Šilti ir ekonomiški namai: kaip nešvaistyti brangios šilumos?

Kiekvienam namo savininkui itin svarbi yra jo išlaikymo kaina. Būtent šildymas sudaro didžiąją šių išlaidų dalį, tad akivaizdu, kad niekas nenori gyventi šaltose patalpose, o už jų išlaikymą žiemos sezonu mokėti daug. Kokie gi aspektai yra svarbiausi, norint gyventi šiltuose ir ekonomiškuose namuose?

Svarbiausi namo taškai, kuriuos būtina apšiltinti. Šiltinimo ekspertai teigia, kad senos statybos namuose egzistuoja keli pagrindiniai taškai, per kuriuos yra patiriami nemaži šilumos nuostoliai. Pasirodo, daugiausiai šilumos yra prarandama pro langus – net 37%. Daug prarandama yra ir pro sienas – apie 35%. Pro stogą yra prarandama 15%, o pro rūsio perdangą – 13% šilumos.


Taigi tyrimai rodo, kad langai yra viena iš laidžiausių šilumai atitvarų. Šiandien, renovuojant senos statybos namus, rekomenduojama langus montuoti šiltinimo sluoksnyje, tokiu būdu išvengiant šalčio tiltų. Kalbant apie sienų šiltinimą, ekspertai sutaria, kad jas šiltinti geriausia yra iš išorės, o ne iš vidaus. Tokiu būdu sienos bus apšiltintos efektyviau ir kartu bus sutaupytas patalpų plotas. Norint, kad stogas atitiktų termoizoliacinius kriterijus, jį taip pat derėtų apšiltinti.


Šiltinant šlaitinį stogą, tinka naudoti akmens vatos plokštes stogo konstrukcijose tarp gegnių, o šiltinant plokščią stogą, reikia rinktis gerai šilumą ir apkrovas sulaikančias termoizoliacines medžiagas. Rūsio perdangos šiltinimas yra aktualus tiems, kurie nori džiaugtis šiltomis pirmo aukšto grindimis. Rūsio perdangą galima šiltinti prie jos priklijuojant specialiai tam gaminamas akmens vatos plokštes.


Shutterstock


Sandarumas. Kartais nutinka taip, kad net apšiltinus namą kokybiškomis termoizoliacinėmis medžiagomis, namuose žiemą vis tiek yra šalta. Dažniausia to priežastis – nesandarus namas. Tyrimai rodo, kad namo sandarumas lemia net apie 80% šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumo, o šiluminė varža – vos apie 18 %.


Kadangi šiltas oras yra daug retesnis ir lengvesnis už šaltą orą, jis kyla į viršų ir labai greitai randa namo nesandarumus pro kuriuos išsiveržia į lauką. Norint to išvengti, būtina naudoti sandarumą užtikrinančias medžiagas, tokias kaip garai izoliuojančias membranas, sandarinimo juostas bei hermetikus.


Shutterstock


Rekuperatorius. Pasirūpinus namo sandarumu ir apšiltinimu, verta pagalvoti apie rekuperatoriaus opciją. Jis užtikrina, kad grynas oras nuolat patektų į patalpas. Kambariai, įrengus rekuperatorių, vėdinami net tada, kai langai yra uždaryti. Jis ne tik užtikrina maksimalų šilumos grąžinimą žiemą, bet ir apsaugo nuo karščio vasarą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis