Dizainerės patarimai, kaip nepadaryti esminių klaidų kuriant miegamojo zoną

Miegamasis – namų širdis. Kaip susikurti harmoningą aplinką ir nepadaryti pagrindinių klaidų, pataria interjero dizainerė Simona Cirtautaitė.

1. Kaip kurti šią zoną?

Miegamajame praleidžiame kone pusę savo gyvenimo. Atrodytų įrengiant miegamojo interjerą svarbu viskas, tačiau išskirčiau esminius kelis veiksnius.

Miegamasis yra intymiausia būsto dalis, kuri turėtų būti tolimiausiame būsto kampe ir kuriame laisvai šeimininkai poilsiauja, tinginiauja. Čia pradedame dieną, čia ją ir užbaigiame.

Lova, be abejo, yra pagrindinis miegamojo elementas. Visada sakau, kad miegamajame ši investicija turi būti viena svarbiausių. Lova turi būti itin patogi, pritaikyta tiek stiliaus, erdvės, tiek komforto atžvilgiu. Geriausia, kad lova būtų apeinama iš abiejų pusių.

Šioje erdvėje svarbu atsisakyti technikos. Nors sunkoka sutikti, tačiau miegamasis reiškia poilsį, o televizorius poilsio aurą ardo. Jei visgi televizorius būsto šeimininkams yra neatsiejama miegamojo dalis, siūlau jį padaryti kuo mažiau pastebimą. Galima įmontuoti į sieną, arba turint galimybę jį padaryti išvažiuojamą iš komodos ar sienos.

Miegamajame labai svarbi dalis yra galvūgalis. Jis gali tapti tikru kambario akcentu, atskleidžiančiu kiekvienos šeimos fantazijas.

Apšvietimas – ne ką mažesnės svarbos klausimas miegamoje zonoje. Kadangi tai privati būsto zona, kurioje nėra dirbama ar gaminama, todėl nereikia akinančio apšvietimo. Geriau jį išdėlioti kaip paslėptą, akcentinį, prieblandinį arba įrengti šviesos reguliatorių. Galimos įvairiausios lubų ir šviestuvų kombinacijos, tačiau ryškios ir intensyvios spalvos reiktų vengti.

O jei miegamojo langai atsukti į rytų pusę ir būsto šeimininkams nepatinka rytiniai saulės spinduliai, geriausia kabinti naktines neperšviečiamas užuolaidas arba lengvas užuolaidėles derinti su romanetėmis, širmomis ar pan.

Kambario spalvos miegamajame gali būti įvairiausios, priklausomai nuo šeimininkų gyvenimo būdo, charakterio savybių ir bendro namo/buto interjero vizijos. Galima rinktis vyraujančią ir raudoną, ir net juodą spalvą, kad tik rytas ir vakaras būtų sutinkamas pagal šeimininkų būdą ir norus.

2. Kokių klaidų išvengti svarbiausia?

Svarbiausia vengti „daugiau daiktų nei reikia“ idėjos. Svarbiausi baldai šioje zonoje: lova, staliukas (-ai) šalia abiejų lovos pusių ir spinta su komoda (dažnai ir jai nelieka vietos). Nederėtų miegamajame daryti bibliotekos ar „sporto klubo“.

Taip pat siūlyčiau miegamajame nenaudoti veidrodžių ar bent jau jų neatsukti tiesiai į lovą ir nestatyti lovos priešais duris.
 
3. Ką reikia žinoti, kuriant šią zoną mažame bute?

Jei būstas gan nedidelis, miegamasis nebūtinai turi būti didžiausias kambarys bute/name, tačiau atskirtas nuo kitų erdvių pertvaromis (nebent yra spec. reikalavimai ir dizainas diktuoja kitaip).  Šalia miegamojo turėtų būti vonia, kad būtų patogu tiek ryte pabudus ten patekti, tiek naktį einant miegoti.

Svarbu neapkrauti mažo miegamojo nereikalingais smulkiais daiktais, o būtiniausius daiktus įmontuoti į sienas, išnaudoti nišeles spintoms ir pan.

Mažoms erdvėms geriau tiks lygios lubos, vienspalviai ar smulkūs raštai ant sienų. Be abejo, labiau tiks šviesios spalvos, ne itin masyvūs užuolaidų audiniai.

4. Kas svarbu didesniam butui/namui?

Didelės erdvės miegamiesiems labai svarbu tinkamai išspręsti erdvės suskirstymo klausimą. Labai dažnai erdviuose miegamuosiuose įrengiamos ir darbo ar poilsio zonos. Tokiu atveju reiktų pagalvoti apie tai, kaip simboliškai, atskirti šias zonas: galbūt kilimu, lubomis, stiklo pertvaromis ar net skirtingų spalvų siena.

Neretai į miegamąjį persikelia vonios kambarys. Tam reiktų bent nedidele sienele  atskirti šias zonas, išsaugant šiek tiek privatumo, kaip, pavyzdžiui, didelė kampinė vonia už stiklo su stumdomomis durelėmis.

Nemažiau svarbu yra tinkamai apgalvoti apšvietimą. Didesnė erdvė reikalauja didesnio apšvietimo, tačiau šiuo atveju reiktų spręsti zonų apšvietimo klausimą.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis