Orchidėja, kuri primena princesės batelį

Orchidėja Paphiopedilum Pinocchio – tai pirminis hibridas, išvestas sukryžminus dvi rūšines orchidėjas: Paphiopedilum glaucophyllum ir Paphiopedilum primulinum.

Kaip matote iš žemiau pateiktų orchidėjos tėvų nuotraukų, spalviškai jie skirtingi, todėl Paphiopedilum Pinocchio spalva priklauso nuo to, kurio iš tėvų genai bus dominuojantys, tad ši orchidėja gali būti įvairių rožinių, gelsvų atspalvių.

Orchidejos.lt nuotr.

Paphiopedilum Pinocchio labai populiari orchidėja dėl savo neįprastos žiedo formos. Dažnai žiūrėdami į jos pilvelį žmonės klausia, ar ji negaudo vabzdžių? Ne, ji jų negaudo, kaip, beje, ir kitos Paphiopedilum rūšies orchidėjos. Anglų kalboje Paphiopedilum rūšies orchidėjos dar kitaip vadinamos „slipper orchids“. „Slipper“ – liet. šlepetė, mes jas vadiname šiek tiek prabangiau – kurpaitėmis.

Paphiopedilum Pinocchio orchidėja gali žydėti 6-8 mėnesius. Jos žiedai skleidžiasi paeiliui, toks žydėjimas vadinamas „revolveriniu“. Vienu metu išsiskleidžia 1-2 žiedai, o šalia jų esantys pumpurai bręsta ir laukia savo eilės. Nužydėjus žiedui, jis nukrenta ir jo vietoje skleidžiasi jau pasiruošęs žydėti pumpuras.

Orchidejos.lt nuotr.

Žydėjimo metu labai svarbu nepamiršti orchidėjos palaistyti. Jai patinka kai substratas būna visada šiek tiek drėgnas, tai tikrai nereiškia, kad turite ją laikyti įmerktą į vandenį, tikrai ne, tai reiškia, kad jai pradžiūvus reikia nepamiršti palaistyti ir nelaikyti jos ilgą laiką be vandens, nes jos šaknims tai tikrai nepatiks. Tai yra esminis skirtumas tarp visiems jau turbūt žinomų Phalaenopsis orchidėjų ir dabar aptariamų Paphiopedilum orchidėjų. Phalaenopsis orchidėjai yra būtina pradžiūti, o Paphiopedilum orchidėjos nemėgsta tokio stipraus pradžiūvimo, geriau jas nuolat laikyti šiek tiek drėgnas.

Šiai orchidėjai nereikia ypatingai daug šviesos, kol žydi galite laikyti bet kurioje namų vietoje, nužydėjus perneškite ant rytinės ar vakarinės palangės. Orchidėja labai kompaktiška, tad galite ją laikyti ant savo darbo stalo ir grožėtis jos žydėjimu. Orchidėjos žydėjimo metu tręšti nereikia. Pradėkite tręšti tik jau nežydinčią. Persodinimui rinkitės stambesnės frakcijos substratą, kuriame nėra durpių.

Išnaudojusi visus savo pumpurus orchidėja pati nudžiovins savo seną žiedyną arba, jei matysite, kad pumpurų nebeliko, tuomet galite jį nukirpti prie pat apačios. Po 8-12 mėnesių orchidėja iš naujo ūglio išleis naują žiedyną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis