Specialiai iš Milano: Art deco dvasia prikelta naujam gyvenimui

Paroda Salone del Mobile skirta ne tik prisistatyti garsiausiems baldų ir interjero gamintojams – čia garsiausi gamintojai padiktuoja ateinančių metų tendencijas interjero dizaino pasaulyje.

Šiais metais labai ryškių tendencijų neišvydome, tai labiau priminė išlaikytą ir subrendusį dizainą, kuris krypsta į saugios klasikos pusę. Baldai ir interjeriniai sprendimai, mūsų manymu, labiau atspindėjo jausmą, kuomet bandoma šiek tiek sustoti ir atsikvėpti nuo itin greito gyvenimo tempo, technologijų amžiaus ir labiau koncentruotis į kokybę su keliomis ekstra detalėmis. Naujausios tendencijos šiais metais yra smulkmenos, detalės. Tai gali būti naujas atspalvis ar puošybos elementas.


Daugelis įkvėpimo dairosi į dizaino aukso amžių – 1930–1960 m. Grįžta aštuoniasdešimtieji, taip pat medis ir marmuras – nauju pavidalu, o didžiausias dėmesys skiriamas jaukumui ir rankų darbui. Šiuo metu populiari XX amžiaus moderni stilistika, kuri savo aukso amžių išgyveno 1930–1960 m. Ši stilistika įkvėpta XX a. pradžios tendencijų, tokių kaip vokiečių Bauhaus.


Šio laikmečio stilistikos arkliukas – paprastos linijos, aiškios formos, geomteriniai raštai. Baldai – paprasti, be nereikalingų elementų. Aptakios linijos eina kartu su natūraliomis ir geometrinėmis formomis.


Atsižvelgiant į šios tendencijos vyravimą ir dairymąsi į praeitį, tikėtina, kad artimu metu sulauksime disko stiliaus atgimimo.


Šiemet dominuoja ryškūs neono ir brangakmenių tonai, geometriniai raštai, žalvaris, stiklas, veidrodžiai ir kiti atspindintys paviršiai. 80-ieji grįžta su trenksmu, tačiau su šiuolaikiškumo prieskoniu. Bene ryškiausias neono panaudojimo pavyzdys – naujausia Versace baldų kolekcija.


SPALVOS


Praktiškai visose ekspozicijose vyravęs aspektas – spalvų gausa. Stendai mirgėjo tiek nuo dar pernai metais buvusių populiarių spalvų, tiek nuo šiųmetinių tonų ir atspalvių. Pernai pasisekimo sulaukusi oranžinė spalva, panašu, iš interjero neketina pasitraukti ir šiemet. Dominavo įvairiausi atspaviai, pvz., ryški mangų, švelnesnė koralų. Įdomu ir tai, kad svetainės baldai ir apdailos priemonės žiba išskirtine flamingo spalva. Pilka, balta, smėlio ir rusva – tai spalvos, kurios tikriausiai niekuomet neišeis iš mados.


Ypatingai ši tendencija pastebima miegamojo baldų kolekcijose: pernai buvo populiaru naudoti intensyvias spalvas, o šiemet daugiau dizainerių kūrė neutralių spalvų baldus. Taip pat šių metų mugėje dominavo ir žalia spalva – ramesnė ir jaukesnė nei oranžinė, tačiau dažnai su pastarąja derinama. Mėtų, šalavijų ir samanų atspalviai figūravo ir vidaus, ir lauko baldų bei dekoro elementų spalvų paletėje. Juoda spalva išlieka madinga – ypač madinga antracito, tabako tonai, kurie gali būti derinami su tamsia mediena (pavyzdžiui, riešutmedžiu).


• MEDŽIAGIŠKUMAI


MARMURAS, MEDIS ir METALAS (šlifuotas varis, žalvaris).


Metalai: šlifuoti metalai, Perforuotos, ažūrinės bei smulkių grandinėlių pertvaros sluoksniuojamos, iš jų kuriamos lengvos tvirtos erdvinės skulptūros.


Šių metų parodoje medis pristatytas naujoje šviesoje – buvo eksperimentuojama su formomis, gamybos procesais ir pritaikymu. Medis atgimė su inkrustacijomis, netikėtų spalvų, naudojamas kaip sienų apdaila – atsigręžiama į aštuntąjį dešimtmetį.


Parodoje taip pat atsispindėjo vis didėjantis marmuro populiarumas. Populiarumo viršūnių nepalieka įvairiausių tonų Terazzo plytelės.


Labai ryškus gėlėtų raštų ir tekstūrų dominavimas, kuris bet kuriam interjerui suteikia gyvumo dvelksmą, ramybės aurą. Tai gali būti akcentinės pagalvėlės, tapetai, patalynė ir pan.• NATŪRALIOS MEDŽIAGOS IR RANKŲ DARBAS


Nemažai gamintojų (tokių, kaip Nilufar Depot, Molteni & C, Ceccotti Collezioni) eksponuoja žalias, neapdirbtas skulptūras ir baldus, pagamintus iš medžio, keramikos, marmuro, travertino. Tai tampa savotiška atsvara, koreliuojant su prabangiais baldais. Robotų ir technologijų valdomame pasaulyje jaučiame nostalgiją tikrumui ir tam, ką galima padaryti rankomis.


• DĖMESYS LAUKO BALDAMS


Mums yra yprasta matyti pintus lauko baldus, tačiau pastaruoju metu jie vis labiau panašėja į vidaus baldus: pvz.: sofos, aptrauktos gobelenu, prabangia oda, su aukso ar chromo metalo spalvos detalėmis ir pan. Gamintojai siūlo atsisakyti kietų plastikinių daiktų ir gręžtis į komfortą.


• BIOFILIJA


Tai įkūnija žmogaus ir gamtos santarvės siekį, poreikį bendrauti su gamta, patirti save kaip gamtos dalį. Tokie natūralūs, organiški elementai kaip medis, akmuo, dienos šviesa ir dideli augalai primena mums už namų sienų esančią gamtą, tarytum įsileidžia ją į interjerą. Dekoro pasirinkimuose, pavyzdžiui, tapetuojant taip pat matome gėlių raštus. Kai kurių gamintojų stendai netgi atrodė tarsi džiunglės.


Labai ryški tendencija – sienų dekoras. Sienos dekoruojamos labai didelėmis medžio, metalo, stiklo plokštėmis. Tai atrodo tarsi meno kūriniai. Didelis dėmesys skiriamas dekoratyvumui


Šaltinis: https://www.interjeropasaka.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis