44 kv.m loftas Vilniuje: pramoninės aplinkos suformuota erdvė

Šis nedidelis 44 kv.m loftas yra įsikūręs pramoninėje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje, kuris šiandien yra tapęs madingu kūrybai, laisvalaikiui ir gyvenimui skirtu rajonu. Kuriant namų interjerą, dažnai įkvėpimo šaltiniu tampa būstą supanti aplinka, taip nutiko ir šį kartą.

Nedidelėje lofto erdvėje yra puikiai juntama pramoninės aplinkos įtaka. Į būsto vidų buvo perkelti įvairūs industriniai fragmentai, kurie derėdami su aplinka, kuria atmosferišką ir skoningą visumos įspūdį. Industrinis interjero stilius savaime yra ganėtinai šaltas, tad kuriant šią gyvenamąją erdvę, kad ji būtų ne tik stilinga bet ir jauki, buvo sumaniai derinami šilti ir šalti interjero elementai. Lofto savininkė teigia, kad įrenginėjant šiuos namus, svarbiausi buvo trys aspektai: ekonomiškumas, patogumas bei estetika.


Interjere buvo panaudotas ne vienas esminis, industriniam interjero stiliui būdingas elementas. Čia gausu neapdorotai atrodančių apdailos detalių: akcentinė plytinė siena, betoninės lubos, metalinės sijos, sendinti laiptai. Pramoninį įvaizdį dar labiau sustiprina industrinio tipo šviestuvai svetainės bei miegamojo zonose. Taip pat čia buvo panaudoti keli netikėti, stilistiką papildantys dekoravimo akcentai: dviratis įtaisytas virš durų bei kopėčios, kurios pabrėžia įspūdinga erdvės aukštį.Jaukumo šiam būstui teikia natūrali bei šilta šviesa į loftą patenkanti iš pietinės pusės. Balansas tarp šalto industrinio stiliaus ir namams reikalingo jaukumo buvo kuriamas pasitelkus medines grindis, nes mediena turi ypatingą galią sušildyti interjerą. Lofto grindims buvo panaudota pušies mediena. Kitas svarbus jaukumo elementas – židinys, kuris sušildo erdvę tiek fiziškai, tiek vizualiai.


Įrenginėjant šį būstą, daug dėmesio buvo skirta ne tik jo estetinei pusei, bet ir patogumui. Lofte buvo įrengta ekonomiška rekuperacinė vėdinimo sistema – būstą šildo ir šaldo siurblys, kurį galima reguliuoti programėle esančia telefone arba kompiuteryje. Čia yra visa reikalinga buitinė technika: džiovyklė, skalbimo mašina, šaldytuvas, indaplovė, kaitlentė, orkaitė, gartraukis. Vonioje suklijuotos marmurinės plytelės, įrengta dušo kabina, šildomos grindys. Miegamajame pastatyta didelė dvigulė lova, įrengta sieninė spinta. Dauguma baldų, dėl nestandartinės erdvės, buvo kuriami pagal užsakymą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis