamio.

Šis sodo statinys Jurgitos šeimos sklype pastatytas atokiau nuo namo, tačiau neįspraustas į daržų plotą.


Šeimininkams buvo svarbu dekoratyvus aplinkos vaizdas, todėl šiltnamis apsodintas augalų kompozicijomis.


Šeimininkai jau iš pradžių žinojo, kad nori kitokio šiltnamio – šio to daugiau nei tik vietos daržovėms auginti, kur eini vien su mintimi, kad tik dirbsi. Dėl šios priežasties 24 m² pastatui statyti pasirinktas ne tik stiklas.Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


„Stogo medžiagos tikrai nėra atsitiktinės. Jei būtume darę tik stiklinį, mano akimis, atrodytų labai „nupigintas“, o jei būtume pasirinkę visiškai uždengtą, nebūtų likę lengvumo pojūčio, ir, be abejo, augalams trūktų šviesos“, – paaiškina Jurgita. Statinio viduje vietoj lysvių išklotos trinkelės, o augalai sodinami palei ilgąsias stiklines sienas įrengtose pakeltose lysvėse.


Dvivėrės medinės durys su stikliniais langais, vedančios į šiltnamį-oranžeriją, suteikia statiniui daugiau elegancijos ir prabangos.


Šiltnamis įrengtas atokiau nuo namo, netoli gražaus ežero, tyvuliuojančio greta sodybos, pakrantės, o pro stiklines statinio sienas atsiveria nuostabi jo panorama.Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


Praktiška idėja


Stiklu uždengta tik vidurinė šiltnamio stogo dalis – taip į vidų patenka daugiau natūralios dienos šviesos, būtinos augalams. Kita vertus, aklinai uždengtos stogo dalys leidžia pasislėpti nuo kaitrių spindulių vasarą poilsiaujant viduje.


Praktiškas sprendimas


Projektuodami šiltnamį šeimininkai pagalvojo apie viską: čia įrengtas elektrinis šildymas, tad jauku pasėdėti net ir vėsesniu metu, o ir daržovės greičiau auga ankstyvą pavasarį. Virš poilsio zonos įrengtas apšvietimas leidžia čia užsisėdėti ir iki vėlyvo vakaro. Šviestuvams sumaniai parinkti lakoniško dizaino permatomi gaubtai, atitinkantys statinio koncepciją.


Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


Fachverką primenanti galinės sienos lentynų geometrija suteikia erdvei ritmikos ir žaismingumo. Nenorėdama jų apkrauti buitiniais, daržovėms prižiūrėti skirtais įrankiais, šeimininkė sumanė apačioje įrengti uždaras spinteles, kur visa tai būtų galima paslėpti.


Palei abi ilgąsias sienas įrengtos lysvės daržovėms auginti gana aukštos – taip kur kas patogiau jas prižiūrėti.


Šeimininkai sako, kad šių lysvių pakanka visiems šeimos poreikiams – čia auginami agurkai, pomidorai, paprikos, salotos bei įvairios prieskoninės žolelės.


Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


Kopetėlių lentyna


„Namuose keitėme laiptus į rūsį, tai senuosius nusprendžiau perdažyti baltai ir panaudoti kaip lentynėles šiltnamyje – vis įdomiau ir vietos pasidėti daiktams daugiau“, – dalijasi patirtimi Jurgita.Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


Šiame oranžeriją primenančiame sodo statinyje šeima norėjo leisti laiką ne tik šiltojo sezono metu. Dėl šios priežasties buvo įrengtas šildymas, taip pat numatyta vieta poilsio zonai. Pačiame šiltnamio viduryje išgrįsta apskrita raudonų trinkelių aikštelė, skirta lauko baldams, virš jos nuleistas šviestuvas, kad čia būtų jauku ir vakarais.


Šiltnamis
Šiltnamis
Enrika Samulionytė


Dekoratyvumo ir jaukumo šiai zonai suteikia ir išskirtinė galinė siena. Nors iš pradžių buvo manyta čia sukonstruoti lentynas įrankiams ir kitiems reikmenims, vėliau šeimininkai nutarė pasielgti šiek tiek kitaip. „Padarius lentynas, buvo jau gaila dėti čia įrankius, todėl juos „paslėpiau“ spintelėse po lentynomis“, – parodo šeimininkė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis