Namų kvapai – kaip išsirinkti tinkamus ir jais mėgautis ilgiau?

Tinkamai parinkti kvapai namuose gali tapti ne tik puikiu aksesuaru interjere, bet ir padėti sukurti malonią atmosferą. Kaip skirtingoms erdvėms parinkti derančius kvapus bei juos prižiūrėti, kad kvapas išliktų ilgiau ir neerzintų – pataria žvakių bei namų kvapų kūrėja Miglė Rimeikė.

Kada rinktis žvakes, o kada namų kvapus?


Kvapniosios žvakės – puikus pasirinkimas, kai norite sukurti ypatingą nuotaiką šventei, vakarienei su draugais ar tiesiog jaukiam vakarui su knyga. Greta malonaus kvapo, žvakių liepsna pripildo namus jaukumo, malonios šviesos, o pats kvapas ore tvyro tol, kol deginate žvakę ir dar valandą - dvi ją užgesinus. Tačiau jei norite, kad pasirinktas aromatas Jūsų namuose tvyrotų nuolat – geriausias pasirinkimas bus namų kvapai.


Kaip pasirinkti tinkamus namų kvapus?


„Namų kvapo pasirinkimas – itin individualus ir gan sudėtingas procesas. Besirinkdami kvapus turėkite omeny, jog aromatas namuose tvyros nuolat, todėl venkite itin ryškaus ar aštraus kvapo, jei nesate tikri, kad šis aromatas nepradės jūsų erzinti“, – pataria M. Rimeikė.


Shutterstock nuotr.


*Kvapą rinkitės pagal savo asmenybę. 


Visi turime mėgiamiausius kvepalus, net jei tai trys ar penki skirtingi buteliukai, tikėtina, jog juose visuose bus panašių aromatų bei natų. Taigi, greičiausiai ir namų kvapai labiausiai patiks tie, kuriuose yra panašių ingredientų. Jei mėgstate kvėpintis sunkesniais kvepalais, kuriuose gausų žemiškų, medienos ar orientalinių aromatų – pamėginkite ambros, tabako ir ąžuolo namų kvapus. Mėgstantiems gaivius, citrusinius ar baltų gėlių aromatus ir namų kvapus reikėtų rinktis panašius.


Taip pat, dažnai pasitaiko, jog pirmą kartą užuosti neįprasti kvepalai itin patinka tą akimirką, o po kelių valandų ar dienų pradeda erzinti, ši taisyklė galios ir namų kvapams.


*Atkreipkite dėmesį į savo namų interjerą.


„Namų aplinka ir interjeras – svarbus faktorius, renkantis kvapus, o teisingai parinkti aromatai puikiai papildys jūsų pasirinktą stilistiką bei nuotaiką“, – pasakoja kvapų kūrėja. Jei jūsų namai spalvingi ir nuotaikingi – rinkitės išraiškingus ir linksmus kvapus. Pamėginkite vaisiškus slyvų ir rabarbarų aromatus ar įvairius spalvotų gėlių derinius.


Mėgstantiems minimalistinį stilių bei tuščias, švarias erdves, reikėtų rinktis erdvės ir švaros jausmą skatinančius kvapus. Tokiems namams puikiai tiks verbenas, citrusų ar baltų gėlių aromatai. Namams, kuriuose gausiu medinių paviršių, minkštų baldų, kilimų ar pagalvėlių, puikiai tiks sodresni spygliuočių, smilkalų, ambros aromatai.


*Išsirinkite vieną aromatų grupę.


„Tikėtina, jog bėgant laikui, vis norėsite paįvairinti aromatus namuose ir keisti kvapus. Norint išlaikyti tą pačią atmosferą, rekomenduojama naujus kvapus rinktis iš tos pačios aromatų šeimos. Tuo pačiu, tai palengvins naujų aromatų pasirinkimą“, – pataria „Blue Sparrow“ žvakių ir namų kvapų kūrėja M. Rimeikė. Įprastai išskiriamos keturios pagrindinės aromatų grupės: medienos, prieskonių, vaisių bei gėlių.


Shutterstock nuotr.


Kaip tinkamai naudoti namų kvapus?


Į naujai įsigytą namų kvapą nesumerkite visų pagaliukų iš karto, ypač jei tai nedidelė patalpa. Pradžioje sudėkite jų pusę, jei po poros dienų norėsis intensyvesnio kvapo – įdėkite dar. Taip iš karto galėsite nusistatyti norimą kvapo intensyvumą namuose;


Norėdami išlaikyti tolygų kvapo intensyvumą, vieną ar du kartus savaitėje apverskite pagaliukus. Tačiau turėkite omeny, kad kuo dažniau vartysite pagaliukus, tuo greičiau pasibaigs kvapnusis skystis, bet kvapas bus intensyvesnis;


Namų kvapą laikykite kambario temperatūroje ir šešėlyje. Saulės šviesa skatina greitesnį skysčio garavimą;


Siekiant tolygaus kvapo pasiskirstymo erdvėje, jį reikėtų laikyti ne atokiame kampe, o kaip tik – vietoje, pro kurią dažnai vaikštote ar pro kurią keliauja oro srautas;


Namų kvapą laikykite ant padėkliuko ar lėkštelės, kadangi kvapnieji aliejai gali palikti žymes ant baldų paviršiaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis