Lauko baldai: 3 būdai, kaip juos apsaugoti nuo žiemos šalčių

Nors pasitaikė puikus ruduo, lepinantis šviesiomis ir šiltomis dienomis, lauko baldus greitu metu jau reikės paruošti žiemai, kad galima jais būtų ir vėl džiaugtis šiltojo sezono metu. Pristatome 3 būdus, kaip juos apsaugoti nuo atšiaurių žiemos oro sąlygų.

1. Lauko baldų sandėliavimas. Geriausias būdas apsaugoti lauko baldus nuo tokių blogų orų padarinių, kaip puvimo bei rūdijimo, yra sandėliavimas sausose, vėdinamose patalpose. Baldus galima laikyti ten, kur yra laisvos vietos – sandėliuke, garaže, palėpėje ir pan.


Žinoma, ne pas visus yra pakankamai laisvos vietos baldų sandėliavimui. Jeigu laisvos vietos namuose nėra, tada tenka ieškoti alternatyvų. Viena iš opcijų – sandėliavimo patalpų nuoma. Šiandien galima rasti visai nedidelių, tvarkingų sandėlių nuomai. Deja, ši paslauga yra mokama, todėl ji – ne visiems prieinama. Tad pigesnė ir patogesnė opcija visgi yra yra vietos atlaisvinimas savo namuose.


Shutterstock nuotr.


2. Lauko baldų dengimas. Jeigu papildomos vietos sandėliavimui namuose nėra, o sandėliavimo patalpos nuoma nedomina, yra dar keli būdai, kaip apsaugoti lauko baldus žiemą. Vienas iš jų – dengimas. Jei yra galimybė, lauko baldus reikėtų perkelti į pavėsinę ar kitą pastogę. Nors tokioje vietoje baldai neišvengtų žiemos šalčių, tačiau jie būtų apsaugoti nuo tiesioginio lietaus bei sniego.


Shutterstock nuotr.


Rinkoje šiandien galima rasti nemažai medžiagų, kuriomis galima pridengti baldus. Tam tinka paprastas brezentas, kurį pritvirtinti galima gumine įtempimo arba paprasta virve. Taip pat galima įsigyti specialius lauko baldų uždangalus, kurie būna skirti visam baldų komplektui apdengti. Nusprendus baldus uždengti polietileno plėvele, reikia neužmiršti palikti plyšio orui įeiti.


Lauko baldai
Lauko baldai
Shutterstock nuotr.


3. Lauko baldų padengimas apsauginiais preparatais. Kai kurie žmonės nusprendžia lauko baldų visai nedengti ir palikti juos taip, kaip jie yra. Tokia opcija nors ir nėra pati geriausia, tačiau yra galima. Tik svarbu, kad baldai prieš žiemą būtų tinkamai apdirbti, taip užkertant kelią puvimui, rūdijimui ir kitoms panašioms žiemos sukeliamoms problemoms. Šiandien galima įsigyti įvairiausių preparatų, kurie baldus apsaugo nuo žvarbios temperatūros ir drėgmės padarinių.


Kokią priemonę įsigyti, priklauso nuo baldų medžiagiškumo. Pavyzdžiui, kai kuriuos metalinius baldus galima padengti vaško sluoksniu, kad jie būtų apsaugoti nuo rūdžių. Daugumos medinių baldų impregnavimui tinka specialus dažai bei aliejai.


Shutterstock nuotr.


Svarbu: specialistai paprastai dažniau rekomenduoja naudotis pirmais dvejais patarimais, o trečioji opcija labiau tinka

esant šiltoms žiemoms, kai iškrenta nedaug kritulių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis